fbpx

Tu e pastru oborrin vjehrra ma ndali ujin dhe me tha nale ate goje, dera e huaj gjithe te ben fajtore pa bo kurgjo...

Tu e pastru oborrin vjehrra ma ndali ujin dhe me tha nale ate goje, dera e huaj gjithe te ben fajtore pa bo kurgjo…


Tu e pastru oborrin vjehrra ma ndali ujin dhe me tha nale ate goje, dera e huaj gjithe te ben fajtore pa bo kurgjo…-Prsh dua te tregoj historin time amo anonim un kam kalue jeten shum te veshtir se u kan qashtu e shkrume kam vujt shum jam me stres tash se jeta koka shum e ran jam e martume po nuk jam e lumtur se nuk kam fmi qe 13 vite nuk di qka po dodh kur jam martue me burrin kam pas denja amo tash se shum her nuk jemi kuptue se dyt jena nervoz po gjith ja leshoj rrugen se tham hajt dasht se zoti eshte e din po burri don me shkue jasht dikun e un qysh me nejt kur nuk e kam nanen gjall as babin vllaznit i kam jasht e motrat i kam amo ato me jeten e vet nuk po mun me ju pengue burri me thot shko ku dush se veq jeten tem kam me kshyr po u po merzitna se me mungon burri kishe me bo ni jet më te mir kushtet nuk i kena bash te mira e po tuna qe po len burri krejt nse shkon jasht qka me bo un kam vjerren e kunatat po kur e kam burrin nina mir ma dryshe po dokt eshte ftof nga un po qaj tan kohen nuk di qka me bo shoqe nuk kam hiq se nuk di gjuhen ku jetoj un po mundona me msue gjuhen po diqysh e kum lan anash se kur te jesh ne der te huj nuk te vetin per kurgja thojn nuk din ti sen,un kam jetue dhe e lumtur kum dal me shetit gjith kur jam kan pa martue dhe tash qe e martume dal nuk me nal burri po un ku jetoj nuk kam shoqe po kur shkoj Ks dal veq ni fmi ta kisha pas nuk me mungon kurgja tjer se tash po kupton burri po njerzit po te xholzojshin nuk me kan lan rahat po un e kum bo temen dhe qysh eshte dera huj gjith te bajn fajtore dhe pa bo kurgja ti duhet me bo qka thojna na po un nuk i ngoj veq e kshyri punt e mija nuk me ma nin per njerz qka folin se gjith shiptart te pargjykojn duhet me jav rujt shpijen se po ju ik un kam qef te jetoj e lumtur po shum te keqija ne kan dodh ne jet se njeri kur eshte i drejt te dodhin shum sene qe nuk ta merr menja po ishalla ne te ardhmen dot bahet mir dhe sod un te pastrue oborrin ma kish nal ujin vjerra e zot i madh thash pse ma nale ujin tha nuk e dita me pa me sy dhe me rrejke han more zot un i thojsha ma ke nal thojke nale at goj te fllqit qka don me than respekti un munona me reskptue se eshte plak ajo ve me ofdime nuk qka me bo mu ka merzit jeta nuk po muj mo .e durue nuk mun me nejt qaty me ta se gjan diqka me fol me te bo nervoz un prind nuk i kam gjall veq motrat e vllaznit po jasht jan vllaznit po ato nuk din qe ma bajn qeshtu nuk po muj me durue veq llafe kot fol ju prsh kaloni mir anonime du te jem