Nuk do ta lejoj te martohet me tjetrin,nuk do ta le te lumturohet,nese une humbi edhe ajo do te humbe... | Histori Të Jetës

Nuk do ta lejoj te martohet me tjetrin,nuk do ta le te lumturohet,nese une humbi edhe ajo do te humbe…

Nuk do ta lejoj te martohet me tjetrin,nuk do ta le te lumturohet,nese une humbi edhe ajo do te humbe…-Histori dashurie,…kjo histori më ka vr,a mas shpines, para 1 viti njoha nje vajz ne fb, ajo esht me profesion kengetare por esht fillestare ne ket drejtim, I shenova dhe biseduam, e nisum nje lidhje dhe u bo e forte, mbas ca muajve fillova te mesoj se vajza kishte pasur histori te keqe para se te fillonte lidhjen me mu, ket histori e kishte ber vet me deshiren e saj me vullnet, kur fillova me kuptu, ajo ishte ne lidhje me mu por dilte me tjetrin, e pyeta kush esht ky, nuk me tregojke se kishte frike, un ja pata hapur dyert e zemres, kur e kuptova kush ishte ai imallkuari u ndjeva shum keq, pash gjera qe nuk duhet ti shihja dhe qka bera prap vazhdova me te, ja fala qe mos te ndodhte me kurr ne jet aj gabim, e din pse ja fala , sepse e doja shum, un jetoja ne gurbet, shkova disa her ne pushim dhe e kerkoja doren e saj, familjaret e saj me thoshin si kemi renet anej knej nuk u bo, , , Mir, erdhi vera perseri e kerkova, nuk ma dhan, ajo edhe pse kaluan shum muaj se bashku me mu prap vazhdoi te komunikonte me at klloshar, i bente shantazh, ai mi dergoi gjerat qe kishte pasur me heret me te dashuren time…foto video , qe un ta harroj dashnin dhe ta le, shum her e rrezikova jeten tem per ket vajz..i dola ne ndihm si askush tjeter, e donim njeri tjetrin, un gjat lidhjes ton asnjeher nuk e kam tradhetuar, , e ajo vazhdonte me at klloshar edhe pse me thoshte se nuk fliste me te…shum her e kom fal, shum her, kam bo qmos per te, sepse dashuria ishte e madhe,.. U ben 1 vit ne lidhje, dilnim, benim dashuri, ishim te lumtur , mbas ni viti isha ne pushim ne fundvit, nga aty filloi te largohej nga un ishte e ftohur, un isha shum xheloz sepse e doja shum, mbas pushimit kaloi nje muaj dhe ishim te lumtur perkunder atyne gjerave qe kishin ndodhur, ja fala te gjitha, te gjitha, Erdhi FUNDI Fjalet dhe bisedat e embla qe ishin dikur u harruan, u treten, u ben ni jav pa me thirr ne telefon, pa me shenuar sms, nuk e dija se qfar ka, pse , mbas nje jave me shenoi nje mesazh tha kam problemet e mia, derisa ti zgjidhi sdu me bisedu me kerkan, e deri sot krejt ato probleme qe ka pas un jom mundu me i ndihmu dhe i kemi zgjidh bashk, ma bani ma ban hallall, un prap skuptova pse po sillej keshtu me mu kur deri sot mka dasht e mka than qdo dit te dua, e thirrja qdo dit, i shenova qdo dit nuk u lajmrua, u detyrova te bisedoj me vllaznin e saj, se qka ka ajo… Qfar problemi ka ajo, e ata si u sillen me mua ???me than se motra e tyre ka kancer dhe asht semur, u qmenda desha te qmendem, nuk durova me gjat dhe udhetova drejt kosoves, shkova te bisedoj ne sy dhe te kuptoj se a esht e vertet ajo qe me than, biseduam me vajzen dhe vellezerit e saj…nuk ishte ajo qe me kishin then permes telefonit, ishte genjeshter, kishin ber loj qe un vertet ta harroj ate, edhe ajo ne ket menyr ishte munduar qe te largohej nga un, nuk e di arsyen, ndoshta ka qen ne lidhje tjeter e donte te ndahej nga un, un nuk pranova sepse nuk munda, zemra mu dridhke nese e mendoja nje gje te till, , u ktheva ne gurbet i merzitur por jo i dorzuar, nuk u dorzova asnje her, qava qdo dot, u merzita qdo dit e me shum, nuk e pranoja humbjen e saj asesi, i shenova perseri qdo dit, e thirra qdo dit ajo tashme nuk me njihte me, me shajti, me mallkoi, me vr.ajti thell ne zemer… I harroi te gjitha te mirat qe ia bera, sikur asnjeher mos te kisha egzistuar, ishte e vetmja femer qe me beri te ndihem i lumtur, u ben 3muaj qe nuk e degjoj fjalen e saj te duaa, vetem fjal fyese dhe sharje, asnjeher nuk jam dorzuar por edhe sot nuk do te dorezohem, ..kjo dashni sa me ka gezu ne fillim aq me ka lendu ne shpirt ne fund, tash me thot e kam gjetur tjetrin dhe dua te martohem, por ka harruar qe fjalen dhe trupin ja ka dhan dikujt tjeter, kjo mendon qe do te jet e lumtur por gabohet shummm, , nuk do ta le, do te mbaroj kjo histori qe ishte e mir dhe e embel e u bo e trishtuar, nese ajo nuk pranon te jet me mu ateher nuk do ta lejoj qe tjetri ta ket, sepse kam vuajtur shum per te, kam qa shum per ta, per ket arsye jam i lenduar thell ne shpirtin tim, dhe smund ta harroj asnjeher, nese un do te humbi edhe ajo do te humb, nuk do te jet e lumtur as ajo, .. Dashuria e madhe dhe besa po u shendrrojkan ne tradhti e merzi, edhe nese vdes nuk me dhimbet jeta, ajo mem vr.a ne shpirt nuk e lejoj, Zoti ma ka dhan jeten dhe njerzit u munduan te ma marrin por jo jooo, gabohen, luften e kesaj dashurie do e mbaroj edhe nese derdhet gja.k , nuk do te ndalem asniher….historia vazhdon.