Thot "Ty te duhet dikush me i mire se e meriton" e kshtu mundohet me m'largu nga vetja, por Une e kuptoj se... | Histori Të Jetës

meriton

Thot “Ty te duhet dikush me i mire se e meriton” e kshtu mundohet me m’largu nga vetja, por Une e kuptoj se…

Thot “Ty te duhet dikush me i mire se e meriton” e kshtu mundohet me m’largu nga vetja, por Une e kuptoj se… – Anonim Pershendetje Histori te Jetes , un desha te ndaj me lexuesit historin time te jetes jo pse.kam.dilema se qfar duhet te veproj mirpo nese e ndaj historin time me ju e ndjej nje lehtsim ne shpirt un jam 19 vjeqe kam nje lidhje te familjarizuar qe tre.vite me personin qe.jam ne lidhje kemi hasur ne shum probleme e.sfida mirpo te gjith e dim se dashuria e vertet nuk mpohtet leht, keshtu esht edhe historia jone.e.dashuris.. Ne fillim kur jemi pa kam.than qe.ky nuk esht per mue pos pasi.fillova te rri e te flas me te kuptova qe esht personi qe do ma merrte zemren , mirpo familjaret e mi filluan te dyshonin dhe keshtu un u friksova pasi qe.isha e.re ne mosh (ishim te dy ne shkoll te mesme) dhe nga frika nuk komunikova me te plot kater muaj (gjat pushimit.te veres) kur hym.ne shkoll te dy deshironim.te.takoheshim aj shpesh insistonte mirpo prap e respektonte vendimin tim por erdhi nje dit qe edhe mua me kaploi.malli per.te.dhe u bashkuam perseri por pas.nje kohe nga disa zera na lindi nje dyshim se jemi.familjar te larget por te nje gjaku ky dyshim ishte i.tmerrshem dhe na mundonte.shum deri erdhi dita kur e kuptuam.qe nje familje.fqinje e imja kishte lidhje me familjn e tij e jo familja ime keshtu ditet kalonin neve na bashkonte nje.dashuri e madhe aq e madhe sa as fjalet e gojve te liga nuk na ndan dot , por ne pranver ne vendosem.te ju treojm faniljeve pasi.qe ai mthohshte qe ma mir esht ta marrin vesh nga ti sesa nga dikush tjeter.dhe kshtu vepruam mirpo kjo lidhje nuk u prit aspak mir nga familja ime dhe ndodhen shum gjera durova edhe rr*hje durova edhe mbylljen.ne.shtepi e ndalimin.e shkolles me jav (familja ime spranonte.pasi qe.ai nuk u dukej i.denj per mua pasi.qe un mesoja isha nxense vertet me arritje kurse.ai ishte e kunderta ime neshkoll kshtu ata donin nje te ardhme.me te mir per mue) mirpo.ne asnjeheer nuk u ndam edhe pse tentuam ne prap smund trrinim pa njeri tjerin keshtu pas disa ndodhive te pakendshme edhe familja ime pranoi keshtu u gezuam shum aj punont shum qe un tmos kisha nevoja t paplotsuara edhe pse un nuk ja kerkoja ket gje.. Ditet kalonin keshtu edhe muajt e plot nje vit e gjysme derisa nje dit un nuk mund tkontaktoja dot me te at nat isha ne ankth ,te nesermen pas mesimit shkova te shtepia e kshtu me treguan se.aj ishte ne paraburgim prej nje muaji (shkaku.qe kishte thy nje lokal me disa shok qe e mashtruan) un per pak isha duke u qmend qdo.dit i thoja vetes hajt se sot vjen e kshtu kaloi nje muaj e aj doli un u gezova shum malli per te vertet ishte.i madh , aj ishte pendu e ndodht qe edhe qante nga merzia mirpo s.shkoi shum e perseri i erdhi thirrja se duhet.tmbaj gati dy vite burg , aj po e vuan denimin qe 7muaj e un e shoh vetem nje or ne jav keta 7muaj kan qen muajt me te veshtir te jetes sime por un kurrbuk hoqa dor dhe vazhdoj ta pres edhe pse esht teper ran un nuk jam dorzuar.ende edhe pse shpirti mu ka permbys nlot e ndhembje, aj shpesh flet ran me mue se.thot ti duhesh me gjet ma mir se e meeriton e kshtu munhet mem largu nga vetja mirpo un e kuptoj gjendjen e tij tvshtir e kurr nuk jam merzit prej tij , mirpo kjo pritje pom vret qdo.dit ma shum , a kaq e vshtir qenka jeta , a.kaq shum vujte duhet mei kalu nket mosh te rinis nuk u mundova asnjer per te keqen e dikujt thjesht kam menduar vetem per jeten time dhe asnjher se kam menduar nje gje te till qe mund te me vij, une i besoj atij se nuk e ka bere me vetedije te plot, por shoqnia dhe rrethi i keq qe kishte se e njoh shpirtin e tij dhe qellimet e tij por nganjeher nuk na shkon si e ne e mendojm dhe planifikojm, shpresoj mos ti ndodh askujt kjo Ju lutem anonim , ju pershedes .