Kam pi tableta qe ta detyroj babain tim te me regjistroj ne fakultet por kur shkova ne spital... | Histori Të Jetës

Kam pi tableta qe ta detyroj babain tim te me regjistroj ne fakultet por kur shkova ne spital…

Kam pi tableta qe ta detyroj babain tim te me regjistroj ne fakultet por kur shkova ne spital… – Pershendetje fansa… dua tju tregoj jam nje vajze nga kruja 20 vjece vjet isha maturante bera provimet e matures dhe nga emocionet qe kisha ngela ne njerin nga provimet..ne vjeshye e mora po mundesite ekonomike nuk kisha qe ta vazhdoja shkollen…ate dite qe mora vesh nga babi qe nk kishim mundesi te shkoja ne universitet mu shemb bota mbi krye sepse vtm nga fakti qe ne klasen time shkuan nxenesit qe nk ja kishin fare haberin mesimin dhe nk benin nje ore mesime kurse une qe shkoja cdo dite e rregullt po fati im ishte i keq sepse gjendja ekonomike ishte teper e dobet, gjithsesi pas disa muajsh fillova pune ne nje fabrike kepucesh..aty ishte goxha lodhje dhe nk na jepnin lodhjen qe benim pas asaj pune qe e lashe qendrova disa muaj pa pune dhe ju futa nje kursi te italishtes bera kursin dhe aplikova ne nje call center ne tr aty u futa ne pune …me vinte shpesh here te vdes sepse shikoja qe shoqet e mija qe i kam pas ne banke dhe ne klase qe shkonin e vinin nga shkolla dhe na benin interesanten duke shitur mend boooo sa mrz isha ne ate moment sepse ata nk ja kishin fare haberin shkolles ………isha shume e mrz aq shume saqe sa mbaroja punen mbyllesha ne dhome dhe qaja duke thene me vete cfare fati kisha pasur se shkollen e kisha enderr po nje dite si sot nje vit teksa shkruajta nje leter dhe piva disa tableta x te vdekur ne ate moment erdhen te dy prinderit ,fati mire ishte qe nk i kisha pire ato hapje dhe mami lexoje letren dhe ne ate moment me derguan ne spital x tme bo nje larje stomaku pstj erdha ne vete edhe pse kisha bere shume dem vetes por nuk kisha zgjidhje tjeter qe tju tregoj prinderve sa me seriozitet e kam kete pune..te dy me premtuan qe vitin tjt dmth kte vit do me conin ne privat qe te realizoja enderren time dhe te behem dikushi jo gjithmone ta zgjati doren per para siq kan be prinderit e mij.. e kisha mundesin dhe trurin qe mujsha me vazhdu shkollen dhe te koncentrohem ne nje drejtim te jetes time qe te arrij diqka,. Tn me kan derguar ne nje shkolle private ktu ne tr dhe njekohesisht realizova enderren time dhe falenderoj shum shum prinderit qe nk me lan te vdisja por e kan bere te pamunduren qe une prap te shkoj ne universitet dhe te ndjeki endrren time dhe i kerkoj shum falje qe doja te ndermerrja ate hap te tille…keshtu qe njerez asnjehere mos beni veprime kur jeni te nxituar …me fal qe u zgjata .te lutem publikoje dhe anonim si gjithe te tjeret mqs nk eshte as fb i imi…flm kalofshi bukur