Tani qe jam rrit e kam kuptu se qfar familje te prapambetur e kam,Kurr nuk me kan leju te dal ne kafe dhe... | Histori Të Jetës

Tani qe jam rrit e kam kuptu se qfar familje te prapambetur e kam,Kurr nuk me kan leju te dal ne kafe dhe…

Tani qe jam rrit e kam kuptu se qfar familje te prapambetur e kam,Kurr nuk me kan leju te dal ne kafe dhe…-Pershendetje! Nese ka munsi me postu anonim ju lutem.Jom nga fb i shoqes dhe kom nevoj pak mu shpreh desha te shprehem ktuh.Jom nje vajz qysh e vogel kom jetu ne varferi jom rrit kom kry tetvjeqare dhe ma shum skom pas kushte me vazhdu asnjeher skom pas celular dej frik sekom dit qka asht fb dhe ende skom fb pasi sem lejojn tfamiljes ekom familjen shum te prapametur por un tash jom rrit mo dhe po shof edhe un kom qef sikur shoqet e mija te isha e shkolluar me naj profesion te mir por ja qe fatin kshtu e kisha as celular skom pas dej frik tash e kom nja te thjesht edhe at e perdorim krejt tshpis veq per naj pun me ransi kur kem me fol perndryshe joo..merzitem.gjith dita ne shtepi skom as moter vetem rrij e mendohem kom fitu stres shum kasmos me shkon mendja e kom vetem nje shoqe fqinje qe po shkruaj nga fb i saj por as te kjo sme lejojn te shkoj kajher rrall qe dal pi shpis gjithnje me dhimsen vitet e mia te humbura qe ikalova naper terr gjithnje rrij e mbyllur ne shtepi e mendojj…i lutem zotit o zot me nxirr nga kjo onderr qe jom ende vazhdoj njejt kom besim nzot edij se njedit do te permisohet gjendja ime sadopak jom e lumtur skom qa me boo amvise ne shtepi tash mbushi gati 24 vjeq nuk jon pak vitet po ikin un ende skom fatin te fejohem edhe pse elhamdulilah pi zotit kom bukuri jom edhe e sjellshme gjith me njofinn si vajz e till ama skom mujt me gjet fatin skom mujt me taku askend qe do ta dua nje dit pasi gjith diten rrij e mbyllur ne shtepi qdo diit perseritet e njejta rrall najher qe dal edhe at met familjes asnjeher skom dal me shoqe me pi kafe nuk edii qysh asht kafja..asnjeher skom dal me shetit hiq ..kom fitu stres kryt mdhem pi mendimeve vetem. Nervozohem pa arsye mendoj edhe sa vite do te zgjas kjo gjendja ime si te shpetoj prej saj koha e shkolles iku por ta gjej fatin e te martohem e te shpetoj nga kjo situat i shof shoqet e mia te dashuruar te martuar un nuk e kisha fat te till qdo diit vuaj merzitem skom qfar te bej me qfar te mirrem kur biij me fjet ja nisi dhe qaaj ne heshtje dej sa e nxjerri te keqen nga mbrenda frigohem se do semurem nga merzia nga nervoza do te qmendem…me falni se e zgjata pak poor vetem kisha nevoj me u shpreh se si ndihem ju prsh gjithve ne kët faqe qe lexoni…Klm