Me u nda prej tij po friksohem se ma mer djalin, me qendru me te nuk i besoj qëkur i kthevi kurrizin djalit! | Histori Të Jetës
ma mer djalin

Me u nda prej tij po friksohem se ma mer djalin, me qendru me te nuk i besoj qëkur i kthevi kurrizin djalit!

Me u nda prej tij po friksohem se ma mer djalin, me qendru me te nuk i besoj qëkur i kthevi kurrizin djalit! – Pershendetje faqja histori të jetës. Jam një nënë 26 vjeçare. Kam një djal tre vjeçar që është jeta ime. Është gjithçka që kam në kte jete. Me lot në sy po e shkruaj këtë histori se nuk po di çka me ba me. Qe prej lindjes së djalit burri as një her nuk esht kujdesur për të. Jam e martuar qe 5 vite kam jetuar në greqi për 2 vite pa dokumenta. Gjat gjith asaj kohe burri mka ofendu gjithmon dhe me ka tradhëtuar shum her. Para tre vitesh erdhi në jet engjëlli jon. Erdhëm në shipri sepse ishim pa dokumenta edhe lekët që kam lindur këtu në shipri i kam mar të babai im. Një muaj qëndroi me ne pastaj u largua sërisht në greqi me preteksin do të punoj. Mua më pruri të prindërit e mi se në atë dhom që ai kishte. Nuk kishte as një kusht për të jetuar. Dhe as një mundësi financiare për të rritur fëmijën. Ishte dimër edhe pse shum e luta që të mos largohej ai prap nuk me dëgjoi duke me then un nuk mund të jetoj dot këtu. Sa të shkoj atje do ju marr edhe juve. Iku dhe nuk u interesua me për ne edhe pse i kërkoja ndim që tme ndimonte që të rrisja djalin .Nuk i interesonte duke me then që nuk kam.un nuk mund të punoja se e kisha djalin të vogël vazhdoi kështu për 10 muaj pastaj me mer në telefon dhe me thot .do të dërgoj lek dhe do të vish ktej .i them nuk vi nuk mund të vi .se kam 10 muaj që të lutem tme ndihmosh edhe ti nuk do .edhe un nuk kam besim me të vi tek ti .kan kaluar tre vite edhe ai akoma nuk ka ardhur tek ne .sigurisht që nuk e ka mar mundimin tme ndimoje me vetëm ato dy her .i kam hequr shpresat se i kam dalur vet për zot fëmijës tim dhe e kam rritur.i jam gjendur pranë dit nat kam qen nënë edhe baba për të. Ndërkoh që ai i ka harruar detyrimet që ka për fëmijën po me thot ti e ke fajin se ti nuk do të vish .tek un .dhe me thot kam punuar i kam mbledhur lekët dhe do të vi të paguaj gjykatat dhe do ta mar cunin .sa her përdit i kam dërguar foto vidjo përdit flet me të sepse nuk me ben zemra me i than nuk ta dërgoj sepse dhe ai esht prind .Po me shku atje spo kam besim sepse me ka humbur besimi tek ai njeri qëkur i kthevi kurrizin djalit .Nuk po mundem me ja fal .As nuk po mundem me shku me kërkua ndarje se me thot do të mar djalin .ju lutem jepni mendimin tuaj por pa ofendime .edhe njerzit e tij nuk jan interesu për djalin edhe pse e kam dërguar shpesh tek ata .ata një her kan ardhur ta shofin edhe në tel nuk bisedojm që të interesohen. Ju lutem anonim .flm per gjithcka.