Pasi mbeta shtatezen i dashuri me la ndersa familja me perzuri nga shtepija,I kam 17 vite dhe nuk po mundem te... | Histori Të Jetës

Pasi mbeta shtatezen i dashuri me la ndersa familja me perzuri nga shtepija,I kam 17 vite dhe nuk po mundem te…

Pasi mbeta shtatezen i dashuri me la ndersa familja me perzuri nga shtepija,I kam 17 vite dhe nuk po mundem te…-Pershendetje shpresoj qe te keni pak durim e lexoni historin time.Nuk paska ma vshtir se me te perzen familja jote pse ke mbet shtatezen me djalin qe e ke dasht ! Plus i dashuri jem ma ka kthy shpinen as nuk don me dit per mu e aq ma pak per fmijen.Un nuk jam e pendume per asgje qe kom bo deri tash se nuk e heku femijen me dit qe bota rrotullohet.Secila Nane besoj qe ka me ma kuptu ket ndjenj kur e din qe e ka ni fmi ne bark e me te shku mendja me hek osht teper ron.Un per vete nuk kam me hek kurr edhe nese mes rrugeve ton jeten ! Kjo lidhje jam ka qen qe 1 vit e gjys familja jem nuk kan dit kurgjo perpos motres tem te madhes.Ajo me ka perkrah po me ka thon mos boni diqka qe mundeni me i ra pishmon ma von…Edhe jom kshillu gjdo her me to per gjithqka qe me ka ndodh ne jet,edhe kur kisha perlamje me te dashurin edhe per krejt gjonat qe i kom perjetu.Me te dashurin kemi kalu teper mire,per ni vit e gjys kurr skemi pas probleme te mdhaja po veq do cikerrime sikur gjdo qift qe i ka per menimin tem ato jon normale.Po mas 1 viti e 1 muj ma mbushi menjen me pas mardhenje me to,e un nuk dojsha se gjith mu kujtojshin fjalt e motres.Po atmosfera ke qasi soji,qe un nuk pata mundsi me frenu veten edhe ja fala virgjerin ke gabim e di po von me ka ra ne men.Masi e kemi bo per her te par i dashuri jem gjat gjith kohes me ka thon me fal qe ndodhi por dije qe gjithmon ke me kon gruja jem e nuk kom me te lon ne asni rrethan te jetes tem.Diqysh mu mbushke zemra kur i nijsha ato fjal me bojshin me u qetsu,pastaj kemi vazhdu me pas mardhenje me shpesh dhe nuk shkoj shum larg mu vonun mujoret.Nuk dojsha me besu se gjithmon ka perdor mbrojtje i dashuri jem,asniher nuk e kam lon me bo pa mbrojtje.Kur mu vonun mujoret 2-3 jav shkova meniher te mjeku tha urime se je shtatezan o kuku mu ka dok qe me ra qielli mi kry.Mu sillshin krejt menimet ne kry se qysh me ju tregu familjes qysh me arrit tash un me dal prej ksaj situate meta te mjeku tu kajt smusjha me dal prej ordinances tu i fshi lot.E thirra te dashurin tim ne telefon i tregova,fjala e par e tij ke shko heke masi osht hala heret e te vazhdojna jeten te lumtur se nese e man ate fmi ma kurr lumturi skena me pas.Thash a je ti normal qysh spo te shkon menja me ju kallzu familjes e mu martu me rahat uket pun po meniher me hek femijen a je normaal ti??Tha nese don qishtu mire nese jo mu ske me mpa kurr ma se nuk une mundsi per vete e le mu kujdes edhe per ty e fmijen.O ALLAH thojsha ndihmom te dal prej telefonit e te mys qaty ku osht.Ai pisi ma nali telefonin meniher edhe shkova nshpi u ngujova ne dhom veq kajsha pa nal.Tani erdh motra jem e pa qe nuk jam mir diqka tha qka ki,spata qare pa ja tregu asaj krejt punen qka osht ka me munon.THa oohhh A tkom than mos me bo kurgjo qka osht rezik per juve..A po e sheh se qka ndodh kur si ngon fjalt e njerzeve ma te mdhaj se tiii..!!THash oooo e di po ka ndodh tash qka me boo..Tha duhet me ju kallzu familjes meniher se kjo pun nuk osht hajgare, osht ne pytje ni jet osht ne pytje ni femi qe nuk mundesh me e majt msheft. Une ja bojsha joo sbon niehr ajo thojke po duhet meniher skena qka me vonu.Edhe ne qato momente hin Mami ne dhom thot qka osht ka bohet gjith kjo zhurem,ajo motra jem meniher i kallzoj tha qiken e keni shtatezan. Mamit meniher te fiket i ka ra as 5 sekonda sjon shku i ka ra te fiket.Kur u qu prej te fiktit tha qika jem kuku per neve qa na paske bo ti.Un veq fillova me u dridh edhe skisha ma kontroll mi veten tem,thash mam se di qka kom bo po qikjo ka ndodh skom qka me bo ma shum as ma pak.Tha kur te vjen babi prej punes duhet me i tregu gjithqysh thash okej tregoj se msheft smujna me e majt.Kur erdh babi i tregoj mami une isha nalt ne dhom,po kur u ardh ndhom tem babi me ka maltretuhhh me rryp e nuk i dilke boll rrypi shkoj e mur ni stupc po nuk e la mami me ata me mra thaa shpejt me mdal prej shpis mos te sho as ni minut ktu se ti na ke flliq shpin mori rrospi mori pro*** o nuk la te zez pa me than.Kom dal prej shpis me qato tesha qe i kom pas ntrup,Mami i perbejke ne gjithqa mos e qit prej shpis qiken se plus e ka gjendjen qysh e ka po babi nuk dojke me ni per ket pun.Kur kom dal sdisha ka me ja majt,te parin e kom thirr te dashurin ja kom tregu punen e ai mka thon mos te qon Zoti ma me mthirr per ket pun se qysh te thash un me e bo ti nuk e bon tash maje fmijen e hup me gjith to mos ma shkatrro jeten tem se jom i ri hala nuk muj me bllloku veten tem me juve.Veq Zoti i madh e din se sa lotin e kom derdh ate dit,e kom thirr qiken e tezes ajo osht cimere jeton vetem e mka thon hajde te un meniher,kom shku te ajo jam rahatu qe dy muj jom te qika e tezes po familja jem nuk e din per ket pun.Tash jom ktu po rri shum e vetmume,buken e kto spo i kom problem se qika e tezes krejt po i kryn po mu po mdhem zemra se nuk po muj me nejt pa pas kontakt me familjen tem plus fmija ka nis me u rrit me u zhvillu gjithqka po shkon mire,po kom frike se mos po i ndodh diqka prej stresit e merzis qe jom tue kalu.E vetmja shpres me ka met te i madhi ALLLAH veq ai nalt mun me bon zgjidhje se nuk e di qysh kom me pas jeten ne vazhdim e tutje.Ju kisha lut shum me mdhon kshilla te duhura se jom teper merzitshem e nuk po kom me kon me e qel zemren perpos me juve.Ju pershendes dhe shpresoj shume qe do te me kshilloni…