Jam Ajo qe Nana me ka martu me 38 vjecar, edhe unazen e marteses ton e kishte shit, isha me fmi 6 mujshe dhe... | Histori Të Jetës
38 vjecar

Jam Ajo qe Nana me ka martu me 38 vjecar, edhe unazen e marteses ton e kishte shit, isha me fmi 6 mujshe dhe…

Jam Ajo qe Nana me ka martu me 38 vjecar, edhe unazen e marteses ton e kishte shit, isha me fmi 6 mujshe dhe… – Aty kuptova se po bente dicka, kam ndenj 4 dit pa drita delja ecja me vajzen ne karroc dhe shtatezan per mos me ardh motra ne shpi se s’kishja qejf me e mar vesh, u merzita ne kulem kam ndenj pa henger sa kalova rrezik deshtimi u bena keq mar burrin ne tel erdhi me coj ne spital I tha doktori sa me pa esht tu hjek kjo bashk me femijen per te ngren, ishja 6 mujshe dhe kishja humb 5 kile nuk duksha per shtatezan askush sme besonte, ok mbas nje muji ky me mori gjith gjenat e arta dhe unazen e marteses qe ja kishja ble un dhe i shiti e pyes mbas disa dite ku e ke unazen sfliste ,nisi debati u cmenda sa nje dit ishja me vajzen tu ec rruges e qaj e doja te ikja nga kjo bot bashk me femijen ne bark dhe vajzen 2 vjece e gjys nuk duroja dot me aty bertiti vajza kur me pa mua mu lendua shpirti kur e pash ashtu vajzen te ikja ashtu kujt me ja len vajzen thash qava e qava e u largova. Linda djalin me operim se ashtu e bera dhe vajzen skishim na i dha motra ok sa beni djali nje muajsh burrit ju cu mendja me ik ne shqiperi me jetu ishte bor shum ftoht 25 dhjetor, un nuk shkoj thash e me ka mar pa deshiren time ka be rrobet gati e doli ne der do ikim e kam vendos o zot thash ku te shkoj me dy femij te vegjel motra zdinte gje dolen ne rrug me dy femij e dy valigje mora motren erdhi lendup cben kshtu i tha ku shkon rrini ketu se do tu ndimojm ne, jo ky ishte vendos arsyja e tij ishte qe kta mos te kuptonin se cka bente ky dhe nuk donte ta mershin vesh se ata kishin shum respekt per ket e donin shum por ky lozte me letra. Ok shkum ne shqiperi pa lek ne shpin e ktij ku jetonte vellai me familje nje vella tjeter qe priste me ik ne amerik se kishte gruan atje dhe dy prindit, dhe veti 4 ter vajta un ku me jetu o zot vuajtjet e mija vajza ime ishte e levizur shum kta nuk e durinin dot i bertitnin un ngaterrohesha kta i thoshnin burrit tim lene gruan ajo te harxhon lekt the ti ske se kur isht beqar ky u ka cu lek kur u martu skish se bena femijet e kta ma hidhnin fajin mu, vazdon historija, shume shpejt do ta dergoj edhe pjesen tjeter.