fbpx
S'jam aspak pishman qe vajzerin ma ka mar i dashuri i cili eshte i martuar, gruan e vet e ka nxene me shokun e tije, ajo jeton aty vetem per hater te djalit...

S’jam aspak pishman qe vajzerin ma ka mar i dashuri i cili eshte i martuar, gruan e vet e ka nxene me shokun e tije, ajo jeton aty vetem per hater te djalit…


S’jam aspak pishman qe vajzerin ma ka mar i dashuri i cili eshte i martuar, gruan e vet e ka nxene me shokun e tije, ajo jeton aty vetem per hater te djalit…-Sikur krejt tjert edhe une kam historin time jam 30vjeqare ne moshen e adoleshences. Takova nje djal rastesisht ne shikim te par u dashuruam kalum bashk 3vite por une si e re bera shum gabim pse e deshta aq shum i besova e ndegjoja per gjdo gje sepse mendoja at e kam gjet me at duhet te martohem nuk esht e ndershme te ndahem.Maltretin psiqik kam pas me te kurr skam guxu me dal me vesh qka tdu me ndejt me kond tdu vetem me te. Gjdo dit gjdo moment kam qen si e burgosur ne nje menyr por se di si kam duruar ato vite mat mira te jetes i humba mbas dikuj qe mka tradhtu mka genju vazhdimisht tash se kuptoj as veten per at koh te shkuar.Nanes tij si kam pelqy vetem e vetem se gjyshja ime ishe me prejardhje malazeze e kam respektu shum at gru e kam dasht shum e nfund tha nana spom lejon me qen ti nuse ne shtepin ton per arsyjenne gjyshes time keshtu vazhdova jeten pe te mu duk se mu permbys qielli mbi kok vuaja shum nga ndarja se kuptoja jeten jasht dashnis te burgosur qe e kisha me te sepse u mesova edhe me ato turtura psiqike.Kaluan vite vite une smendoja te gjeja dike shum kam refuzu kisha shum oferta se e kuptuan gjith qe tashme jam e lir por une fare skisha interesim u ben 8vite nga ndarja jo qe une e dashuroja ende po se di ku ish problemi qe une me smundesha te lidhesha me dike u mesova vet dhe nje dit aplikova per pun nje kompani rrjetesh ktu ne qytetin tim ku jetoj edhe pronari ishte shok i vllaut tim por se dija nejse me mori ne punn fillova gjithqka shkoj mir per fillim shefi me priti shum mir me pelqejke puna dmth gjithqka ne rregull me shefin gjith stafi ishin sikur te ishin antarbte familjes njejt fillova edhe une si esht vendi behet kuvendi thon vazhduam keshtu shum muaj dhe nje dit te dy kishim qelluar te merzitur aj per problemet e tija ndersa une per tmijat sepse me shenojke nje djal kohbte gjat por une se doja atybedhe e hapa zemren i tregova gjithqka se me pyti qfar ke me ket merzi fol shprehu une tregova gjithqka per jeten time edhe flisja e qaja per nje moment aj mi kapi duart mi shtrengoj edhe me perqafoj e me puthi nje pjes te buzes nga aty nga aj moment askiher mee nuk kam mundur ta largoj nga mendja shpirtnisht u lidhem te dy me njeri tjetrin aj filloj te gjelozoj kur flisja me koleget kur ata diqka me thon fjal te mira se dukem bukur ose diqka e till ne nga aty fillum lidhjene. Msheft e di qe nga aj moment qe kam ber gabim te madh pot e cilsoj nje nga gabimet me te bukura te jetes time por aj esht i martuar ka dy djem si drita edhe me tregoj qe lidhja e tij me gruan esht e keqe ka shum vite qe jan po thuaj te ndar jetojn ne nje shtepi me dhoma te ndryshme pershkak te djalit vogel se esht shum i lidhur per nenen e tij por aj esht njeri qe me ka bo me te lumtur ne jet me don shum me respektoj kujdeset per mua ne gjdo mnyr ne gjdo hap esht nje ndrr ata njerzit qe vetem kur shikohemi ne behemi te lumtur me te kam kaluar pjeset me te bukura te jetes edhe private esht personi par qe mka marr diqka ne trupin tim qe me nuk kthehet vajzeria por sjam aspak pishman edhe pse e di qe e dashuroj personin e gabuar por smundem pa te aj me hek gjdo merzi. Gjdo breng thjesht e ndjejt se esht oksigjen per mua dhe u ben 1vit bashk e tash nje dit me tha kam planet emija te jetes me ty a je aj personi qe mrri mbrapa deri sa ti perfundoj qka une mendoj a sepse une smundem pa ty ti mki rikthy ne jet vllunetin per gjithqk ti ma ki dhan une gruan e kam zan me shokun tim nuk mendoj tja fal kurr ajo aty jeton. Pershak te djalit vogel dhe une kam ra ne hall te madh qfar bera keshtu hyra ne mes familjes aj thot jo ti ske hy ne mes Du met pas krejt jeten po sdi qka tboj as une smuj pa tee por edhe po dyshoj mos pom genjen per gruan qe jan te ndar edhe po i humbi vitet e ditet me te e ne fund aj te gruaja e vet e une shpresoj kot sdi jam ne hall bte madh sepse e dashuroj me shpirt edhe aj me don shum gjdo gje esht ne gjendje te bej vetem te jem e buzqeshur une.Shkr**in e dergova prej shoqes tem sepse une i km mbyll krejt rrjetet sociale me sygjeron dikush qka te bej si ti a dal pa u lenduar nga kjo situat.Pa ofendime sepse kjo i ndodh gjdo kujt e sjam as e para as e fundit per ket histori.Zeshkanja Pz