Tri here e kam nxan ne tradhti gruan dhe ja kam falur, Krejt familja dhe shoqeria ma kan kthyer shpinen... | Histori Të Jetës

Tri here e kam nxan ne tradhti gruan dhe ja kam falur, Krejt familja dhe shoqeria ma kan kthyer shpinen…

Tri here e kam nxan ne tradhti gruan dhe ja kam falur, Krejt familja dhe shoqeria ma kan kthyer shpinen… – Spo di ku me ja nis vallahin se boll marre pom vjen qe kom mrri nkit pike qe po ju shkruj se as ni mashkullit sduhet ti ndodh kjo po qka me bo, kaniher jeta me gjithqka po tsprovojke. Une si ni mashkull kur se kom besu qe ka mem ardh dita ku gruja jem munet mem tradhtu edhe une si lladup me ja fal se cilen here po dashnia po tbojke total llud edhe spo kishe qka me bo. Jom i martum qe 8 vjet edhe e du shume grun tem besom qe po se vet jemi kan shume te dashurum edhe ska pas sen qe na hin ne mes po si vendosem me ardh ne Gjermani me jetu qaty zaher i hini vetja nqef pajke tulifare edhe ju rrit menja shkurt e shqip. Kur e kom njoftu u kon pak e plot ama mu sem ka pengu kurr se i rrijke mire diqysh shume sweet u doke e ktu pajke tulifar trupi Gjermankav edhe e regjistroj fitnesin edhe tash me pa as bume as birmilet spo muj me jau pershkru qfar femne u bo me botoksa e sene ama sa her tdal me to krejt e kqyrin qaq e mire qe osht, qaq qe jau merr syt krejtve me bukuri tsaj, osht shume veshtir me dal me to pa e nguc dikush. Une per veti be kom pas bo qe se la veten me ra provokime tsajna po qe, mhonger thiju edhe mu. Para nja 2 vjete e kom pas nxan ntel tu fol me ni burr tjeter edhe ma bojke tlutem falma e sene sepse une kom mendu qe ti mu sem don qfar rrene e kullume a une non stop i blej lula e qes ndark e tonat se sdu me hup se tutna qe mlen e kjo ma nxirke kit rren tkullume kishe jom tut qe pe la une qe shanca ska po e ka gjet piken tem tdobt. Ja fala ama i thash nese ndodh edhe niher vaj halli per ty po qfart edhe 3-4 her ka ndodh po spo muj me lan se shum e du edhe tutna qe sem merr mu ma kerkush thojn qe vejan. A e ke pa te na shqiptart meniher gjejn diqka nese ni qift nuk funksionon ja thojn e paska maltretu ose e ka tradhtu burrin grun kshtu qe kaniher une ma shume prej tardhmes nuk po muj me lan se thom jes single sa tjom gjall. Plus hatri fmive shume sene mu ka desht mi perbi se skom desht kta me marr vesh qfar helaqe e kan nanen e qka bon kjo pas shpines tem se edhe kta ja kishin marr inati edhe pse jan tvogel po e kishin kuptu her do kur arsyjen e ndarjes. Une kurr skom dasht qe familja mu prish per gabimet e saj edhe pse kurr spo ndalen. Nuk po ndihna ma si burr ne kit martes edhe po ndihna si qyqan spo ka dit qe nuk ankona te naj shok ama krejt ma kan kthy shpinen se heren e par jom kon tu u nda prej saj edhe ju pata kallxu krejtve e tasht pe din krejt qfare o e kerkush ma spom fol. Ma bojke baba qeli syt o djali jem se kjo edhe kur tplaket kurr ska me tbo rahat kaniher o ma mire hiq se flliq po spo kom zemer me lan edhe pse e di qe DUHET. Nana ma bojke fshije me mu ma stfoli nese rrin hala me to po u munojsha me ja spjegu qe veq hatri fmiva po rri po asaj spo i intereson po thot ka Kosova femna sa dush sje met veq nto edhe dikush tjeter tkish mar edhe pse ki fmij edhe nese je vejan. Po martohen grat me 5 fmi e spo martohet ti djali jem i ri me tonat tmirat. Spo di qka me bo, spo di qysh me ja bo se knej zemra mshtrengohet veq kur te menoj qe na dy mu nda e mos me nda ma shtratin po knej ja kom mar inatin qaq shume sa qe e kom hup edhe veten mas saj, identitetin tem, spo muj me u perballu me kit dhimt. Tlutna mem ndihmu najkush mem kallxu qysh duhet me ja bo, qka kishit bo ne ven temin….