Une isha 23 vjecare Ai ishte 50 vjec, i kishte 4 femije kur u martuam por i rrita te gjithe si te isha Nena e tyre! | Histori Të Jetës

isha 23 vjecare

Une isha 23 vjecare Ai ishte 50 vjec, i kishte 4 femije kur u martuam por i rrita te gjithe si te isha Nena e tyre!

Une isha 23 vjecare Ai ishte 50 vjec, i kishte 4 femije kur u martuam por i rrita te gjithe si te isha Nena e tyre! – Ishin vitet 1965 kur familja e prinderve te mi u prish dhe ne femijet mbetem jetim Ishim 4 femi une urita ne jetimore e nje na vellezerit me I madhe me vdiq jeta ime mori te tatpjeten e plot vuajtje po para se te me conin ne jetimore une kalova shum vuajtje si femi njerku me maltretonte jasht mase bashk me nenen time po une I mbijetova shum vuajtjeve te mija nuk u dorezova here e ngeren e her pa ngren her e veshur her e pa veshur sa me ne fund me cuan ne jetimore qeveria e asaj kohe me ndimuan me riten me veshen e me ndoqen me shkoll dhe kete merit ja do vetem asaj qeverie po pas nje far koh te gjat mbasi une u rita me duhej te krijoja familjen time dhe e krijova nje familje shum te bukur mbasi une linda e nje vajze. E I gezohesha shum familjes time po nuk me zgjati shum dhe mua mu shkatrua familja pasi buri qe mora une u aratis doli ne jugosllavi atije u kap e u burgos me burg tradhetar ndaj atdheut ne vitin 1985 po une u ndava me te pasi ai u burgos dhe krijova nje familje te re po vuajtjet mu shtuan me keq se mora burin me 4 femi une isha 23 vjecare buri ishte 50 vjec po gjat kesaj martese une u lidha perseri me mamin tim me femijet e burit vuajta aq shum sa nuk ka me ku te vente po une prap i durova ato vuajtje dhe I Rita femijet e burit dhe I martova sikur isha nena e tyre dhe sot une jetoj ne kuciv ne vend lindje e ketu une gezoj nje respekte te vecant mbasi une jam nje femer e mbuluar me roben e muslimanes Ku shkak per kete mbules my be nje vella shum I mir kosovare dhe une vazhdoj Me krenare rugen e islamit ku me drejtoj vellaje na kosova lavdi e respekte ruaj per vellan na kosova respekte na une!