E pranova per grua edhe pse ishte vejushk por kur e kuptova se ishte shtatzan me... | Histori Të Jetës

E pranova per grua edhe pse ishte vejushk por kur e kuptova se ishte shtatzan me…

E pranova per grua edhe pse ishte vejushk por kur e kuptova se ishte shtatzan me… – Pershendetje ”Histori te Jetes”, I lexoj vazhdimisht historit qe i postoni ndoshta nga halli qe kam apo thjesh qe nje dit te lexoj te ngjashmmen me timen, por asnjera deri me tani nuk eshte e njejtë. prandaj morra guximin me shkru kete ngjarje qe momentalisht osht duke me shkaterruar siq thojn jam ne mes dy zjarreve. jam 22 vjeqar, prej kohesh isha duke shkruajtur me nje vajz qe ishte jasht vendit, ajo kishte qene e martuar diku rreth 1 vit dhe osht divorcu sepse kishte shume malltretime nga burri dhe nuk mund te vazhdoje nje martese ku ma shume qan se buzqesh por nuk e gjykova aspak sepse e dija sigurt qe edhe pse kjo eshte e ndare nga burri e ka moralin e fort dhe karakterin e pastert. Me beni aq per veti sa qe u dashurova koke dhe kembe ne te dhe e dije se nje dite kjo do te jete nana e femijeve tmij sepse isha tmerrsisht i dashurum nto. , filluam rastesisht biseden ne rrjete sociale gjdo gje vazhdojke per mrekulli erthi ne vendlindje u takuam, dilshim vazhdimisht diku rreth 2 jav muj me thon se kom kalu ditet me te mira te jetes time me ni person qe ishte e persosur dhe me kishte treguar per martesen e deshtuar por un pranova, disa dit me pas ajo me drejtohet duke me treguar Diqka qe smund ta perballoja aspak, por aq shum e Deshta sa nuk kishe asgje qe na Ndajke, por lajmi per mu ishte i tmerrshem me tregoi qe ishte shtatezane nga martesa e pare qe nuk kishte shum kohe qe ishin ndarë, nuk dija as qka te beja me ishte bere mjegull para syve nuk mundja te vendosja asgje ishaa mbyllur e vetevete saq nuk flisja me familjar,shoqeri kaloi diku rreth 1 vit ne kete gjendje kontaktet i kisha por me pak se ne fillim sepse ishte nje bomb ta kuptoj qe dashuria e jetes e mban nje fryt ne bark nga nje mashkull qe ja ka be jeten fer… nje dit me thot se do vi ne vendlindje pasi kishte lindur, erthi me femijen vazhduam perseri te dilshim por e kisha nje breng mbrenda, me ni pjess shum e dojsha nuk doja ta humbja, kurse ana tjeter ish femija qe nuk ish i imi, kaluan ditet e morren vesh dhe Famlijaret e mi per kete vajz me saktsisht ju tregova unë te gjith ngjarjen, ata nuk ishin aspak Dakord me mua qe te vazhdoj lidhjen, sod dhe asaj dite jom ne kete gjendje te rende saqë nuk munde te vendosi asgje, kam dike qe e dua shum, me shum se gjithqka por familjart nuk jan dakord dhe nese e marr pergjthmonë, nuk kam me familjar, nenen dhe vellezerit. kam deshir te di mendimet tuaja, falmeinderit nese e postoni.