Jom 40 vjecare e i thash Burrit "Nese nuk ndryshon, osht hera e fundit qe shkojm ne pushime", para krejtve m'tha... | Histori Të Jetës

Jom 40 vjecare e i thash Burrit “Nese nuk ndryshon, osht hera e fundit qe shkojm ne pushime”, para krejtve m’tha…

Jom 40 vjecare e i thash Burrit “Nese nuk ndryshon, osht hera e fundit qe shkojm ne pushime”, para krejtve m’tha… – Pershendetje histori të jetës postoma anonim tlutna qit postimin tim. Un jam ne moshen 40 vjeqare dhe mas 20 vj martes jum detyru me u nda, prej burrit, jum martu e re dhe jum mundu maksimum me dhan krejt qka kum pas mundesi prej vetes veq me funksionu kjo martes per hater te fmive sepse gjithmon i kum urrejt me shpirt qiftet qe jen nda per qefe te veta e skan mendu per fmijet, nuk po du me hi detaje te historis se eshte shum e gjat po veq po e tregoj arsyen ,aj gjithmon u kan shum xheloz edhe ska pas pik respekti per mu, um ka dasht shum po gjithmon um ka qit posht edhe pse krejt rrethi ,familjet tona jen kan kunder asaj qka aj ka than aj prap ka vazhdu, sahere qe ka ndodh aj mu mem ofendu dmth ka than sene qe sjen kan te verteta kishe une mos me u tut prej tij e tradhtoj e qisi sene palidhje une i kum than qe nese edhe ni here ndodh ka mu nda prej teje po ka ndodh shum here e une e kum fal per hater te fmive mos me prish familjen, mas shum vujtjeve kum ra depresion ma skum dasht as me shku pune as mu ndreq as kurgjo me bo veq rat kum ndejt, edhe kena vendos per hater te fmive me shku pushim, po i kum than para se me shku qe nese nuk sillesh mire me neve kjo eshte hera e fundit ste fali ma, po ka vepru njejt bile edhe ju ka than tjerve para meje kjo eshte e smut, po nime kjo u kan hera e fundit si jena kthy shpi ja kum lyp divorcin, ka kundershtu me krejt forcen mos me ndodh u merzit shum ka u shku veq ka qajt ka than ka me lendu veten se nuk jetoj pa ty ka than qe une veq kum fol se gjithmon te kum besu e kum dit qfar gruje kam gjithmon jum kan krenar per ty,e plot plot sene tjera, fmija jan te mdhej edhe ata i kan pa krejt ngjarjet, une edhe me fmi kum fol perpara ju kum than qe kjo eshte shansa e fundit. Une sa jena kan bashk jum kujdes per gjithqka jum kan burr e gru shpi aj gjat procesit gjithmon ume ka than qe nuk ndahna ka me te lendu edhe ty edhe veten, po une i kum than ti mu veq um ke lendu per veti ban qka dush, po kum pas shum merzi te madhe shpirt pse na ka ndodh mas shum perpjekjeve, tash i ka dy vjet qe jena nda une jum kfjell pak shkoj pune kujdesna per fmi po kur ndij qe aj shkon neper njerz e kan kishe u merzit prap um dhimet edhe pse aj meniher e ka gjet tjetren. Ju falenderoj qe e lexut nuk e shkruva historin me marr kshilla deshta veq me ju than te rinjve e te rejave nese e sheh nje lidhje ne fillim qe nuk shkon ma mire eshte mu nda fillim sesa me lan deri te shkatrrohet njani se ashtu kshtu fmija se kan mire kur prind kan probleme.