Une isha ne spital duke lind e i fejumi u martojke me tjetren,Mbasi linda ma kan mar femijen dhe nuk e kam pare kurr me... | Histori Të Jetës

Une isha ne spital duke lind e i fejumi u martojke me tjetren,Mbasi linda ma kan mar femijen dhe nuk e kam pare kurr me…

Une isha ne spital duke lind e i fejumi u martojke me tjetren,Mbasi linda ma kan mar femijen dhe nuk e kam pare kurr me…-Pershendetje jam anonime jam nje vajz 24vjeqare kam qen eh fejuar me nje djal.nga vushtrria 4 vite kemi qen shum te lumtur une mbeta shtatzane isha ne mujin eh 4t shkova mej tregu ne banes qe jam shtatzone kur dul nana vete se ajo gjithmon sme ka desht Kurr gjithmon ma qen Kunderr edhe taj i thash ku eshte burri in m tha so ktu e thirrsha n tele mbyll edhe i tregova nanes Tina qe jam shtatzone mtha eja shkojm t mjeku ok shkum i tha mjekut hekja beben pot paguj une nuk disha asgje edhe mbas nej shkova n shpi teme ju tregova familes sime per shtatzoni edhe e priten lajmin ashtu por i fejumi im kishte shkuar n shqipri n durrs Pam tregu m kosherina Tina plus kish ble ipko kejt e dishin familja vet ku osht sme tregojshin oke ja fala ket gabim erdhi aj i tregova se priti lajmin mir m tha heke beben se une nuk mare pergjegjesi per ta hele fmin eh martohum une dhe ti edhe une u trondita i thash aje nermal si thua keshtu si mundem une m qen me ty kur ti se Don fmin tend edhe aj m tha shko te baba jot bo qka dush une fillova te qaj isha n mosh shum te re 17 vjeqe sdisha qa te boj edhe erdhi nana vete m terhoqi per krahsh m qoj t mjeku m hek fmin m beri mjeku kontrolla beba ishte shum mir vajz ishte une veq qajsha isha shum e piklluar nuk dojsha m hek fmin tem se heka ika nga salla edhe mbas do dite ndegjova qe ish martu i fejumi jeme une shummm u pikllova se isha shum e merzitur plus m dhimt shtatzonis isha une tu vajtu aj bojke dasem m tjeter kend tej nesermi erdhi baba vet te shpia ime se kisha askend te familes aty deshti qet m rrezoj nga shkallet vjehrri mema lendu fmin n Bark une shum u friksova qajsha m rroken dhimbjet eh lindjes m qoj motra n spital m dhimbje shum t mdhaja qajsha shumm e thirra t fejumin memi pru do tesha per bebe u lajmru n telefonn m tha ishalla vdisni te dyt n spital une m dhimt n mengjes ma fali allahu nje vajz mashalla shum t bukur tej m murren mjekt deri. Sa une isha n gjum se isha pa kontroll shum kam hek n lindje edhe erdhi policia jetimorja ma murren vajzen se aj Piss edhe nana vete ikan thon merrjani thmin se nuk ka kushte m mbajt edhe ma kan mare as m pa sem kan lan ma prej asaj dite se kam pa ma fmin teme tash 5 vjeq vajza ime une nuk ekam pa ende ate vetem Allahu edin qka kom hek une ja la Zotit te xhithat qka me kan bo aj dhe nana vete m bab t vet kurr halllall skom me jav ba e qiken tem kom me vazhdu me lyp sa tjom gjall po hala spo di se qysh me vazhdu me proceduart e metutjeshme veq Zoti munet me mnimu po koka shum vshtir tu e dit qe e ki dikun ni fmi tanin edhe mos me mujt me gjet.Shum shpresoj qe keni me mkuptu edhe keni me mkshillu per gjithqka se une jam shum keq veq tu kajt po rri deri sa e shkruva kit histori.Ju pershendes e ju uroj ni nat te mir e mfalni nese ju kum merzit edhe juve ma bani halllall.