Me burr ne nje jargon po nuk pom mbon mu nxe, flen ma kthen shpinen, e vjehrra ma kqyr buken sa po ha! | Histori Të Jetës
Me burr ne nje jargon

Me burr ne nje jargon po nuk pom mbon mu nxe, flen ma kthen shpinen, e vjehrra ma kqyr buken sa po ha!

Me burr ne nje jargon po nuk pom mbon mu nxe, flen ma kthen shpinen, e vjehrra ma kqyr buken sa po ha! – Mirmrama nese muni me postu jom shum ne stres ne merzitje. Spo di as nga tjja filloj ne moshen 20 vjeqare u njoftova me nje djal ne rrjete sociale bisedonim si shok un ekisha pelqy shum qysh nfoto, 7 muaj bisedonim vetem ne rrjete sociale por dita dites pas 7 muaje vendosem mu taku, pasi smundeshim te takoheshim se jetonim shum larg, un jetoj ne qytet te kosoves kurse ai tjeter shtet jetonte ne nje fshat shum te vjeter qe kishte shum pak banor, neise vendosum mu taku, u takuam dhe ditwn epar metha qe medon shuum me pelqen, dua te martohem me ty, un u gezova shum pasi e doja, nuk me interesonte se do te martohem shuum larg apo ne fshat asnjeher sme ka interesu, neise kaluam edhe disa muaj u takuam edhe njeher pas dhe pastaj vendosum mu feju pasi smundeshim te takoheshim shpesh, por familja ime ishin kunder ksaj fejese se shum larg fshat i vjeter malor, por un gjithqysh i binda dhe u fejova, isha shum e lumtur se dote martohem me personin qe dua, kaluam 3 muaj fejes nonstop ntel fjal dashurie u vrejke qe medon shuum, tani jemi martu qe 5 muaj por nuk me kushton aspak rendesi, thjesht nuk asht i qelt memu, me tjert bon llaf fol, memu ni llaf sebon hiq, e pys najsen veq mklx, kshtu nuk me kushton rendesi aspak, edhe ne dhom te fjetjes besomni veq bjje ma kthen shpinden rri ntel edhe un ja kthej shpinden besomni krejt ftoftti pohy nder jergon kur po qona sabale po koqitna, thojshin dy veta ma nxet qfarti ma keq koka kon, gati qdo nat me lot nsy merr gjumi ja kthej shpinden edhe kaj nheshtje, as nuk i intereson mem kshyr edhe eka ni tkeqe pa ifol nuk um fol hiq, mu edhe mvje inati mi fol pse ai po sillet kshtu memu pse veq un mi fol, kajher e perqafsha ndhom tgjumit ai hiq, tash ekum lon mo pse veq un aj joo qysh poma bon poja boj , veq kur ju nteke per mardhanje e kryke punen edhe sikur hiq kurxho, pomo jom lodh kshtu , spo di qame bo simu sill meto, mashum porrim ishnushem se pajtushem, edhe ashtu spo fol hiq, ni gjum qe pe boj meto edhe at shpinden poma kthen, edhe vjerren ekom shum tvshtir edhe gojen e bukes ma kshyr ka ha shum jom nstres spo ka as pun kume hy se kshtu shum fshat i vjeter malor menxi pak u adaptova po prap sjom rahat, qe 5 muj jom martu hiq sjom kon mi vizitu prind kishe shkaku pandemis, nuk um kan lon me shku hiq, edhe jom merzit edhe me burrin spe kuptoj qaka edhe me vet sklx, tash ekom kuptu qe edhe shtatzon jom spodi qame boo..si me vepru me kthy mukon ka unn sepse mu nda smuj se edu ikom perballu krejt ama nuk po muj me jetu kshtu …