U martova ne Londer, qe kur kam ardh nuk ndjej me lumturi, me mungon shume jeta ime ku ishte...! | Histori Të Jetës

me mungon

U martova ne Londer, qe kur kam ardh nuk ndjej me lumturi, me mungon shume jeta ime ku ishte…!

U martova ne Londer, qe kur kam ardh nuk ndjej me lumturi, me mungon shume jeta ime ku ishte…! – Pershendetje.Do doja ca keshilla nga ju se spo ndihem shum mir. Jam 25 vjec. Jam e lindur ne shqiperi dhe ne moshen 1 vjec kam ikur per te jetuar me familje ne Itali. U shkollova dhe u rrita atje. Me shum sakrifica punoja dhe studjoja ne te njejtin moment. Ne vit te fundit te mesmes ikem me klasen ne Londer. Aty u dashurova me nje cun shqipetar. Ndejtem 2 vite te dashuruar dhe pastaj u fejuam. Vitin e fundit e universitetit shkoja ne londer mesoja gjat dites pastaj u ktheja ne Itali per te dhen provimet. Tani u martuam dhe ka 2 jav qe kam ardh ketu ne londer per te filluar jeten time. Problemi qendron qe kur kam ardh ketu nuk ndjej me lumturi. Nuk ndjej asnje gje pervec merzitjes. Me mungon shum jeta ne Itali. Me mungojn prindit, shoqet, imagjinoni ju me mungon te flas ne italisht apo thjesht te shoh njerz italjan apo te haj ushqimin italjan. Nuk esht se nuk dua burrin tim. Por se di pse kam kete trishtim ne zemer. Dy dit pas si erdha ketu fillova dhe pun. Por aty me filluan duke me trajtuar si skllave. Me bertisnin gjith diten. Dhe per mua u ber nje stres qe sdija si te dilja. Punova 10 dit dhe burri me tha leje se gjejm tjeter se nuk fleja me as naten. Kurse tani me duket vetja si pesh per te. Un sjam mesuar duke ndenj ne shpi. Kam qen gjithmon nje femer shum e lir. Dhe gjithmon veten time e kam mbajt me lek vet qe kur isha 16 vjec. Kurse tani me duket sikur me kan ik gjith forcat. Sikur po behem si grat ne shqiperi qe rrin ne shpi gjith diten vet per te henger nje cop buk. Dhe kam frik me kerku perseri pun tjeter sepse neqoftese prap do me trajtojn keq dhe do e lej ateher nuk do jet faj i njerzve por I imi. Mbase nuk bej un per ato pun. Kam nevoj per keshillat e juaja. Ju lutem me thoni si mund tja dal nga ky trishtim qe ska fund. Flm dhe me falni se u zgjata