Shkova te halla dhe fjetem ne nje dhome prej aty fillova te ndjej diqka per djalin e halles nuk mundem pa te! | Histori Të Jetës

per djalin e halles

Shkova te halla dhe fjetem ne nje dhome prej aty fillova te ndjej diqka per djalin e halles nuk mundem pa te!

Shkova te halla dhe fjetem ne nje dhome prej aty fillova te ndjej diqka per djalin e halles nuk mundem pa te! – Pershendetje faqja me e mire, ju pergezoj per kete faqe dhe ju ndjek shume. Kisha dasht si gjith te tjeret te mbetem anonim vendos sot te ndaj nje gabim timin dhe kerkoj qe te me keshilloni ju lutem te mos ofendoni mundohuni te me kuptoni. Jam 20vjece dhe kur isha e vogel asniher nuk kisha shkuar te halla dhe as femija te halles nuk kan ardhur me ndejt sikur qe shkojm gjith tjeret me jav te dajt, edhe mungesa e mos kontakteve na ka berr te jemi sikur te huaj. Para tri viteve e martoj halla ime djalin dhe shkuam disa dit para dasmes dhe me ra me ndejt me fmijen e halles jan te gjith te rritur poashtu edhe hallat e tjera me femij kan qen ne darsem, ishim te gjith se bashku dhe fjetem ne nje dhome prej aty fillova te ndjej diqka per djalin e halles, jam lidhur shume me te, jem takuar qdo dite me shpesh dhe te gjith mendojm qe jem si qik dajes dhe djal i halles por ne te vertet ne jemi me shume se kaq une jam dashuruar tani ne djalin e halles poashtu dhe ai ne mua, dhe gjithmon jemi bashk ne qdo vend, po dashurohem qdo dit me shume, prinderit e mij po mendojne qe me eshte bere si moter si vella por ata nuk e dijm sa shume jam dashuruar dhe gjithmon po du me pas afer vetit. Bejme shume udhtime se bashku, shijojme qdo vend, qdo kafe,qdo hotel,shkojm ne deti, une jam ne studime ai vjen te une ne banes, flen me mua me eshte bere dashuri e jetes sime, gjith kjo per arsyje se me heret nuk kemi pasur kontakt si nipi te daja se shum rrall ka ardh me kur eshte rritur skan ardh thuja qe fare te buajn, tash gjith kjo mka ba mos me ndje qe e kam djal te halles me duket qe se kam pas asnihere djal halle edhe pse na duhet ta luajm rolin para familjeve tona mirepo edhe ata e din qe na jem shume te afert dhe e mendojne raportin vajz dajes dhe djal halle, dhe po gezohen shume qe jemi kaq te lidhur tani mes vete, fatkeqsisht nuk e din qfar jemi duke bere ne. Ju lutem me ndihmoni mos kritikoni ne skem faj qe skem pas asniher raportin si vajz dajes se ata shume rralle kan ardh te dajt me bujt kur jan rritur edhe me rralle dhe dasma e djalit te halles(vllaut tij) u be shkak qe simpatija edhe ajo shkendija filloj aty qe sot ne e kem ket lidhje dashurie. Me keshilloni qfare te bej, nuk po mund ti largohem e dua qdo dit me shume afer vetit, jam dashuruar marrezisht