Punoj dit e nat sa te lopa sa ne ara,Burri me thot ste kom mar per me te majt ne divan... | Histori Të Jetës

Punoj dit e nat sa te lopa sa ne ara,Burri me thot ste kom mar per me te majt ne divan…

Punoj dit e nat sa te lopa sa ne ara,Burri me thot ste kom mar per me te majt ne divan…-Anonime faqja me e mira qe deri tani qe me pelqen dhe shum i perxjelli i lecoj une dua vendosa qe historin time te qes ne ket faqe se shum vuajtje shum brenga si gjith te tjert jeta ime qe 2 muaj kam qen e martuar sa 10 vite mu ka dok jam 36 vjeqare kam qen jetime qysh ne moshen 14 vjeqare pa nen se nena mu ka vra ne luft kur mbusha 30 vjet me msit u fejova u martova se vet skam guxue me gjet i pari djal per mue kish qei ky i mallkuari qe u fejova e u martova mas 4 mujve fejes u martuam ajo dit per mue ishte e zez dhe ky djali kish pas motra ka 50 vite pa martu vjehrra katastrof une isha shum e urt shum puntore se te rritesh pa nen shum veshtir ish te rritesh jetime ishte shum veshtir u martuam mas 2 jave martes matha qizmet hyna te lopa mjela lop hiqsha ple pregaditsha buk grat vishin me pa nusen une me pun se me thojke vjehrra dhe qikat e vjehrres ke dash burr kurr su nalsha vetem tu punu fjal nuk bejsha vetem ju largojsha fjalve burri katastrof i degjojke qa thojke nena me motra te veta kaloj ni muaj i hiqsha shum me qitke motra burrit me tubu neper ara ushymin per lop shkojsha skisha qare burri punojke ndertimtari kur vike i tregojsha thojsha vin grat me pa nusen nusja te lopa vin me pa nusen nusja ne ara ani tha une ne divan nuk tkam mar met majt dhe burri shtini ni viz per gjermani burrit i kishin ra dhamt dhe me pare qe vllezrit e mi qe mi jepen qe u martova ja ngjita dhamt dhe me pare te mija mur vizen kur nje dit erdhi nje leter qe kish grue tjeter ne gjermani adit mue mu dok shum veshtir se shum kam hkek ne at shtepi Zoti i mallkoft e kurr tmaren mos jav dhasht kurr kur degjova qe burri kish tjetren jasht mora guximin thira vllezrit dhe ju thash qe une ne ket shpi nuk jetoj ma ejani mernim se me vjen keq por kur u qojsha mu pastru ne mengjes motrat e burrit thojshin qa po qohesh mu pastru pona qart gjumin me uj se kaqen banjo afer dhomes qe vjehrres e qikave te saj se pse une falem dhu u dashke mu pastru para se me hy sabahu mu fal dhe me thojshin ska nevoj mu fal veq zemren e mir me pas dhe une lash namazin 2 muaj martes thash mos te baj fjal me di Zoti dhe erdhen vllezrit mem mar qfar u be ju tregova dhe u ndava po kisha lut si vllezrit si motrat ne ket faqa ne keshill une ma as nuk po guxoj me vendos as kun se kam hek aty shum 2 muaj martes po sa 10 vite muka dok ni keshill nga ju jam shum e sinqert te gjitha tmirat po kur takohesh nje familje katastrof qe as me farefis te vetin nuk shkojshin as me kojshi as me miqsi vetem kikirik qajo shpi me te gjith te prishur sherri vjehrres dhe qikave Allahu inshalla gjith brengat naj largon e na bjen te mira .kjo esht histori e jetes