U fejova me nje Nane te 2 femive por e ndare se e kishte tradhtu Burrin e saj, tash edhe mu me... | Histori Të Jetës

Nane e 3 femive

U fejova me nje Nane te 2 femive por e ndare se e kishte tradhtu Burrin e saj, tash edhe mu me…

U fejova me nje Nane te 2 femive por e ndare se e kishte tradhtu Burrin e saj, tash edhe mu me… – Desha te tregoj historin time. Jam nje djal 29 vjeqar nga kosova u njoftova ne fb me nje vajze qe jetonte ne gjermani dhe ajo e kishe moshen time fillimisht bisedum ne chat per 3 muaj kjo vajza ishe nênë e 2 femive e ndar nga burri shkaku i ndarjes ishe fillimisht burri e kishte len anash ka qen i pa interesuar per te dhe kjo e tradhton burrin mirpo e kuptun burri dhe familja e debojn nga shtepi edhe familja e vet e dëbon dhe vazhdon kjo jeten e punsuar ne banes te saj kjo isht historia e saj un nje djal i pa martuar i punsur por me gjendje te lig ekonomike. Fillimish e kritikova un per tradhtin se eshte dashur te mendoi per femijet e mos te bej ate. Vazhdum biseden deri sa un u dashurova marrezisht ne te provova te largohem mirpo ajo e kishe ven re qe un jam dashurur ne te dhe me thirrte vazhdimisht mirpo te foli te drejten edhe un e kisha shum veshtirë te mos komunikoj me te ne vazhduam me bised ajo vinte ne kosov te agjallaret e vet dhe takoheshim bisedonim dhe i bem te gjitha dhe pas nje kohe vendosem dhe u fejum pas asaj kohe ne vendosem qe un te mar rrugen ilegale dhe te shkoi te jetoi te kjo vajza tashme e fejuara ime. U nisem pas pushim qe kalum. Ne kosov ajo me vetur te veten deri ne serbi pastaj me ndonje lidhje ilegale te kaloi ne kroaci e masanej me at ne vetur ne gjermani. Shpenzimet te gjitha keto i financonte ajo un nuk kisha aq para mirpo deshtoi dhe un nuk munda te kaloj kufirin pas shum perpjekjeve ajo erdh nga kroacia ne serbi u pershendetem dhe vazhdoi rrugen per gjermani un kthehem ne kosov. Gjat kohes sa ishe ajo ne kosov pas fejeses jetoi ne shtepin time ku un jetoja veq me Nanen dhe gjat ksaj kohe ajo dyshojke vazhdimisht qe un e kom vetem per letra qe me besoni asnjeher se kam menduar sepse un isha dashuruar ne te dhe per qellim qe ajo te mos e mendoi ne u munduam ta bejm nje femij mirpo ishe ende heret qe me i pa rezultatet me test ose diqka. Ajo pasi shkoi atje ndryshon totalisht isha un ai tani qe e thrrisja dhe vazhdimisht e pysja per ndryshimin e saj per njo koh kaq te shkurt justifikimi i saj ish qe ishte e lodhur vazhdonim ne biseden shum te zbehet ku pas nje kohe ajo me ca fjal me thot qe ndjehet e shfrytezuar nga un ndjehet qe ajo po blen burr dhe nostop i permneke hargjimet qe i ka ber sa ishe ne kosov doren ne zemer kishe ber hargjime un jo qe nuk doja por nuk kam qaq mundsi dhe sja kom fshehur asnjeher qe gjendjen ekonomike se kam te mir sepse un isha i rritur pa bab qe ne moshem e re dhe pas ca javeve te kalura ashtu ajo e merr vesh qe eshtë shtatzan afro dy muaj filloj te normalizohet situata deri sa nje nat shum me merr nje numer ne tel mirpo sa e hapi ai e mbyll dhe te nesermen nga kurreshtja numrin qe me kishe thirrur e shof ne viber dhe del fotografia e nje mashkulli qe ajo qat kohes sa na i kishim raportet e ftofta pa e kuptuar qe ishe shtatzan kishe kontaktuar me to arsyetimin qe kinse ai me njehte mua dhe kishte fol shum fjal te kqija per mu qe kinse un e doja per letra e si mund te mendoi un vetem per letra kur isha i dashuruar ne te dhe mendoja te kem tash femij me te. U nevrikosa sa qe e humba punen u ndjeva si kurr me par keq e me keq dhe nervozohem shum pas bisedave me to se si ka mundur me femin tim ne bark te kontaktoi e ti besoi nje njeriu te panjofshem e jo mu. Nje nat un shtyhem dhe bertas te them te drejten e fyej rend vajzen ajo te nesermen shkon te mjeku dhe me qene se shtatzania nuk kishe ende 3 muj mund te abortononte ajo e aborton femijen dhe me tregon se e ka abortu mirpo qe ishe shum pishman. Un u nervozova dhe i thom po si ke mund ta besh kur e ke dit qa sa te du ajo me tha dashuria nuk mjafton nganjeher u habita se qka kerkon nje femer nga bashkshorti nese jo dashuri. Dhe keshtu perfundon hisoria ime, sot jam shume i deshperuar me te por ende e du.