Burri po m'thot "Du me dal jasht mi bo letrat", i thash "Jo ska shansa se me harron mu e gjen tjetren"! | Histori Të Jetës

Du me dal

Burri po m’thot “Du me dal jasht mi bo letrat”, i thash “Jo ska shansa se me harron mu e gjen tjetren”!

Burri po m’thot “Du me dal jasht mi bo letrat”, i thash “Jo ska shansa se me harron mu e gjen tjetren”! – Ju lutem anonim. Jam 20 vjeqare pasi perfundova gjimnazin vendosa te punoj edhe pas disa muajve pun aty njoha nje djal i cili kerkon nga un tjem shoqja e ti edhe un vazhdova kontaktin me te edhe nje dit aj kerkon tjem e dashura e ti edhe kshtu dulum pitem kafe edhe biseduam bashk per jeten e njeri tjetrit edhe vendosem te kemi nje lidhje pasta lidhjen vendosen ta tregoj edhe ne familje kshtu 10 muaj ishim ne lidhje edhe mbas 10 muajve vendosem te fejohemi edhe u fejuam un vertet e dua ate aj esht dashurija e par per mu esht personi qe ma ka ndryshu tersisht jeten mperkra per qdo sen edhe familja e ti mkan pranu nshtepin e tyre po si vajzen e vet gati 2 muaj qe jem feju po perdos dashnin qe kemi per njeri tjetrin ka edhe shum gjelozi mka ndalu shum sene po pajtohem me gjithqka se e du e kom zgjedh qet kem grindje ndonjeher mosmarrveshje po prap kem shum dashni dhe kthehemi shum shpejt por para disa ditesh pom tregon se ka vendos me i bo letrat edhe mu largu per mergim edhe kerkoj pelqimin tim un i thash jo ska shansa se me harron mu e gjen tjetren se asesi nuk dua qe aj te largohet prej meje po kam frik te kembngul shum kom frik qe mos e humbas ndoshta po them qe kur tjet larg meje mo nuk me don por aj ka vendos edhe kshtu po vazhdon kerkon qe un tjem e pajtimit mthot qe mua sme len kurr sme tradhton asniher qe do tme mban nzemer dit e nat. Qfar mendimi keni ju per ket qfar kshilla do tme jepni mua flm per kohen qe ndat per ket tregim ndoshta do ta kuptoni.