E kam dashur aq shume sa qe 1 vit kurr loti nga syri nuk eshte hequr, ai tani mendon se jam kur** e mahalles... | Histori Të Jetës

E kam dashur aq shume sa qe 1 vit kurr loti nga syri nuk eshte hequr, ai tani mendon se jam kur** e mahalles…

E kam dashur aq shume sa qe 1 vit kurr loti nga syri nuk eshte hequr, ai tani mendon se jam kur** e mahalles… – Kisha pas deshire me marr keshilla nga shume persona qe e lexojne kete poashtu edhe disa nga to te me tregojn nese ju ka ndodh diqka e tille qfare keni bere per ta kaluar si e keni hequr nga mendimet pasi une jam tu u ndi shume keq Kam qene ne lidhje me nje djale e kam dasht aq shume sa me nje fjale me lendui endrrat e jetes u nda nga une pa nje arsye te vetme thjesht sepse ka disa probleme familjare smundet me vazhdu me pas lidhje dhe se duhet me nderpre.qava lotova vuajta kot ne njeren ane me fiku endrren e krijimit te nje jete te re me te ,krijimit nje familje , ato pak te qeshura qe mi dhuroj me kushtuan me jeten , tashme 1 vit u ba pa shpres plot dhimbje ne zemer ,plot lot e me shume se asgje plot mall per te sikur mos ti dhuroja dashurine ,sikur ta genjeja mos ta doja, ah sikur te mos isha fare per te aq shpesh mendoja , smunda te perballoja ndarjen sikur at dite qe u largu nga une e qava sa smendoja te jetoja sikur edhe tani, qdo dite shikoj profilin e tij qdo dite diqka e re qdo dite e me mire duket, qdo dite arritje te reja ndoshta edhe ndonje person tjeter ne vend timin, nuk mu mjaftua ndarja por me la pas vetes edhe fjalet me te keqija qe thuhen nje femre .ku** u bera per dike qe desha me shpirt ,ku** u bera per dike qe i dhurova 1 vit perkushtim ,ku** u bera per dike qe po te me kerkonte shpirtin do i dhuroja qfar fitova asgje tashme emrin mbeturine e hudhur po une sisha e bukur per ty pse sma the ne fillim ,po une sisha e gjate po sisha hiq fare pse sme tregove nfillim,po kur me thoje jeta xhan loqk.po kur me thoje gruaja ime ishin genjeshtra a po.jetova e vdekur tashme 1 vit ndersa ti spikove as edhe nje lote te vetem stu be fare vone ike po le pas vetes dike qe endrrat e saj u shuan sikur te shihja keq do gezohesha ta perjetoje dhe ti si une por jo oh zot pse me bere me dhimbje si te vazhdoj po te kisha taku dhe njeher po tme telefonoj njeher tme pyes si po jetoj pa te por jo e di kam nje dhimbje e ti je ai. E takova tashme pas 1 viti pas gjithe atyre loteve qe me dhuroj pash fytyren e tij por si dhurova as nje shikim te vetem u bera sikur ishte i panjohur per mua .u bera sikur po kaloja para te vdekuri. Po nga brenda mu shfaqe perseri ajo ndjenja e dashurise qe kisha sikur heren e pare .por me dhembi aq shume kur e pash ishte i lumtur qeshej me shoqeri,ne ato qaste enderrova perseri sikur te mos kishte ndodhur ndarja mes nesh sikur me vend qe te mundohesha te mos e shihja te lendupoja e ta perqafoja fort ah sikur te ishte. Por jo edhe sikur te donte te me folte edhe sikur do donte te me kthehej une tashme isha e vendosur do jetoj por e zbrazet pa te do punoj e do luftoj per nje jete me te mire sepse une sisha askush skisha arrit asgje sepse sikur mthoshte aj tu je duke shkuar vetem teposht qfar arrite deri sot qfar bere deri sot do luftoj te betohem do behem dikush qe nje dite ne mendjen tende te prishur do kuptosh se une isha e fort pas stuhive e dhimbjeve loteve vendosa diellin te parin sepse ti nuk ishe fare tani me