Ti ate vajze e le vetem pse smunde te kishte femije,je nje frikacak qe ke frike ta jetosh jeten ashtu siq Zoti e ka caktuar... | Histori Të Jetës

Ti ate vajze e le vetem pse smunde te kishte femije,je nje frikacak qe ke frike ta jetosh jeten ashtu siq Zoti e ka caktuar…

Ti ate vajze e le vetem pse smunde te kishte femije,je nje frikacak qe ke frike ta jetosh jeten ashtu siq Zoti e ka caktuar…-Pershendetje un qe po ju shkruaj jam nje vajz nga shqiperia dua te tregoj nje histori te trisht historin e kusherires time.Kushurira ime jeton me familje ne gjermani tani por ne moshen 15 vjecare fillojn dhe vuajtjet e saj te trishta .Ne moshen 15 vjecare ajo u semur shum rend nga leucemia pas shum vuajtjesh edhe pas shum vitesh me ne fund arriti te buzeqeshe para dy viteve mjeket i dhan lajmin e mire qe po sherohej po ne keto kete vit pas lajmit te mir nis edhe historia e trisht per te per se dyti here .Un shkoja shpesh te familja e dajes po dhe me vajzen e dajes rrija shum poor cdo dit shikoja nje buzeqeshje dhe nje gezim ne fytyren e saj dukej shum e lumtur mendoja qe ishte e lumtur qe po sherohej por nje dit pas disa mujsh me tregon qe esht njohur me nje djal qe e dinte historin e saj dhe qe nuk i bente problem qe kish qen e semure fliste me shum gezim kalun muaj vajza e dajes u sherua plotesisht cdo dit ishte me e lumtur me tregoi kush ishte ky djali fotot gjithcka ne fakt vav6ajza e dajes time esht nje yll nje bukuroshe por edhe ky djali ishte shum i mire ishte njohje nepermjet fb ky djali ishte nga kosova por vajza e dajes mendonte ta merte ne gjermani te jetonin aty ishte shum e lumtur nje dit lajmeroi edhe familjen ne keto momente del nje tjeter problem qe familja ja kish fshehur vajzes se dajes nga semundja qe kishte kaluar ajo nuk mundej te bente femi ne kete momet ky djali largohet nga vajza e dajes tim vajsvajza e dajes time e ka perjetu shum keq kete gje kan qen shum vuajtje qe i ka mbajtur mbi shpin kjo vajz nuk meriton te vuante kaq shum esht nje enjull nje bukuroshe vetem miresi ka ne zemer ndoshta Allahu e ka sprovu shum por ky djali i ka dhen goditjen e fundit pas ndarjes se tyre vajza dajes tim kaloi ne depresion sa perfundoi duke i dhen fund jetes fati i mire qe daja im ose babi vet shkon si cdo nat te sigurohet qe cdo gje shkon mire dhe arrin ne kohe per ta shpetuar fal Zotit tani esht mire por do doja ti thosha keti djalit nga kosova nese e lexon kete qe un kam shkruar .TI KURR NUK KE PER TE GJETUR VAJZ ME TE MIR KA PLOT MENYRA PER TU BER PRINDER PER HIR TE DASHURIS SAKRIFIKOHET CDO GJE KURR NUK DO TA KESH DASHURIN E SINQERT QE E KISHE TE KJO VAJZ TI KURR NUK DOT TE KESH LUMTURIN QE DO TA KISHE ME VAJZEN E DAJES TIM TI E DIJA SA VUAJTJE KIDHTE KALUAR AJO DHE VENDOSE TA TERHEKESH DREJT VETES JE NJE FRIKACAK QE KE FRIK TE JETOSH JETEN ADHTU SI ALLAHU TA SJELLE UROJ QE ZOTI MOS TE SPROVOJ TY ASHTU SI KA SPROVUAR KETE VAJZ ME DHEMB SHPIRTI KUR E SHIKOJ QE VUAN NJE DIT KUR EDHE TI TE VUASH DO KUPTOSH QE KE BER NJE MEKAT UROJ TE MOS MARESH NDESHKIMIN E ZOTIT SOT NE KETO DIT RAMAZANI ME FALNI QE U ZGJA TA Anonim ju lutem