Burrin nuk mundem ta shoh me sy,po e duroj vetem per hater te babit tim,jam shtatezen dhe nuk po... | Histori Të Jetës

Burrin nuk mundem ta shoh me sy,po e duroj vetem per hater te babit tim,jam shtatezen dhe nuk po…

Pershendetje Histori Te Jetes ju lutem anonim jam nje grua 27 vjece jam Nene e dy fmive jam ne pritje te tretin femi deshta te tregoj historin time te vuajtur qe ne moshen 3vjece mua me ka vde.kur mami dhe me ka lene jetime vetem me babin dhe me gjyshen kur u bera 5 vjece babai u martua dhe krijoj familje u be me dy cuna eni goce kaluan mir shum vitet me rradh deri si une u bera 14 vjece kur u bera 14 vjece mua me fejuan pa deshiren time sepse un nuk dojsha se shum e vogel edhe isha ne klasen e 8et e kisha edhe klasen e 9ent per te kryer me fejuan e bera vetem klasen e 8t nuk me lene ta vazhdoj klasen e 9nte babai e kishte me deshir te madhe teme fejonte qe un nuk e kisha me deshir te fejohesha se un isha vetem 14 vjece babai thonte ka shtepi ka pasuri si prindi si mundohet per te miren e femis ok u fejova ndejta deri ne moshen 17vjece e fejuar u martova ndejta vetem 6sht muaj e martuar filluan ca konflikte te vogla por un e re nuk durova me dasht nuk e dojsha e u ndam u ktheva tek babai ndejta ni koh te shkurt prej afersisht dy muaj babai u merzit shum opinioni i njerzve u nda anej kendej u njofta me nje djal 11vite ma i madh se une ishte i pa fejuar i pa martuar asnje here vendosem menje here te martohemi u martuam pa darsem dolem menje her ne france ngela shtatzene u bera 20zet vjece me cun 22 me cun tjeter sot jam 27vjece po pres te tretin por kemi shume konflikte me bashkshortin sa gjithcka kam duruar vetem babain tim te mos e merzis me eshte shum xheloz nuk me len te dal ne der e jashta ai del pin shum alkol me shoqeri per mua as sdo tja di fare as nuk i intereson se jam shtatzene me maltretu me thot rri brenda mos te shoh jashte per kto 9ent muaj me rradhe te shtatzanise mua syt nuk me jan thare dit as nate vetem qaj nuk me hahet as pihet vetem ni dhome rri burri aq shum meka turt.uruar si nuk e shoh dot me sy shkon ne pune as nje lek nuk ma jepe vec blen per te ngrene as nuk intereson se akam rroba per tvesh as se cka me duhet per spital as kush do i mbaje fmin kur te shkoj ne spital ai shkon ne pune ne mengjes vjen ne darke del me shoqeri vjen naten vone as nuk me mer iher gjat dites mem than si je un jam ne muajin e 9ent un po pres dita dites mua nuk me lejne fmin ti marre ne spital me veti ne shpi kuj tja le se njeri esht 7 tjetri 5 jam shum ne hall nuk di cka te bej merzi per veti si do me heci merzi per femiet car do behet burri si te vin nga puna cdo dit zhurem me godet krejt kot tuj hec neper shpi vec econ doren em bjen ndersy te fmive edhe qeshet nuk di cka te bej ju lutem me jepni ndonje mendim ndoshta dome qetesoni pak nuk mund ti qes babait ma merzi cdo gja po e duroj vetem per babain tmos e merzis se ka 8 vite si nuk e kam pare se jemi pa letra ne france vuajtjet pome mbysin faleminderit per mndimet e juja ju uroj met mirat ishalla kush nuk eka fatin tim ju lutem anonim.