fbpx

Jam dashuru ne pleqeri, gruja ime se meriton kete por nuk mundem me genjy me zemren time, e dua por edhe ajo eshte e martuar…


Jam dashuru ne pleqeri, gruja ime se meriton kete por nuk mundem me genjy me zemren time, e dua por edhe ajo eshte e martuar… -Dashuria ne pleqeri! Pershendetje, po e tregoj historin time por ju lutem deshiroj te mbetet anonime, e ju lexus te nderuar mos paragjykoni por gjykoni drejt dhe jepni komente ne menyre qe te me ndihmoni. Jam 40 vjeqar, jetoj ne Prishtine jam i martuar dhe kam dy femije. Pas marteses kam pas shume shanca qe te hyje ne lidhje te dyte dashurie por kurr nuk me Ka shkuar mendja ta beje kete pune sepse kam menduar se eshte humbje kohe dhe se e dua gruan time dhe mi ploteson te gjitha deshirat ne te gjitha aspektet. Viti 2015 ishte vit qe e ndrrova vendin e punes, u punesova diku tjeter. Ne vendin e ri te punes kishte shume femra madje qe nga dita e pra dy prej tyre filluan te me ngacmonin me fjale me apo pa qellime. Por ende isha i mendimit se nuk me duhen keto gjera. Pas disa kohe fillova qe qendroj me njeren nga koleget me gjate ( nuk ishte asnjera nga keto koleget e fillimit qe me ngacmonin) por krejt nje tjeter qe nuk kisha vrejt qe po shfaqte ndonje interesim per mua. Ne kolegen Lule fillova te ndjej. jo ndonje ndjenj te forte por mu sillke ne koke me interesojke jeta e saj ku po del ku po rrin a ka raporet te mira me burrin me nje fjale me interesojke gjithqka per te. Ajo eshte 39 vjeqe pra nje vite me e vogel. Edhe ajo eshte e martuar dhe ka dy femije. Pas interesimit time kuptova ate qe me konvenoj se kolegja nuk ka raporte te mira me burrin dhe menjehere fillova aksionin e gjahut. Pas disa dite e ftova ne kafe dhe mu pergjegj pozitivishte, keshtu veprova edhe disa here dhe pas dy jave shfrytzova nje takim me te dhe ja shpreha ate qe e ndjej per te dhe pa prit pa kujtu ja propozova nje lidhje. Disa dite u hamend por edhe jo qe reagoj ashper, pas disa shetitjeve qe bem pas shume bisedave nje nate arrita ta bindi qe te futem ne nje lidhje te fsheht dashurie ishte mesnat. Pas disa dite sepse kuptohet qe ne fillim nuk eshte se u takojshim shpesh. Nje nate krejt a prit me telefonoj per nje takim. Ne kete takim dola me shume gezim dhe krejt pa prit perfunduam ne nje hotel ne periferi te Prishtines. Ishte nje nate qe kurr me pare nuk e kisha perjetu edhe pse deri ne kete kohe kisha shume lidhje. Nga dita qe ja kam dhene puthjen e pare( dita kur i ka than PO lidhjes tone) e deri me sot dashiria ndaj saj veq sa vjen e shtohet dhe kursesi te mundem te largohem nga ajo. Kam deshire te jem qdo here ne kontakt me te kam deshire te shihem e te qendroj sa ma shume pran saj , kur kam afer ate ndihem shume mire. Ne qfardo kohe qe me thrret jam ne gjendje te dal qdo here gjej ndonje genjeshter tek gruaja dhe asnje here nuk e kam refuzu ndonje ftes te saj. Jam ne gjendje te shkoj ne Prizeren vetem ta takoj per 5 min. Ajo nga ana tjeter para marteses ka pas nje lidhje me nje djal te cilin e ka dashur shume por ende nuk ka mujt me harru edhe pse jan ba shume vite. Burrin e vet nuk e do fare por edhe mua nuk eshte se me do shume. Kam shetitur me te qdo vend te Kosoves madje edhe ne Shqiperi. Kemi arrit deri ne Vlore. Edhe ajo rrezikon nuk eshte qe nuk rrezikon por kursesi nuk mund te kuptoj qe rrezikon qe me do apo i do favoret. Rrim gjate ne kontakt me te madje shkruajm deri ne oret e vona edhe kur jemi ne shtrat une me gruan ajo me burrin. Edhe pse i ndihmoj ne te gjitha aspekte edhe pse i ofroj shume dashuri edhe pse ja plotesoj qdo deshire edhe pse e kam ba te ndihet mbreteresh edhe pse e kam qu ne qiellin e shtat qe thon prap se prap nuk ma mbush mendjen qe me do sepse nga ajo marr shume injorime edhe kete e ban vetem e vetem se e ka hetuar se e dua. Ndoshta eshte edhe gabimi im qe i kam dhan argument qe e dua aq shume por si duket nuk kam mundur qe te permbahem. Disi kur jam afer saj ndimhem me ndryshe me te e kam kuptuat plotesishte se qfar eshte dashuria. E dua ne te gjitha aspektet. Jam largu disa here prej saj dhe kam then qe do ndahna por si kan kalu 7-10 ja kthy prap vetem e vetem se e dua dhe e kam ndegju zemren. Jam duke e rreziku shume familje, te gruaja veq se e kam humbur besimin shpesh ka gjetur gjera te dyshimta qoft ne rroba qofte ne vetur edhe pse qdo here kam gjete ndonje arsye por prap se prap e kam humbur besimin, po me dhimet gruaja e cila ne asnje menyre nuk e meriton kete po me dhimen femjja qe i kam si engjuj por kursesi te largohem. Po te kisha fuqi po te mundesha tash do te largohem nga ajo sepse jam plotesishte i vetdishem qe jemi gabim dhe jemi duke i rreziku te dy familjet, punen shoqerin e gjthqka. Po e di se qka duhet me ba por nuk po me len zemra, ndjenja sepse e dua Pa fyrje ju lutem Pres kritika pres keshilla por jo edhe fyrje.

';