Burri vazhdoj lidhjen me ish te dashuren edhe pas u martu Ajo, Ai shkoi edhe kur e kapen dhimt e lindjes! | Histori Të Jetës

dashuren

Burri vazhdoj lidhjen me ish te dashuren edhe pas u martu Ajo, Ai shkoi edhe kur e kapen dhimt e lindjes!

Burri vazhdoj lidhjen me ish te dashuren edhe pas u martu Ajo, Ai shkoi edhe kur e kapen dhimt e lindjes! – Dua te mbes anonime: jam 27 vjeqe jam e martuar ne Peje prejardhja e burrit nga Rugova., kur u martova kisha problem qe burri im shkonde ende me nje ish te dashur nga I njejti vende e NJIHJA ate vajz me e cila thooshte vetem shok jemi por burri im dikur me the eshte ish femer e imja eshte shum vajz e mir I thash pasi eshte e mir pse si kki marr per grua kete por mua. Ai me tha une nuk e kam marr sepse ka pas te dashur ne moshen feminore dhe une e njof ate djal per kete arsye e kam lene lidhjen me te me tha qe une nuk te le ty per askend mos e ki merak kete e kam vetem shoqe. AJO nuk u be shum koh u lidh me nje djal tjeter dhe une fluturoja nga Gezimi qe mu hoq qafe, ajo kishte problem nga I dashuri I saj dhe vazhdimisht e thrriste burrin tim ta kshillonte se sit e sillet dhe qka te beje puna qe te martohet me te. Burri im e mesonte per gjdo gje qe ti metet ne dor ati dhe pas nje kohe meti shtatzan dhe u martua u gezova shum dhe jetooja jeten si eshte me se miri me burrin tim djalin tim 3 vjet dhe prinderit e burrit. Ndegjjoja qe ajo ISHTE bere rahat kishte marr burrin professor te fakultetit nje njeri te ngritur dhe u qudita se sit e rahatohet nje femer qe aq shum me ka ber te e vuaj per 6 vite martes qe une kam. Nje nat I beri tel burrit naten e pava nr te pa njohur e mbajta ne mend nr e regjistrova dhe me dul viber ajo me burrin e saj nfoto nuk reagova agje por ne mengjes ithash burrit me duket ajo ishja e jjotje eshte rahatuar tha po e ka marr nje trullan dhe nga kjjo gjithqka kuptova… kuptova qe kta komunikojn ende… por muji prill ishte qe me shkatrroj, kur ate k*qken e kishin kap dhimt e femijes dhe burri im e dinte nuk mundi pa e thene ne u perlam shum dhe I thash pse ti duhet me dit a eshte femiu yt apo qka eshte halli ai me kthej, ty mmos te intrereson dhe lexues te nderuar nga ajo dit une e mora djalin dhe ika nga ajo shtepi. Burri im ende mban lidhje me te une komunikova me ate grua dhe te gjitha fjalet I kam shpernda me inqizim neper njerez te saj dhe njerez te burrit te saj por burri saj asgje skuptoi as nuk ndiu si duket, e vellai saj ka ke*cnuar dhe ka stoppuar inqizimet. Une sdi qte beje e kam gjygjin tani djali kerkon babin e vete qe dy muaj se ka pa, gjyshrit vin e shohin une nuk e kam lene burrin ta takoj ende djalin qfar me thuani te beje jam pa zgjidhje e lodhur e merzitur qe po jetoj vetem per djalin per askend tjeter, ndersa ajo qe me shkatroj jeton sikur mos te ksihte bere asnje faj duke nejtur pran burrit me genjeshtra. Me kshilloni te dashur lexues te kthehem tek burri pas ketyre tradhtive edhe pse vetem ne pika te shkurtra ju tregova?, Te shkoj dhe ti tregoj burrit te ksaj l*virje direct perse u shkatrrova edhe pse kam frig qe do me mbysin familja e saj se me jan ke**nuar. Apo tja le kohes dhe Zotit te gjitha… faleminderit per gjdo kshill qe do me jepni.