S'kisha dashte kurgjo ma shum se me u nda prej gruas,asgje spo me ben por eshte e budallme dhe e pa... | Histori Të Jetës
S'kisha dashte kurgjo ma shum se me u nda prej gruas,asgje spo me ben por eshte e budallme dhe e pa...

S’kisha dashte kurgjo ma shum se me u nda prej gruas,asgje spo me ben por eshte e budallme dhe e pa…

S’kisha dashte kurgjo ma shum se me u nda prej gruas,asgje spo me ben por eshte e budallme dhe e pa…-Mirmrama ju pershenes krejtve po e sho se ktu nfaqe po shkrujkan 95%Ku jan burrat pse spo Shkruni pak folni rreth grave tkoft e mir a e keqe kallzoni sikur un qe dje e kom ba like kit faqe sot po e shkruj historin tem.Jam martu qe 2 vite e gjys u patum njoftu nfacebuk me grun jena prej ni qyteti veq katune tnryshme.Para se mu njoftu me grun tem e kum pas ni femen qe e kum dasht shum po ajo mla u martu me njanin per letra edhe pse i ka ra pishman mas 2 muje mka lut me mu kthy po une nuk e kam pranu se ma pat lendu zemren shum e menxi diqysh e harrova.U lidha me grun tem kur dilsha nqytet me ta u nijsha mir se ska pas kurr frajer e ecsha me kry te nalt per kunder asaj tjetre ajo ka pas frajera ma shum edhe gjith ecsha nervoz me ta rruges.Une per veti se kisha dit qfar gruje budall e kom se u shitke melaqe para se mu martu avv qysh u shitke viranja more thojsha mraahatoj Zoti me kit femen me tona tmirat e ngushme po e bukur po e kalumja e saj e mir krejt i kish nvi qysh dojsha une mas shumti kom pas qef qe jam kan i pari une per ta qajo mknaqke po masi u martum ndryshon plot gjana se kisha dit qe ma kish qu Zoti ni gru budall qe nuk i hin nkry sen veq nta kam pa i tham mos mdil prej shpis pa mvet ja kaj nanen shkon si budall veq vet te familjart e saj edhe kur tum thirr ma ban qe erdha pak me nejt more po a tthash mos me shku ja baj thot aih gjith thu qishtuh po sen sum bon ti mu veq thu qishtu tash sipas saj po u dashka une me e maltretu e me ja kajt nanen per me mar vesh a po ? Ni dit po mvjen tha ami do pare se po dal deri npazar thash me kan po del tha me motren ja dhash ato pare kur ish shku kish ble do far fustana asi ngjyra tvizllume pos do ma***e i veshin ktyneher qe vishin me strajca neper shpija me shit tesha thash po qka ke ba kshtu bre a i ke ble me i fshi wc me to a don mi vesh tha kali qe je ti po qysh mi fshi wc a pi sheh sa tmira e tja kaj nane tshkon ti vesh kur dul posht krejt keshin me ta nana baba motrat e mija krejt keshin po ju ardhke marrre prej meje se nashta hala ma shum kishin kesh krejt ja bajshin shum tkqi i paske ble se kto jan kan ktyneher e nuk jan ma kjo si me inati jav bajke more si kam ble per juve po per mue qe ju dhamin syt mos mkqyrni a po po ju vjen inati qe e kam trupin si peshk ma bani baba me sy tha le bir hiqu saj se i kalon nashta tani ma von tha bir le tbon qka tdon le tvesh qka tdon deri sa nuk tprek ne moral mos tqon Zoti mu nda se nuk ban.Thash ani baba jem nashta muj me duru po qysh pe shoh une tyben stkom mujt kur dalum kaniher me shoqni eedhe me gra e ka ni shprehi tan kohen i qet flokt mas veshve more gjdo 1 min 2 ajo ka me i prek flokt e ja qova ni mesazh ntelefon masi me ardhke marre prej shokve mi than direkt ne mesazh i thash mos i prek flokt rri si njeri se nuk asht mir mi prek flokt tan kohen si me kan budall ajo qaq e fshime osht kur po ja nis me kesh edhe jav kallzojke grave tshokve tmi kqyre qka mthot ky budalla jem a pe shihni i pengojn flokt e mij a vet qe i shtin gishtat nhun tan naten e tan diten gajle se ka spat ma aty kurgja hiq meta si mut ja nisa me kesh kishe si me zor a vet me veti sa tqoj nshpi pa ta kajt nanen skom me lan si ka hi nder tshpis i kam than allahie qysh kalove a uknaqe sot a ke mir a tha jaa bre qfar miri pash Zotin qfar veni katastrof mqove veq hajt rrisha se jo qe mu rrike a paramenoni te dashun njerz aty rrin krejt njerz tmir edhe osht restoran prej ma tmirve qe i ka kosova po budalla met budall thash aha prej sodit rrin veq te shpija edhe hala pa e kry mir fjalen i kom kajt nanen me dorea hera e par njeten tem qe qova gru ndaj ni femnes se gjith ja kam pas inati po ma pruni te huna e ja nisi kishe po bertas e ti kaj nanen hala ma shum e maltretu e maltretu deri sa sguxojke me ju ni zani hiq tani ja permena qata qe ma bani nersy shoqnis thash kta e ki prej qatynev gjestev qe bojshe kur kem jasht bre budalllica e thift sum le ven kerkun me dal bre tmarootft Zoti se une kam faj qe tkam mar ty more budall gru.Kurgjo skisha dasht ma shum veq mu nda prej ksaj gruje ktu qa shkrujta i thash veq 10% po po ju garantoj qe me jua kallzu krejt senet krejt mkishit than ndaju se skoka normal.Une me mujt sot ndahna prej saj po spo mtradhton as kurgjo veq qe osht e budallme spo muj mu nda se duhet me pagu pare e per kit far budalle as 5 cent sja vlen mi dhan.Naten e mir e bafshi.