Pse ata sy me percjellin dhe me shikojn qdo hap, sot të pash kok ulur, floket e tua qe... | Histori Të Jetës

Pse ata sy me percjellin dhe me shikojn qdo hap, sot të pash kok ulur, floket e tua qe…

Pse ata sy me percjellin dhe me shikojn qdo hap, sot të pash kok ulur, floket e tua qe… – Pershëndetje faqe ,lexus e komentus ,dua të shprehem ktu per një dashuri të pa mundur ,per një dashuri që po digjem per së gjalli ,një dashuri që smunda kursesi ta kem per shkaqe qe sdu me i cek sepse fillojn gjykimet e sharjet ,mos ofendoni mos gjykoni as një njeri sepse ,asnjher nuk i dihet jetes si vjen ,asnjher nuk dihet pse ndodh diqka ,gjitha vien ashtu si jan të shkruara nga Zoti. Qfar po ndodh me mu skam gjum skam qetsi shpirtrore ,skam vullnet per jet ,skam me ken te rrefehem. Jeta ime ka mar teposhtezen prej se te njoha ty bukuroshe ,at dit kur ishim perball nuk kisha forc me ta shpreh gjith kët dashuri ,nuk munda me ti shiku ata sy t bukur sepse lotet e tu dhe lotet e mi tregonin gjitha.Jet e pa drejt pse më fute ne ket dashuri pse kur smundem me qen bashk, pse ata sy me percjellin dhe me shikojn qdo hap, ato buz tē embla ende ja ndi shijen që më terqeth trupin. Më falni sepse nuk mundem me tregu pse nuk jemi bashk, sepse ka diqka që e pengon kët lidhje, sot të pash kok ulur, floket e tua valviteshin mbi supe si pehri, stili yt, ëmblsija jote, gjithqka e jotja me terqeth trupin ,pse u punsova ne vendin ku punon ti ,pse zoti me sjelli aty ta shoh at bukuri që kurr se kisha pa, kur zeri yt tingllon aty mua me leshon trupi e me dridhen këmbet. Sot vetem te pash nuk u lajmrova në pun, smunda të jem perball teje, e humb koncentrimin kur te takoj, kur të shoh at ftyr te bukur engjëllore, ata sy si deti i paster, oh bre po e vuaj aq shum kēt dashuri që smund ta kem. Mē falni sepse ndoshta e zgjata ,por pata nevoj te shprehi ket mllef ta lehtesoj pak zemren se u dogja per se gjalli, me lot e shkruja sepse askush sdo me beson ,mos qeshni e thuani se ka plot e plot femra at edi mir ,por ajo ka diqka të veqant qe ka hyr si shigjeta ne trupin zemren mendjen time! Të dua sykaltroshe, te dua pehri e jetes , me respekt një mashkull i vuajtur perball një dashurije te pa mundur ,perball një femre qe me hyri ne zemr si shigjeta , ajo puthje qe ma dhe ti sdo e harroj per jet ,do mundohen me ndrru banim e punsim mos të shoh por a do mundem me ja dal kët e di vetem zoti sepse zemra ime smunde met harru kurr. Kët dashuri dhe kte vuajtje mundem me ma besu veten ata persona qe kan perjetu njejten situat dhe gjendje shpirtrore, tjeret munden me qesh e perqesh, por sme behet von sepse edi pa e provu askush se beson. Edhe njeher te them te dua sykaltroshe ,te dua moj rrezja e diellit e hênes ,te dua moj zjarr qe pervlon .Gjithqka e jotja eshte pefekte ,por sesht e imja kjo me shkatrroj jeten dhe smundem ma ta gjej forcen dhe qetsin me vazhdu tutje!