Sa e pash thash "O Zot pse nuk me takove me të para se me u martu", sa jemi ne shtrat me dergon ne 7 kat qiell! | Histori Të Jetës
O Zot

Sa e pash thash “O Zot pse nuk me takove me të para se me u martu”, sa jemi ne shtrat me dergon ne 7 kat qiell!

Sa e pash thash “O Zot pse nuk me takove me këtë njeri para se me u martu”, sa jemi ne shtrat me dergon ne 7 kat qiell! – Pershendetje, edhe unë si shumë të tjerë vendosa të ndaj historin e jetës sime me ndjeksit e faqes tuaj. Shkurt më thrasin X, jam e Kumanoves por jetoj në Shkup , e martuar kam edhe një vajzë , para ca vitev. Ketu tek faqa e juaj kam ven re që nuk kam njerëz që i njoh prandaj vendosa të ndaj historin e jetës sime me ndjeksit e faqes tuaj. Para ca viteve kalova nje sprovë u diagnostova me leukemi, ishte sprova me e rënd qe perjetova por me ndihmen e Allahut ja dola. Këtu fillon historia ime, kur u diagnostova me smundjen e rënd në Instagram rastësisht u njoftova me një Profesor Historie nga Tetova, është shumë fetar po ashtu edhe unë jam me mbules pra ne rastësisht u njoftuam nga një faqe fetare ne Instagram. Bisedat me të më bënin ta haroja smundjen, pasi i tregova vuajtjet me smundjen ai u bë edhe më i afërt, më shkruante cdo ditë , shumë herë nga 4 ose 5 herë në ditë, pra bisedonim me orë të tëra . E mendoja cdo sekond, nuk mu hekte nga mendja, me pak fjal fillova të ndjej për at njeri, i kerkova te takohemi, menjëher pranoj, erdhi ne Shkup te me takoj. Takimin e lam tek nje lokal, sa e pash thash o Zot pse nuk me takove me këtë njeri para se me u martu, me pak fjal u dashurova keq prej në takimin e parë. Takimet filluan të bëhen të shpeshta, është shumë romantik, sidomos në krevat është fantastik, nuk është si shumica e meshkujve një herë dhe i ze gjumi, ai 5 herë ndonjer edhe 6, të bën të kalosh ne shtat kat qiell. Pasi e munda smundjen e rënde vendosa të shkuaj një libër për jetën time, përkrahjen më të madhe e mora nga X. Pra i dashuri ai me tha se do të kujdeset për botimin, njihte disa njerëz në një shtypshkronjë ketu ne Shkup, burrit as nuk i interesonte , atij i interesojn vetem të dashurat gjermane (punon andej nga gjermania), për mua dhe çikën nuk është se ja ndjen shumë , edhe unë mbasi takova X nuk më intereson më se qka ban, më interesojn vetëm parat që mi bie, gjendjen ekonomike e kam shumë të mirë, shumë herë i kam ndihmuar edhe të dashurit. Më falni se u zgjata shumë , do i bie shkurt tash jam femra më e lumtur ne botë sepse Zoti po më gëzon me një djal, pra jam shtatzën, fmijn e kam me dashnorin kurse burri e di se e kam me të. Unë dhe i dashuri e presim pa durim të lind Muhamedi jon, kështu kemi vendosur ta thrasim frutin e dashuris ton. Për këtë lidhje e di vetem një mikja ime nga kosova, atë vajzë e dua fort dhe e konsideroj si motrën time te vogël, e qaj cdo hall me të. Problemi qëndron sepse dikush e pa njohur për mua më shkroi në dm ku më kishte shkruar që e dinte për lidhjen time me X. Kur ja tregova të dashurit ai u mërzi shumë sepse edhe ai është i martuar ka dhe një djal, problemi i tij nuk qëndron tek martesa, ai nuk e do gruan e tij, por tek reputacioni ai është shumë i njohur në qytetin e tij, pra është mentaliteti shqiptar, kurse unë nuk e kam problem me e kuptu të tjerët, për dashurin jam në gjendje të bëj gjithqka X është oksigjen për mua, ai në ditët më të vështira të jetës time u bë më i afërt se gjaku im, tash ai po më fal dhe fëmij, më ka bër femrën më të lumtur në botë. Ju lutem pa ofendime sepse secili prej jush te ishte ne vendin tim do bente te njejten gje. Ju si faqe ju pershendes dhe faleminderit nëse e postoni.