Sa her e shoh ish te dashurin e peshty, se kishim ne plan te fejoheshim ne Qershor por Ai mori kusheriren time! | Histori Të Jetës

ne Qershor

Sa her e shoh ish te dashurin e peshty, se kishim ne plan te fejoheshim ne Qershor por Ai mori kusheriren time!

Sa her e shoh ish te dashurin e peshty, se kishim ne plan te fejoheshim ne Qershor por Ai mori kusheriren time! – Jam 19 vjece nga vlora… Kam pasur nje lidhje 6 vjecare. Kjo lidhje filloi kur une isha 15 vjec filluam te shkruanim e te mbanim lidhje nepermjet telefonit …por. Kur e mori familja ime vesh menjehere me than duhet ta lesh . n shume perpjekje te familjes e lash nj vit lidhje …por sa hoqen mendjen t shtepis pa kaluar nj muaj un fillova t shkruaja prap me te e t takohesh sepse vinte ke shkolla ime shpesh. Kaluan 3 vite shum t lumtur dhe perseri familja ime me terhoqi duke me heq telefonin dhe duke me nisur ne drejtim te italis tek xhaxhai ..duke humbur cdo kontakt me te dashurin tim..per 6 muaj nuk kam folur asnjiher me te erdha nga italia nga kroacia serbia duke qendruar nga dy dite ne cdo shtet dhe pas 6 ditesh me n fund ne shqiperi …shkuam ne plazh ke bora bora me xhaxhin dhe nji takim i rastesishem. Zemra ime ishte aty nuk ua peshkruaj dot cfar emocioni ishte. Nderkoh qe xhaxhi me njerzit e tj qe ishin aty e takova i mora nr dhe e kontaktova serisht… Mbajtem lidhjen mbarova gjimnazin me doli studimi ne vlore per degen e finances …dhe prindrit e mi donin qe un te vazhdoja studimet ..ika ne vlore vendosa te merja nje shtepi me qera dhe do jetoja aty …isha vetem per 4 dite ..pastaj mora nji kushuriren time te 3 nga ana e mamit te jetonte me mua …ndenjem bashk per 4 muaj …i dashuri ime per momentin ishte ne gjermanis do t qendronte1 muaj ..flisja cdo dite me kamer me dergonte leke me mbante ne pellemb te dores …kushurira ime me kishte shume zili ..por gj te cilen une nuk e kuptova asnjeher sepse ishte syposht dhe nuk arrita ta njifja sa duhej …kushurira ime e dashur i ben follov ne instagram …u trondita shume kur e pash shok ata te dy dhe chatonin me njeri tjetrin …ata vendosen t kishin mardhenje te fshet ajo e donte ate vetem per leke. Kur erdhi nga gjermania mezi po e prisja me kishte mar malli shume ..shkuam tek shtepia e atij dhe i vjen nji sms ne tel cte shikoja kushurira ime. Ja kthej shpin me anen tjeter ..shkoj n shpi time skishte njeri ajo ishte me t dashurin e saj nga deti sepse kishte lidhje te dyfisht ..m kishte zen gjumi kur ajo erdhi n shtepi ishte afer pushimeve te vitit te ri ..iken ne shpi te saj pa biseduar me mua e mar n tel i them t vish t mbledhesh rrobat dhe te zhdukesh …ashtu u be ne janar u largua nga une secila per esap te vete. Ajo filloi te dilte me te dashurin tim ulej ne vendin e pare te makines Q7 e bardh flinte n dyshekun ku une kisha flet zuri pothuajse cdo vend timin ne shpi dhe ne zemren e X! Mbaja kontakt serisht me ish te dashurin me mendje se ne qershor do te fejoheshim sic e kishim lene…kur kthehem ne fshat. Cme degjojen veshet me thon esht fejuar me kushuriren time me ra te fikte mu shemb bota gjithcka me dukej enderr…dhe doja te zgjohesha, por fatkeqsit natyrisht ndodhin dje e gjitha kjo ishte e vertet..ata u fejuan kam qare nji muaj rresht ..lotet nuk me ndalnin e mallkoja. E shaja sdija si te veproja… Doja te lendoja veten te mos jetoja me asnje cast ….me vinte turp nga opinioni sepse te gjith e dinin sidomos fshati ku jetoja ..familjen i rendova shume te qarat e mamit …dhimbja e babit t cila me thoshte roku duro zoti do ja kthej nji dite … Vuajta shume per 3 muaj mu thye zmra aq sa sme benin kembet te vija me n fshat ne shtepin time… Sot une jam serisht ku kam qen por prap kam nji dhimbje te madhe n zemer nuk me vjen se u ndava po si mori kushuriren time …te pa fytyret …jam ne kontakt te vazhdushem me te dy ata ..sa her qe i shikoj rrugve te vlores ate gicen e peshty qe ti vi neveri nga vetja ndersa ishin tim gjithmon e peshty tek makina ose i hedh uj para kembve….i lutem zotit cdo dite i them. Aq lot sa nxora nga syt une ju befshin vuajtje X, sot jetoj prap kam filluar shkruaj me nji djal tjeter per te hequr mendjen esht nje djal fantastik. Por boshllekun n zemer do koh qe te sherohet… Jam e tronditur shume per koken e mbeses si erdhen gjerat keshtu.