Sa me fat jemi qe kemi krah njeri tjetrin , sa me fat jan njerzit qe kan me ken te qajn hallet... | Histori Të Jetës

Sa me fat jemi qe kemi krah njeri tjetrin , sa me fat jan njerzit qe kan me ken te qajn hallet…

Sa me fat jemi qe kemi krah njeri tjetrin , sa me fat jan njerzit qe kan me ken te qajn hallet…-Pershendejte lexues e komentues te dashur sot eshte nata e fundit e kti viti uroj me zemer qe ket vit qe po fillojm te jet i mbar dhe me begati e dashuri per gjjth .Jam nje lexuese nga diaspora jam lexuse e rregull e faqes histori jete ,vendosa edhe un te shkruaj pak per nje ndjene dashuri desha te them se sa e bukur eshte dashuria ,sa e permbushur ndihesh kur ke zemren plot me nje person qe e dashuron me gjjth qenjen qe ke . Sikur qdo njohje edhe ne u njohtem shum rasisht ne shoqri ,edhe lidhja jon filloj pa e menduar po si duket heren e par kur te takova ty ndjeva diqka qe ma pershkroi trupin dhe zemren ,ishe ti ylli im qe prej adit hyre dhe u ngulite aq thell ne zemren time , si qdo lidhje edhe ne kishim ato zenkat debatet hidherimet largimet e shkurtera disa ditore po prap se prap ktheheshim tek njeri tjetri edhe me fuqishem sepse hidherimet ishin disa xhelozi te vocrra qe krijohen kur ke dashurin e fuqishme . Njerz dhuroni dashuri sepse esht pa pages aty ku mendoni qe ja vlen aty perpiquni te ruani mardhanjet , mos lejoni dikush tju shkatrroi mos ndegjoni fjalet e thashethemet sepse mes dashurive te bukura e te sinqerta gjithmon munohen me hy thera. Krijoni besimin mundoheni me e pa sa vler keni te ni person matjani pulsin shum here. Ska lidhje dashurie pa konflitet po ai qe te don kthehet gjithmon , dashurit rale nuk fiken ato i man gjjthmon një shkendi ndriqimi . Sa e bukur esht kur je nē nje lidhje ,sa e ëmbēl esht kur qdo qast perserite emrin e dashuris ne mendje ,kur fle me endrrat per te ,kur esht personi i fundit qe eke ne mendje para se te flesh . Ju uroj me shpirt atyre qe jan te dashuruar te ndihen te lumtur te qet ,atyre qe ende nuk kan gjet shpirtin binjak ta takojn sa me shpejt , jeta asht aq e shkurter mundohuni me e shfrytzu me fjal te mira tek e fundit gjithqka qe kemi mbetet ,ajo qe kujtohet esht fjala e bukur dhe e qete , ne ikim pergjithmon nga kjo bot . E ty shpirtin im te them qe jam femra me ma fat qe te kam ne krah dhe kam gjet mbeshtetjen maksimale tek ty shpirt , uroj kjo dashuri te jet deri ne vdekje kshtu e embel ,sepse Zoti deshi kshtu qe ne te jemi bashk ,ai beri dhurat ndoshta per ne dy kto ndjenja dashurie . Mos dashuroni per interes ,per pasuri,dashuroni me zemer dashuroni personin ashtu siq eshte sepse ajo është dashrui jo leku e pallati . Ti princi im ti jeta im un jam betu se te du deri ne frymen e fundit dhe sdo ndrroj asnjher mendim e kahje Sa me fat jemi qe kemi krah njeri tjetrin sa me fat jan njerzit qe kan me ken te qajn halle e derte ti ndajn te mirat dhe te ligat e jetes ,te perballen me ç’do sfid jetsore . Mos mendoni qe po shkruaj ktu me u lavderu mos thuni se ngadal se ke kohe me e njoft personin e pastaj me u bind , edi qe ne martesa e lidhje nuk ka garancjone jetsor un vetem shpreha disa ndjenja qe i kam karshi dashuris momentale e uroj qe Zoti te mos na ndaj asnjher .Kur ke zemrem me dashuri ,kur qdo mengjes te zgjon nje mesazh i embel nga njeriu qe ti ke ne zemr,kur qdo nat mer urim te bukur eshtë nje dhurat qe nuk ka qmim qe ndoshta krijuesi yn e beri shprblim per ne .Lexues e komentues uroj ç’do te mir per ju , kit vit uroj te keni shëndet , begati dashuri e harmoni . Falenderoj dhe ju faqe qe jepni mundesi te shprehemi ktu ,ne ket faqe publike ku ka lexues e komentus te ndryshem . Dashuroni dhuroni dashuri mos lejoni kohen me ik pa e mar dhuraten , un ekam ne duart e mia ja vodha kohes dhuraten me te bukur jetsore , dhuraten me me vlera e ajo dhurat je ti shpirti i bardh qe me mbushe jet . Te them qe te dua me shum se ç’do gja . Ju falenderoj nga zemra nese ndani koh duke lexu disa rrshta nga nje e dashuruar , ne njeriun me te mir qe egzitson kuptohet per mua . Paqi fatin ta keni krah edhe ju gjith diken qe ju mbush jet e gjalleri gzim e dashuri . Faleminderti faqe qe qdo dit jepni hapsir njerzve te shkruajn per hallet dertet e sakrificat jetsore e po ashtu per dashurit e bukura qe te japin jet .Mos harroni kur hidheroheni dhe ktheheni prap aty vertetoni se nuk muni pa njani tjetrin aty binduni se kjo quhet DASHURI..