Mos i leni prinderit per nje mashkull,haku i tyre ka me ju nxene,nuk ka nat qe nuk qaj dhe merzitem... | Histori Të Jetës

Mos i leni prinderit per nje mashkull,haku i tyre ka me ju nxene,nuk ka nat qe nuk qaj dhe merzitem…

Mos i leni prinderit per nje mashkull,haku i tyre ka me ju nxene,nuk ka nat qe nuk qaj dhe merzitem…-Pershendetje kisha pas deshir te postohet historia ime jam nje grua e martuar qe dy vite dhe kam nje femij veres kam shkruar tek kjo faqe dhe kam tregu se si kam zbulu qe burri po me tradhton perkunder ketij fakti qe e zbulova ai prap nuk u ndal me nje kur.v nga ferizaji vetem se ndrroi ajo nr e telit dhe vazhdun lidhjen e tyre pas ni kohe zbulova qe jan ne lidhje prap dhe zbulova identitetin e saj familjen edhe e thirra ntel at vajz i thash o tregom gjithqka drejt ose un sonte nfamilje tone vi,mi tregoi gjitha gjanat se qka ka bo me to plotsisht te njejtat gjera qe i ka bo per mu para marteses mu shemb bota per mi kry qysh mundet more ni njeri me lon fmin e vet e me lendupu mas ni lavires po fajtore prap jam un se i kam besu verberisht ndersa krejt shoqria e tij apo ma mir me thon kolegt qka ky ks bashkpunu me to e kan pa edhe e kan dit qe esht ne lidhje meqense punon ky me tregti ngado qe kishte shku e kishte marr pas vetes ajo i dinte pothuajse gjitha gjerat si me qen nshpi ton ky duke u shetit me at duke i premtu qe ti do te jesh gruja ime kom met ble banes i kishte ble telefon te modelit te ri plus edhe nese un kam dal me ble diqka per vete vetem ai kishte shfrytzu kohen kishte dal me to edhe paramendo tu e pyt at qka pot duket kjo veshje gruja po dojka me ble mtha qe ka ardh mem pa deri ne 6 her ne dit tek rruga ime o mundu me dirigju qe ajo me pyt saher del diku thjesht sikur me pas mendimin me pru nshpi ter diten duke fol me kamer deri sa un e pritsha ter diten me ardh per drek apo dark duke ja pergatit ushqimet me te mira aj duke hy nqytet me hanger e tu e thirr at me kamer o Zot saher qe pom bin ne mend kto gjera diqka nfyt po me ngulfat si mundet ni njeri me qen kaq i poshter kaq i padrejt duke mos ka pas as friken Zotit mka maltretu shum si fizikish si psiqikisht por kto fakte jan tum mundu shum kjo dhimbje pom vret qdo dit ma shum jam tu shku veq tu u shkatrru mos tish kon mem majt e jet fmia jem skisha jetu as ni minut mka lan pa familje se te gjith kan qen kunder ksaj lidhje sikur ta kishin dit qfar njeriu esht pa shoqri pa gjithqka nfund me mi bo kto sene spo muj me paramendu kur e kam marr vesh lidhjen e tyre i kam degju bisedat me veshet e mi kam marr femin kam dal nga shpia jo me dal mem kerku ose me provu mem thirr ntel ku iom po kishte dal me te dikur pas dite mka kerku duke qajt me lot krokodili edhe iom kthy nshpi prap ku me shku pasi qe familja ende nuk mflasin shkaku i tij tmerr ka fillu me mu shenderru ne kompleks depresion ju lutem qka me sugjeroni me bo mu nda prej kti njeri kaq te poshter apo me vazhdu perderisa mi ka bo gjitha kto neser mi bon prap po tmos hiqte dor ajo ky me qdo kusht kishte insistu me vazhdu lidhjen sipas saj kur ajo i ka thon po e nderprejm lidhjen mos tna del nai telashe ky jo se ska qka na bon ajo se ka kerkon krah vetes jam ka qmendna ka 6 muaj kjo pun dhe kurrsesi me mu largu nga mendja po vuaj shum kam dhimbje dyfish me te madhe se i kam besu shum asniher nuk kam dyshu qe ky munet me ma bo ni sen te till pasi qe kam sakrifiku shum per ket njeri qe as ni femer e bashkshorte ne bot si kish bo ato gjana qa i kom bo un per te edhe pse per momentin jetoj me to po nuk po mundem qdo dit jam ma keq 6 muj apo me shum kan kalu nuk ka nat qe nuk e lagu jastakun me lot jam shum keq tash po pres deri sa te me vin familja pasi qe jetojn jasht shtetit me marr qiken e me shku se spo besoj qe kan fmi me gjujt ne lloq apo me vazhdu me ket njeri qe ne te ardhmen Zoti ta dit se qka ka mem bo tjeter sado qe po mundohna nuk po mundem me dasht nuk po muj me qen si dikur po e vazhdoi jeten me zor hatri fmis dhe po ja permendi qdo dit e kjo po e acaron zotrin po mthot o kon ka shku mos e permend mo por un spo mundem se ska kurgjo ne jet mo qe munet men bo te lumtur kurr ne jet nje keshill per te gjitha vajzat kurr ne jet mos i anashkaloni familjen prind tuaj per ni mashkull se keni me u pendu haku i tyre ka me ju nxan mos te ju doket keq kur ata ju thoin qe nuk ben se as ni prind nuk don me pa evladin keq per ket arsye un po vuj teper qe nuk e kam degju familjen tem se sot e kisha jeten super te mir jam e bindur qe ky njeri kurr ne jet nuk ndryshon kisha dasht keshilla ju lutem se qdo dit qe po kalon un edhe me keq po ndihna Zoti ju ruajt te gjithve.