Te kam princesh te kam frymarje te kam shpirt te kam jet... | Histori Të Jetës
E lash gruan dhe vjazat

Te kam princesh te kam frymarje te kam shpirt te kam jet…

Te kam princesh te kam frymarje te kam shpirt te kam jet…-Pershendetje stafit te adminave sot serish desha me shfritzu ket karantin me shpreh dashurin per princeshen e jetes time.!Se besoj edhe gjith jan lodh me kto tradhti e uroj duke lexu pak ma shum te vedisohen do qe kan ne gjak tradhtin se ska diqka te mir por mirsia bukuria esht te duash nje ti kushtohesh nje personi dashuria esht shum e embel.!qe mos i lodhi do komentues do ja thoja jo ketu qka mendoj ti ja them,do shkoja edhe ne qjellin e shtat per tja then e per tja shprehur gjitha,e jo diku tjeter por kjo karantin na ka mbyllur as ne qytet tjeter skemi leje me shku e jo ma larg se male kodra liqej dot kaloja jo ti them diqka po veq te shihja syt e saj te bukur!vetem me shikim dot lexonte gjitha qka do ja them.!edhe se ndonjeher sen gjejm fjalet e duhura kur dashurojm vertet se dashurin kur e ndjen shum ndonjeher as sen e pershkruan ska fjal qe mundet me pershkru.!a ka dashuri ne fb.?do qka jan zhgenju qka kan kalu nje eksperienc te hidhur do thuan jo por un them se po se njeriu qka do vertet do edhe ne realitet nga afer po edhe ne fb po edhe ne distanc.!aj qka nuk do ka nje qellim nje epsh nje knaqsi dhe neser fillon ndjekjen tjerer ose ne fb te jet ose nga larg ose ne fb ta njeh,se ujku kimen e ndron tabijatin ka me pas gjithmon.!por tash mos e zgjas me shum qe fillim ju them flm edhe ato qka do japen koment pozitiv po edhe ato negativ.!tash do kaloj ne tem do kaloj te ajo qka ka vler drita e syve te mi.!e dashur qe kur kemi nis dashurin ton kemi si qdo familje apo te martuar te dashuruar, qe kan mos marveshje, dhe na kemi e xhelozia mosmarveshja ngutja se dyt ngutemi shum.!por besoj te dy e kemi kuptu se as ty pa mua as un pa ty nuk e bejm dot Zoti e ka shkrujt lart te jesh e imja te jem i joti.!por jo nje dit,jo nje muaj,jo nje vit,por perjet.!te kam then me ty boten time dua ta bejm se bashku nje parajs te vogel,kurse parajsa vogel bota pa ty princesh esht bosh ska hijeshi prandaj edhe te them ta bejm se bashku nje parajs te vogel.!qka dua dua nje familje te shendosh dua nje dashuri pa fund deri ne frymen e fundit,dua ty tjesh nena e fmive tan qe do ju japem bashk nje edukat siq i ngjan nje familje te shendosh.!a kerkoj shum mendoj se jo a dua shum qe dua te bej nje Zonje siq te ngjan te jesh ty siq dua tjet gruaja nena e fmive te mi nje Zonje me vlera se ty ke vler shum per mua.se tani te kam princesh te kam frymarje te kam shpirt te kam jet.!prandaj dua te jesh zonja ime tan jeten,sot ket dit me shi nese te kisha pran dot kisha kapur doren do te ulesha ne gjunje,dhe dot thoja princesha ime behu zonja e jetes time sot jet e perjet.!por jo vetem ne ket jet sikur te kishim edhe nje miljon jet serish do doja te jesh ty ajo e vetmja ne jeten time.!ty nuk ke zavendsim por dua edhe ne boten tjeter Zoti me ty te na bashkoj se kjo koh qka kemi ktu esht shum e shkurt.!me duket pak ta jetoj vetem ket jet ktu me ty.!keshtu qe diten qe ta kam fal dashurin e kam shti unazen ne zemer e sot do e vija ne gishtin ten e dot thoja behu e imja sot e perjet dhe boten tjeter nga princesh behu zonja ime mbretresha ime.!keshtu qe tash per ty B.K da mbylli me kto fjal.engjellusha ime.!je arsya qe jetoj,je fjala qe degjoj,je drita qe shikoj,je embelsia qe shijoj,je fryma qe me jep forc,je ty engjellusha ime qe me jep shprese..engjellusha jetes time,je vajza e vetme qe je futur brenda zemres time,gjete rugen me te veshtir dhe me te bukur ate te dashuris,duke zen vend ne zemren time,nje vend qe nuk me perket mua por te perket ty.!ishe ty qe me nje shprehje te embel,me nje gjest simpatie,qe me pushtove te terin duke te dashurar me gjith forcen time ke me kish mbetur,duke te dashur ty.!u dashurova,me fytyren tende te embel si nje femie,me floket e tua qe lendrojn,edhe kur nuk ka ere,u dashurova me frymen tende qe i jep jete shpirtit tim pa me prekur.!pa ty pran djelli nuk ndricon me pasi ty je ndricimi i jetes time,pa ty yjet veniten,dhe ngel vetem un ne eresire ku ndodhem vetem un.!prandaj mos lejo kur te jem i vetem por ma ndrico jeten e behu e imja perjet engjellusha ime.nga un K.B.dhe me ket postim fshritzoj rastin te flm nje moter qe gjendet ketu qe na ka qendru pran dashurin ta forcojm ende me shum.!B.K te Dua pa fund.!