I dashuri m'thiri me dal me vllaun edhe grun e tij, vllau i tij kish qen ish i dashuri im, kur u takum ishte...! | Histori Të Jetës

ish i dashuri

I dashuri m’thiri me dal me vllaun edhe grun e tij, vllau i tij kish qen ish i dashuri im, kur u takum ishte…!

I dashuri m’thiri me dal me vllaun edhe grun e tij, vllau i tij kish qen ish i dashuri im, kur u takum ishte…! – Anonym Histori se nuk harroet leht. Jom ni vajz 25 vjeqare, jetoi jasht KS. Kur isha ne moshen 18 e njoftova nje djal shum i sinqert jem taku 5 a 6 her kem fol ne tel kem shkru per nat nja 2 mui. Amo skisha dashuri per ta ai thjesh me pelqejke amo si shok. Amo aj dojke mashum kshtu se i dhash fun sdoisha me pas frajer po shok aj se kuptoi dhe e kpita kintaktin. Mas nje kohe te shkurt e njoftova nje djal shum me pelqeike edhe i pelqejsha. Aj ish turist per 3 mui ktu ne Ch. Qysh thoin pasha ata 3 mui, gjdo sen ish perfekt isha dashuru edhe ai me doike ahum. I erdh koha mu kthy per ne kumanov , po na prap vazhdum lidhjen me tel me net. Mas 3 muive erdh prap me thirri me dal , um tha po dalum sonte me vllavin dhe me grun e ti. Erdh mem marr o zot shum isha permallu aq shum se lot me pshtoishin. Po aj i kish pas me veti vllavin me gru. Mem pas maltretu nqat moment mu kish dok mjallt. Jam nal skam hyp ne kerr dhe ju kam.lut zotit a osht e mundur? Vllavi ish kon aj djali shka kam pas kontakt nja 2 mui dhe se e kam kput kontaktin. Leje se ma prishi mu po aj ish kon edhe i martun. Nuk shkova m ta, i thash se nuk jom mir a ban mu taku neser na dy. Insistoi amo me kuptoi dhe me tha po. Shkun. Vec 1 zot ma din qysh e kam kalu at nat. Neser edhe i dashuri im. Dhe un ja spjegova njo ka njo se kam pas kontakt me vllavin e ti kreit ren. Aj sfoli njeher, i bshtun lot. I thash mos se nuk qenka kysmet mu bo bashk. Zoti sna paska ruit ket nafak as ty as mu. Dhe u ndam perjet. Tash un jum martu me msit kom djal jetoi e lumtur e du burrin shum ndoshta se isha pa shfryzu kur jum martu. Nuk e di pse, po kam pas fat me burr edhe pse at djal kurr ska me harru nuk dmth se e dashuroi mo. Edhe aj osht martu ka nje qik. Nuk e di a osht i lumtur si une, po shpresoi per ta. Prei asaj dite.mo kurr sjem taku as skem pas kontakt. Ni kusherink e ti um ka tregu se osht martu dhe se ka qik. Po du me than se jetes nuk i dihet. Shka mendoni ju?