fbpx

Nana e te dashures me detyron te laje enë te laj tepiha te laj banjon,djali i saje me vjelle mbi koke, e dashura me thote nese ndahesh nga une thuaju lamtumire...

Nana e te dashures me detyron te laje enë te laj tepiha te laj banjon,djali i saje me vjelle mbi koke, e dashura me thote nese ndahesh nga une thuaju lamtumire…


Nana e te dashures me detyron te laje enë te laj tepiha te laj banjon,djali i saje me vjelle mbi koke, e dashura me thote nese ndahesh nga une thuaju lamtumire…Pershendetje Admin i faqes.Desha te tregoj nje histori timen qe mka ndodhur mbreme dhe ka te bejë me te dashuren time dhe mireqenjen time fizike.Dua te mbes anonim te lutem se historia ime aq sa eshte prekse aq edhe eshte e turpshme per mua, dhe sdua te jet emri im publik.Un jam 27 vjeqar dhe jam i fejuar rishtaz me nje vajze qe as ne ender nuk e shoh se bukuria e saj qdo ditë perfeksionohet. Dmth jam fund e krye ne dashuri me ket vajze.Me te u njoftova kur isha duke e pritur autobusin e fundit per prishtinë.Çastin e parë kur e shikova dhe ajo me shikoj realiteti ne cilin jetoja u shendrua ne nje perrallë te cilen ende nuk eshte shkruar ne fletë por mbetet e ngulitur ne mendjen time dhe po te jetoja 2000 vite ende nuk do mundem ta shpreh.Qdo sekond qe kalonte une duke i folur asaj me dukej qe i afrohesha nje hap me shum qellimit me te mirë qe kam bere ndonjeher.E zura.At.her isha duke jetuar vetem dhe vetem punoja.Kur hyri kjo vajze ne jeten time shum punë mu shtuan.Duhesha te qohesha nga gjumi ne oren 6 te mengjesit dhe te flisja me te ne telefon sepse ajo ishte koha qe ajo qohej nga gjumi per te shkuar ne punë.Duhesha te paguaja dhurata te ndryshme sepse kur dilnim asaj i pelqente qdo gje qe shihte neper dyqane.Duhesha tja vizitoja familjen qdo 2 ditë ti bleja gjera vellaut te saj qe ishte me autizem.Babai i saj nuk i kishte kembet, doktori ia kishte larguar me operacion pasiqë ai ishte me diabet.Kur vizitoja shtepin e saj, ishte detyra ime ta dergoja ne banjo babain e saj te kryente nevojat e tij, duhesha ta dergoja per kafe dhe drekë ne qender dhe vetem un paguaja, duhesha ti ja pastroja veturen qe kishte te ndertuar posaqerisht per njerz invalid, dhe her pas here kerkonte te shkojm un dhe ai tek kafet e “zonjushave te nderit”. Pastaj me ka kercenuar me jete nese un do gaboja diqka me vajzen e tij.Mamaja e saj eshte puntore e xhehnemit.Ajo punon si torturuese e shpirtave te humbur dhe te friguar qe kan humbur rugen dhe nuk dijn ku janë.Eshte aq e keqe shpirterisht sa mund te them se shejtani largqoftë ia ka mar trupin me qera.Ajo me fut te pastroj shtepin, laj tepiha, laj enë, kosit barin, laj banjon dhe tu gatuaj rizoto per darkë.Kjo eshte vetem fillimi.Nje dite kur isha duke i treguar sesi me kan vdekur prinderit dhe sa me mungojn, ajo me tha se une jam nje njeri pafat dhe quditej se si ende nuk e kam vr are veten nga merzia. Pastaj me tregonte se menyra me e mire ta beja ishte te futesha ne vaske dhe ti shpertheja trutë me a*me se kshtu do ishte me lehte qe pastruesja tmi largonte trute nga qeramika.Nje dite une u tregova i ngathte dhe ia derdha ca salce domatesh ne bluzen e saj te preferuar dhe ajo me thirri “nje deshtak qe nuk meriton te kesh te drejt te merrje frym pa lejen time”.Pastaj me tha qe nena ime ishte vetem nje fabrik e budallve. Dhe shum here eshte betuar se do ma djeg shtepin time bashk me mua brenda nese do ndahesha nga vajza e saj.Pastaj Babain ma quajti donator spe rme.Tani vellau i saj..Vellau i saj eshte me autizem agresiv.Qdoher qe e vizitoj ai e gjen nje menyr te me lendoj. Nje her me ka goditur me gershere dhe me ka pr ere doren.Me ka çarrë koken me karrige, me ka go ditur me grusht dhe me ka vjell mbi kokë.Para kesaj lidhje isha ne nje botë paqeje dhe vetem mendoja per vete, beja ushtrime, punoja, dilja me shokë dhe e shijoja jeten e beqarisë.Por tani qdo gje eshte zhdukur pa asnje fije qe ndoshta dikur kan egzistuar.Nuk ushtroj, nuk dal me shoke dhe tani jam ne rezik te me pushojn nga puna.E fejuara ime nuk deshiron te flas per keto ndodhira.Ajo thot se un jam mashkulli i 2 shtepive dhe eshte detyra ime ti bej keto gjera. Dhe thot se nese un to vendosja te largohesha nga ajo, duhem ti thëm lamtumirë organeve te mija ghenitale.Qfar te beje o popull, qfar te beje.