Burri m'ka genjy qe eshte i pasur,tani e kam hanger smuj me u nda,fjalen ja kthej gjithmone edhe kurr nuk ja le se i vjen inati kur... | Histori Të Jetës

Burri m’ka genjy qe eshte i pasur,tani e kam hanger smuj me u nda,fjalen ja kthej gjithmone edhe kurr nuk ja le se i vjen inati kur…

Burri m’ka genjy qe eshte i pasur,tani e kam hanger smuj me u nda,fjalen ja kthej gjithmone edhe kurr nuk ja le se i vjen inati kur…-Pershendetje histori jete dhe juve lexus e komentus desha te ndaj nje hall me ju.Jam e martuar por para se te martohem kam qen shum e dashuruar me nje djal e doja pa mas ishte bota ime jam kan ngjendje me ba gjithcka per ta por shkaku qe nuk kena mujt mu kan bashk eshte se jemi te lidhur n familje njihemi por qe ni gjak nuk jemi kemi mundur edhe te martohemi.. por nuk u dhën ai mbas meje shum e pelqejsha edhe normal nuk ja shiqojsha te metat tjera.. e kom lut shum per mu kan bashk po aj e ka pas krenarin se ka qen shum i pasur e une e varfer ka pas nje familje qe e kan kqyr gjithmon interesin dmth kan dashur ta fejojn djalin me letra une per ate kam qen veq kalim kohe edhe e dija qe ka tjeter por une isha marrzisht e dashuruar ne te edhe gjithmon e kom lut qe te fejohemi ai ska pranu e kam dashur 3 vite me radh mbas 3 vitev u feju kur e mora lajmin desh mu shemb bota kam vuajtur shum edhe gjithmon e kom nem mos me qen i lumtur. nejse ai u feju u martu 4 vite nuk ju ka fal Zoti fmi mbas 4 vitev lind nje djal kur e pash neper statuse qe e kishin shti ai shum i lumtur me gruan e vet por edhe sot zemra mu thy pse i pash ato postime,me kalimin e kohes po msojke njeri po bajke njejt por deri sa e kom gjet edhe une fatin e jetes gjithmon e kum kujtu.. e qe ju thash une jam e martuar dhe kam femije burrin e gjeta permes internetit sa e pash me pelqeu shum vazhdum me bisidu fillova edhe mu dashuru dita dites edhe kishim shum muhabet por ai qe nga fillimi me ka genjyer qe eshte i prizrenit eshte shum i pasur a shpesh ka ndodh edhe per buk kan hjek familien e ka jasht ai ketu vetem me gjyshen dhe babain e vet a nfakt te gjith tu jetu kosov me ka than se kena me jetu jasht shtetit (veq fjal e kish pas) te dy e shum e shum endrra te cilat gjitha genjeshtra kishin qen. 1 vit kemi folur neper rrjete sociale mbas 1 viti vendosem me dal e mu njoftu me familje une ju tregova familjes e te gjith e kuptun lidhjen time dulum nja 2 heren e 3 me qoi tek shtepia ai nuk kishte qen i pz por i dragashit prizrenit ne bjeshk shum shum lart o Zot sa e kuptova me vinte inati se e muren vesh te gjith edhe thash hajt edhe ashtu sme pengojke shum se isha e dashuruar si thon dashuria te verbon mir na shkojke si te fejum dalshim qdo dit por me shum te shpia me qojke e rrall naj her mu shetit a me hanger ni dark a diqka sepse ai nuk kishte pasur para. tmerri im filloj ne fejes kunatat shum me xhelozojshin edhe kunet ishte nje familje ku nuk vlen fjala e gruas kan e nijshe veq tu sha shum katunar kunet sa her i kan gjujt me tanira me bardak grat e veta mir kemi qen ne fejes ka ndodh mka ofendu por nuk ka qu dor ne mu deri sa u martova edhe sma ka ba nji darsem veq qashtu mka marr ku me marr pare per darsem sish reni lere më por as edhe gjerat elementare per nuse smi ka ba as edhe ni fustan se ma dukat hiq se ma hiq si u martum ka fillu mem ofendu edhe dhu.n fizike psiqike po ma e kom hanger sun dahna me fmi jam ba shpesh her i kam then te ikim me mir te blejm nje vend posht dhe te bejm nje shtepi bile e di se rrafsh se sa aty pik se pari shkolla eshte 2 km larg si mei dergu femijet ne shkoll smuj me paramendu. nje nat u zum ne telefon sepse per momentin ndodhem tek familja ime ntpam. thash une nuk jetoj ma qaty ma mir me ble nje vend posht me ofendoi me ka sha por edhe une ja ktheja fjalen sja kom lan asniher normal qe nuk me ngon mua i vjen marre se tani thojn qe e ka ngu gruen u da prej familjes qat mentalitet e kan ata ka 2 dit qe nuk flasim ne telefonne por me vie inati se kurr nuk u mbush me mend nuk di si te verproj ju lutem me ndihmoni a keni ndonje mendim apo keshill si te veproj qka mkishi sugjeru. ju pershendes shum jeni me te miret