Refuzova me ja ble Grus ni garderob se ju shihshin krejt pjest e trupit, m'tha "Kush po t'vet ty", ate nate deshta me... | Histori Të Jetës

Refuzova

Refuzova me ja ble Grus ni garderob se ju shihshin krejt pjest e trupit, m’tha “Kush po t’vet ty”, ate nate deshta me…

Refuzova me ja ble Grus ni garderob se ju shihshin krejt pjest e trupit, m’tha “Kush po t’vet ty”, ate nate deshta me… – Pershendetje anonim ju lutem. Dhe une do ju tregoj historin time. Jam nji djal 29 vjecar jam rritur ne mergim. Jemi nji familje e thjesht puntor bejm nji jet normale pa probleme. Kam 2 motra te martume dhe 1 vlla. Kam qen ne lidhje me nji vajze ktu ne gjermani shqiptare dhe shum e sjellshme. Ishim te ri ajo vazhdonte shkollen dhe thjesht kalonim mire bashk po jo te vendosur per diqka seriozisht. Jam shum shok me nenen time dhe vendosa ti tregoj. Ajo tha sma prish qefin po sdi si u ba puna dhe u largum pak prej njeri tjetrit. Vllau e ka nusen prej kosoves asht martu ne luft dhe asht nji vajze shum e mir se ndaj prej motrave te mija.Mendova se dhe une kam me pas nji fat sikur vllau im. Para 3 vjetve shkoj ne kosove ne pushim. Mami bisedon me daj dhe miqsi me gjet nji vajze te mir. Se normal nuk pritet me gjet grua ne kafe. Me propzuan nji vajze prej nji familjes shum te mir. Ajo ishte dhe shum e bukur. Te dy familjet ran ne dakord dhe dola me vajze Dolem neper qytet biseduam mu doket shum njeri. I dham pak koh lidhjes ton mbasi smujsha me u feju meniher pa e ngjoft. Mas 3 muj u fejum. Bam zijafet te madh mbasi vllau skish ba dasem ishte gezim i madh per familjen time. Ajo kerkoj nji garderob teper te papranushme. Bisedova me te dhe refuzova tja blej jo per arsye paresh po nuk kisha qef qe gruja ime te kishte pjeset e trupit aq shum zblut nuk ish normale. Pergjigjja saj ke kush po tvet bre meno se I ke letrat e po ti nigoj qa po mthu a? Meta pa mend kjo ishte femna e shpis mir me u ba nana e fmive te mi. Deshta me e lan at nat po Nana dhe motrat e mija kembgulen jo marre se I njohim, mesohet ne kosove keshtu a moda ska dert.Erdh koha me u martu dhe familja ime ja plotsoj krejt kushtet dhe pse mu dokshin pa lidhje dhe pa vleft.E pruna ne gjermani pa I ba nji jave ja nisi fjalve.Kur po dalim ne banes ton.Ne kem nji shtepi 2 katshe.Nji kat asht vllau tjetrin une me prinder.Se kisha ne mend me I braktis prinderit per asnji gru.Nisi me u perla me nuse te vllaut pa I ba sen ajo me komandu me mju than motrave a keni shpi kur ato kan drejt me ardh te une.Ato punojn dhe shum rrall vin.E ula dhe bisedova me ta dhe I tregova ke 1 muj nese senet nuk ndryshojn shko ne shpi tane.Familja ime ishin shum te stresuar si me dek dikush ne shpi ton.Nuk kaluan 3 dit dhe me thrret vllau te puna hajde se kan ardh policia ne shpi.Kur shkoj ne shpi me arrestun dhe me qun ne polici me tregojn se e kam maltretuur grun ne menyr barbare.Ftyra e saj ishte plot shenja e un u hutova as frym smujta me marr.Punoj per nji kompani teknologjije keshtu si kena kamera gjithka.Policia kishte mardhenje me kompani ku une punoj dhe ata vendosen tme ndihmojn.E moren ne pytje helaqen kur une e paskam goditur ne ate menyr dhe ajo ju kalxoj.Po kamerat tregonin se une ne ate kohe isha ne pune.Meniher ate e kthyn ne kosove.Familja ime kaloj kriza te medha per nji cope femer pa ftyr pa karakter.Kurr stham ska vajza te ndershme se kam motra dhe kunat.Po kurr ne kosove sisha martu.Asht me te ardh gjynah ne cfare niveli jan femrat atje.Pa respekt, fjalse ,pa kultur shtinse ta shkatrrojn familjen. Thjesht martohen per interes jo me kriju familje.Nuk jam une I pari si me ka ndodh kjo perdit po nigjoj kesi poshtirsie e ku**nillaku.Ma mir me u martu aty ku jetoni.