Qe 3 vite jemi ndar me Gruan por jetojm ne te njejten shtepi, nuk e kam mar me dashni dhe tash tjetra me... | Histori Të Jetës
3 vite

Qe 3 vite jemi ndar me Gruan por jetojm ne te njejten shtepi, nuk e kam mar me dashni dhe tash tjetra me…

Qe 3 vite jemi ndar me Gruan por jetojm ne te njejten shtepi, nuk e kam mar me dashni dhe tash tjetra me… – Pershendetje historia jetes. Jam nje Burr mbi 40 vjeq. Lexoj histori te ndryshme dhe shoh se ne jet mund ballafaqohemi me situata te jasht zakonshme. Ne kte drejtim dua ta them historin ose ngjarjen e cila po vazhdon. Dot thot nuk esht imagjinare por shum e vertet edhe esht duke ndodhur edhe tani Un nje mashkull u martova ne moshen 20 vjeqare u martova me msit si te gjith ate koh por ne martes asniher nuk Isha I dashuruar thjesht nga presjonet e ndrysheme per arsye te nje historie para martese nje fatkeqsie humba te Dashuren dhe per arsye se isha i merzitu shum. Familiart me gjdo Kush doni te martohesha …oke u martova por ja qe vazhdova te jetoja jeten sot per neser. Kshtu krijova familje dhe prap e prap nuk e dua gruan. Dhe ka 3 vite jemi ndar por jetojm ne te njejten shtepi… Nuk do tregoj detalet pse jetojm ne nje shtepi. Arsya jan fmija! Por para 8 /9 muajve njoha dike permes rrjetit social ….kshtu per fat keq ajo ishte e fejuar por edhe ajo me pa dashje e fejuar. Ne fillim ajo nuk e dinte se isha i martuar me kohen u kuptuna te gjitha per arsye se po flisnim gjdo dit gjdo nat dhe vazhdojm te flasim dhe kshtu u kuptua se isha me dike sepse fmija flisnin kur hyni dhom dhe ajo me pyste me ke flet. Thjesht u kuptua por Tani me veq esht teper von jemi te dashuruar shum marrezisht.. por nuk po gjejm zgjidhje si te bejm .. Ajo me thot mos te behemi bashk sepse nuk esht mir per dy familjet edhe pse duhet sakrifiku ndjenjta tona edhe pse duhet vuajtur dyt. Vesoni ose jo Ajo qe ndjejm per njeri tjetrin esht e pa imagjinushme jemi te dashuruar qmendurish edhe kemi dallim edhe ne mosh por aq shum jemi lidhur shpirtnisht sa se di a ka diqka te till. Ajo vazhdimisht me thot nuk ben un insistoj Se ben sepse mbi veten nuk e konsideroj askend thjesht Dua ta bej jeten time ..dakord esht edhe ajo pos qe i pengon familja ime Kam kerku dhe kerkoj qe te largohemi nga vendi per te jetu larg. Perseri nuk bindet edhe pse e din se do vuajm dyt.. Jan biseda maraton mes neve qoft per dashur qoft per jet dim thuaj se gjdo detal nga e kaluara e njeri tjetrit.. Por cila esht brenga e saj esht se do merzisim familjet jo per gje tjeter. Tani e Di do ket paragjykime se zakonisht njerzit shesin moral edhe kultur ne thojza por thon aj qe ka ra prej dardhe let me vizitoj se aj ma din dhimbjen. Te tjeret paragjykojn. Mos paragjykoni let komentojn ata qe din te dashurojn dhe te kshillojn me menquri sepse tragjedit e kohrave nuk kan munguar dhe nuk do mungojn vejeni veten ne vendin Tim pastaj beni nje koment. Edhe pse opinjonet per mua nuk Kan vler por per te treguar anes kundert se esht apo sesht ne rregull e bera kte shkr** te marrim pak opinion nga njerzit e kulturuar me thellsi te shpirtit ta thoni si do vepronit ju te nderuar. Kjo ndodh ne shqiptari perndryshe ne vende te kulturuara nuk do ishte tragjedi sikur dy qe duhen te behen bashk pa marr parsysh moshen rracen kombsin apo rrethanat tjera te jetes. Nuk jam njeri qe po e bej pa vetdije kte thjesht e bej me vetdije. E di mund edhe te shani edhe ofendoni edhe kush e di qka por nga se jam njeri nuk do ua merrja per keq aspak… Gjithkush tregon ate qe din dhe si te gjykon respekt.