Qe kur u martu vellau e ofendon Nanen dhe neve, Nusja vetem ne telefon rrin dhe asnjeher nuk me... | Histori Të Jetës
Qe kur u martu vellau e ofendon Nanen dhe neve, Nusja vetem ne telefon rrin dhe asnjeher nuk me

Qe kur u martu vellau e ofendon Nanen dhe neve, Nusja vetem ne telefon rrin dhe asnjeher nuk me…

Qe kur u martu vellau e ofendon Nanen dhe neve, Nusja vetem ne telefon rrin dhe asnjeher nuk me…-Persh deshta dhe un me ju tregu ni histori per vlla dhe per nuse,vllau im esht martuar qe dy vite dhe jeton ne ch me nuse nusen e ka te ch shqiptare esht por sa her qe vjen nusja ktu ne ks te familja jem te nana jem te baba ajo sen nuk prek me dor sepse vllau nuk e lejon ato me punu ne shpi kurgjo dhe gjdo musafir qe vjen un duhet me ju bo hyzmet dhe un jam hale qik ne shpi hale nuk jam martu por kur vjen nusja e vllaut un jam sikur te isha nuse ne shpi e jo nusja e vllaut sepse vllau per nusen e vet krejtve na ka shkel mu nanen vllaun tjeter ner sy nuses mua kshyr mem pershtersu nese un i thom diqka vllaut per ni gje ma te vogel thot jo a nese i thot nusja diqka amin ka me bo dhe ajo nuse per veq vllaut tem nuk intereson familja jem as nuk thirr ne tel vetem un kur i shkruj at her i bien ne mend qe dikund jemi na por fajtore nuk e boj nusen por vllaun sepse dhe nanen shum her e ofendon per nuse por na prap i respektojm edhe pse vllau na ka shkel shum her ne shum menyra dhe nga un as ni fjal te keqe nuk e ka prej meje as nusja dhe as vllau amo nje dit do te shprethej sepse kjo esht pershtersi e ult ta pershtersosh familjen per nuse dhe un nje dit bohem nuse e dikujna por nuk e lejoj burrin me ja bo familjes te vet kshtu sikur vllau qe na bon neve sepse nga e keqja mer mesim ama shyqyr qe jan larg e vin ni her ne vit por permes teli nuk na lon rahat vllau sepse nusja nuk fol edhe nese nuk fol te pakten duhet me kondershtu vllaun me i than mos se kshtu nuk bon por hesht e un prap jam e mir me te dyt mundohem me ju bo rrafsh por me vret sepse nuk po mundem ma ti duroj kshtu ok ta jetoj jeten e vet por mos te perzihen te un te vllau i vogel e te nana se na atyne nuk ju perzihem dhe un 20 her i shkruj nuses te vllaut a me shkrun ajo mu 1 her e para dhe nuk i kisha shkru kur por vllu thot shkruj a nuk nalet ni her me i than oj nuse a i shkrun ti naj her motres tem por nga un presin teper shum sikur un te jam nuse dhe ajo te esht qik e vlerson aq shum saqe per to krejt i qet posht dhe nuk di si te veproj un nuk ju perzihem nuk jam qe ju perzihem vetem dua te me lon rahat mua dhe familjen tem e ata dy sme intereson qka bojn ni dit i thash vllaut o vlla a kurr ske pas femer me dit qka esht qe u qmende kshtu per nuse,un kam shum deshir qe ata dy ta kalojn mir dhe met vertet e kalojn shum mir mes vete ata dy por vetem dua qe mua dhe familjen tem me na lon rahat se per deri sa na mundohmi me i respektu e normal me i dasht pse me vepru kshtu dhe nusja kur e don vllaun per hater te vllaut duhet dhe familjen me respektu e jo me nejt ulen e sen mos me bo sepse fundi nuk keshem un se un kam qik ne shpi tem por ajo esht nuse dhe kur vin musafirt e shohim ashtu me tel ne dor me vllaun kilimili sikur te ishin femi e vetmja qka dua esht qe vetem me na lon rahat neve azgje tjeter dhe nuk di si te veproj por per vete nuk e kam dert por per nanen sepse kur bohet fjal per nanen nuk mundem ti duroj,qka me kshilloni me vepru nuk e di dhe ju lutem anonime