Te fejuarin e dua shum por edhe ish te dashurin,Kam frik se do te kemi mardhenje kur... | Histori Të Jetës

Te fejuarin e dua shum por edhe ish te dashurin,Kam frik se do te kemi mardhenje kur

Te fejuarin e dua shum por edhe ish te dashurin,Kam frik se do te kemi mardhenje kur…

Te fejuarin e dua shum por edhe ish te dashurin,Kam frik se do te kemi mardhenje kur…-Prsh anonim ju lutem.Jam nj vajz nga jugu shqiperis.Ne moshen 18vjecare bie ne dashuri me nj djale e doja shum.È mer vesh familja dhe nuk donin sepse djali jetonte fshat… jan munduar gjitha format te me bindnin se sesht per mua derisa filluan presjonet ste le shkoll l’art.Me ne fund vajta shkoll lart mes meje dhe juri kishte keqkuptime por lidhja shkonte mir né pergjithsi… mu be sì frym aq shum e doja dhe duke kaluar muajt filloja dyshoj se sme do se pse kisha ato ndjesi.Nj dit prindrit e kuptuan se flisja akoma dhe kam qen pushimet e vit tè ri filluan presjone derisa me than o né o ate… isha shum keq por ju premtova se do ta le.Ashtu bera e vendosa dhe pse kisha veshtir kaluan nj muaj dhe spo mundja ta ndaja dot… dhe per ta harruar mendova se do me bente mir te njihja dike tjeter pasi nu kkisha mundesi tjeter dhe ashtu ndodhi u njoftova me nje tjeter cun gjithqka ndodhi shume shpejt pasi kisha ndjenjen se duhesha te njoftohesha me dike shpejt e shpejt dhe kur e kuptoi ish i dashuri ai reagoj shum keq mu lut mu pergjerua qe un mos ta lija ndonjeher mendoja ti kthehesha dhe te ikja me te pasi qe e doja shum por ne anen tjeter ishte familja ime ajo qe mua me kushtezoi dhe un vazhdova me koken time u fejova shum shpejt ate è doja shum I fejuari i dì gjitha his time e din se è dua por ai me do aq shum saqe i anashkalon Kan kaluar 4vjet un e dua akoma nj dit i shk fb.Dhe kam 4 muaj qe flasim spo shkeputem dot me è dì dhe se ai me do por smund ti kthejm pas gjerat un dua shum por e di se dhe po kthehen sh gjera smund jen sì me par dhe smund ta le te fejuarin né ket menyr.Ne anen tjeter kam dahshuri te madhe per ish te dashuri ntim me duket se i dashuroj te dyte ne te njejten kohe dhe kjo me ben te kem frik nga vetja ime nese un vazhdoj te flas me ish te dashurin tim herdo kurdo do te ndodh nje dit takimi dhe mbas ati takimi sigurisht qe do te ket mardhenje a po diqka te tille,dhe un nuk kam guxim te ja bej keto gjera vetes dhe te fejuarit tim sepse siq thash me lart ai me don jasht mase shume por qe un ndodhem ne mes te dy zjarreve nuk e di se qfar do te bej dhe qfar do te me ndodh te ardhmen time por shpresoj shume qe nuk do te bej ndonje gabim qe do te lendohemi te gjithe per shkak te gabimit tim. Dhe pse i dì gjitha kto vazhdoj flas dhe se kuptoj arsyen pse.Ju lutem me ndimoni