I bonem supriz Vllaut ja sjellem t’dashuren ktu ne CH per ditlindje, por ky s’dojke me pa me sy dhe… – Histori Të Jetës

supriz

I bonem supriz Vllaut ja sjellem t’dashuren ktu ne CH per ditlindje, por ky s’dojke me pa me sy dhe…

I bonem supriz Vllaut ja sjellem t’dashuren ktu ne CH per ditlindje, por ky s’dojke me pa me sy dhe… – Ju lutem anonym! Mirmbrema te gjithve. Dua te ndaj nje hall dhe ndoshta dikush e perjeton te njejtin rast. Vllavi jem ce nje koh te shkurt ka ndryshuar shum ne anen negative. Ai para 2/3 vjetesh ish shum nje djal i dashur plot respekt ndaj prindve dhe gjith familjes. Shkojke rregullisht ne xhami e kish punen e regullt… Por shum shpejt ai ndryshoj… Tash ai esht ber shum ni person i huaj… Spo me respekton asnji posaserisht prindet… Po genjen po pi alkohol po pi narkotik dhe e ka nje shoq qe shum po e ngacmon. Ai shum po e mundon prindet e mi me sjelljen qe e ka dhe ska ma keq kur ta shohish qe prindet jan tu vujt. Jena munduar me gjdo gje ta afrojm tek te familja po deri tash skena pas as nje shenj pozitive. Para pak kohe vllavi shkoj me mamin ne vendlindje se kishim rastin e vdekjes se babgjyshit. Ajte e kish pas pelqy nje vajz shum te mir. Dhe vllavi jem per nje koh te shkurt ndryshoj shum mir…por sa u kthy ne zvicer shoqnija po i thojshin e cka po tvyn ne vajz prej vendlindjes… Ai zu dit per dite me u ftoh. Erdhi koha me shku ne pushim verore… Atje vllavi prap po e shtyni prindet e mi me shku me u njoftu me familjen e asaj vajze! Dhe prindet e mi 100 her e kan pyet vllavin tem a oshte i sigurt per ket pun. Ai po thojke po! Mir kaluan pushimet me disa probleme. U kthym ne zvicer dhe ai prap po filloj me u largu prej asaj vajzes dhe prej familjes… Ende ma shum u bonte nervoz dhe agresiv! Une motra ime dhe mami po vendosem me ja bo ni surpriz vllavit per ditlindje dhe e morem at vajzen me lejen e prindeve te saj ne zvicer! Ne ata 3 jav qe ka qen ajo vajza ktu vllavi jem spo dojke me pa me sy dhe vazhdonte me na genjye! Besoni se shum rend oshte kur vllavi po i mer rruget e kqija! Me ne fund ai po e la at vajzen e shkret qe skishte asnje faj. Se si sot kur me kujtohet du me ja nis me kajt! Vllavi jem shum her edhe neve edhe asaj vajzes por edhe familjes asaj na ka premtu se dot permisohet, por kot! Vllavi jem ska fare ndjenja as meshir! Po osht ftoh prej familjes nuk don me pa kerkan me sy… Sdi ka me lyp naj ndihm. Se shum situata e keqe osht… Mfalni ndoshta shkr**i jem sesht perfekte! Naten e mir.