Shkova si jetime te Daja, 13 vjeqare me shtini nusja e dajes me ngatu buk mu qu heret mengjes mi mjel lopt! | Histori Të Jetës

si jetime te Daja

Shkova si jetime te Daja, 13 vjeqare me shtini nusja e dajes me ngatu buk mu qu heret mengjes mi mjel lopt!

Shkova si jetime te Daja, 13 vjeqare me shtini nusja e dajes me ngatu buk mu qu heret mengjes mi mjel lopt! – Pershndetje Gjithve Ata Qe E Lexojn Historin Time. Jeta Ime Kam Qen Nje Vajz Si E Vogel Shum E Urte. Jeta Ime Prej Moshes 10 Vite Ndrishoj Kur Isha Vogel Babin Mamin I Dojsha Shum Nuk Mundsha Me Nejt Pa ta Asni Sekond Por Kur I Mbusha 9 Vite Prindrit e Mi I Mor Zoti Afer Vetes. Prej Asaj Dite Jeta Ime Ndryshoj mbeta pa prinder pa vlla pa moter gjithqka e imja ndrishoj nuk isha mo qika babit, babin ma mor zoti mbeta e vetme me zemer te thine lot ne sy. Shkova Tek Daja. Daja mor qe mem rrit mue shkaku se babi ska pas vllazni dhe daja mor dhe me rrit por si nje jetim asniher e gzushme daja ska qen njeri mir ka pas shum fmij prej moshes 13 vjeqare mue mshtini nusja dajes me ngatu buk mu qu hert mengjes me ngatu tha me ba buken me shku mi mjel lopt mtha ose qishtu me bo ose shko ka dush un kisha msime po edhe gjonat shpi mi kry si 13 vjeqare u qojsha 5 ora dhe ngatujsha per 11 persona se kem qen 11 antar familje kajsha shum se nuk disha shkojsha me mjel lopt prap kajsha u tutsha shum kisha frik vitet e mija shkun ashtu por gjdo her duke lut zotin qe tvdes tshkoj dhe un afer babit mamit se mungojshi shum. I mbusha 19 vite dhe vendosen dajt me martu me msit gjdoher pasunija per to ka qen nr 1 dhe pa me pyt mue me fejun ni ven dhe me martun. U martova i bona tre fmij dy djem ni qik por asniher rahat skam qen me burr por gjdoher tu e ul kryt mos tbahet asgjo ma e madhe por ni dit erdh koha mu nda nga burri shkaku narkotikve se vike na rreke gjdo sen na bojke ika nga ai vendosa me shku te dajt por edhe daja sum pranoj nshpi dhe mbeta rrugve mbeta me qira me tre fmij gjdosen qe boj bona per fmij tmi dua qe fmija jem ta ket nje jet ma tmir por ks u pamundur as ushqim skem me hager. Qiken e kom tsmut nga pelhura e zemres jeta ime mu ka shkatrru por jetn fmijve du tjav boj ma tmir jo me lot nsy. I kisha lut gjdo kush qe ka fmij jetima kqyrni mos i nenqmoni po vlersoni. Fmija jetim ka nevoj per gjithqka. Un lus zotin fuqiplot qe fmijes tim tja plotson deshirat kjo eshte jeta ime prej se me vdiqen prindrit mvdiq dhe mua zemra mu shua jeta.