Prej qe kam lind djalin Burri eshte largu nga Une, kur lypa arsyje tha "Se nuk po pershtatemi më"! | Histori Të Jetës
pershtatemi

Prej qe kam lind djalin Burri eshte largu nga Une, kur lypa arsyje tha “Se nuk po pershtatemi më”!

Prej qe kam lind djalin Burri eshte largu nga Une, kur lypa arsyje tha “Se nuk po pershtatemi më”! – Pershendetje anonim ju lutem jam nje grua 25 vjqare e martuar . Po filloj nga fillimi isha e dashuruar me nje djal kur isha shkoll te mesme dhe aja ishte dashuria ime e par por kushtet nuk na lejuan te jemi bashk dhe u ndam. Kur kreva shkollen e mesme me erdhen msit per nje djal nga gjermania dhe me folen mir per at djal edhe qe se kisha par kurr dhe familja ken tpajtimit dhe vendosem te takohem me at djalin qe sot esht burri im dhe si nfillim me pelqeu ne pamja dhe ne bised dhe vendosa te fejohem, se e disha se me dashurin qe e kam pas nuk mujim mu kon kurr bashk,dhe u fejova mas nje viti u martova dhe erdha ne gjermani si nfillim me burrin kena kalu shum mir u pajtova me fatin se ndoshta fillon dashuria edhe me ta,po mir fillova ta dashuroj dhe aj mua , kalojshim mir bashk e kuptojshim njani tjetrin shum mir mas ni viti e nxona tu fol me ni femer po ja fala se mendoja se me don dhe ka gabu. Deshira jon qaq e madhe te kishim nje femi po deshi Zoti 5 vite nuk Me fali femi mbas 5 vite mbeta shtatzane ishe gezimi me i madh per neve qe do te behem me femi. Por tash mbas lindjes burri ka ndryshu shum nuk esht si perpara qysh kemi kalu tash as nuk me flet vjen nga puna gjeth me vones se perpara gjithmon me orar ka ardh as nuk ka deshir te dalim bashk gjeth gjen arsye me dal vetem dhe koheve te fundit ka fillu me fol edhe per ndarje jam perpiq shum her te flas me te se ku qendron problemi me thot se nuk po pershtatem më, me thot se un shum pe gjelozoj. E pranoj qe koheve fundit shum pe kontrolloj po pi bon gjestet qe me gjelozu un, ndashta kam edhe un gabim qe jam bo qaq gjeloze koheve fundit po thom ndoshta jam me depersion mbas lindjes. Po aj tash ka deshir te rri vetem te flej vetem un flej me femiun aj flen me dhomen e dites,kom bisedu shum her me të po me thot karakteri yt nuk pom pelqen dhe kom bisedu me familjet tona edhe ata kan bisedu me ta apet i nejti nuk po ndryshon sdi as qk me bo pom mdhimt femija ,nuk pe njoh mo burrin tim nenstop rrin me telefon ndor e kom lon koheve fundit mes mi fol ma nashta ju kom bo tepert tu fol po apet njejt spo di shka me bo ju lutem me jepni nje mendim qfar te bej a Mes jam un gabim se pe kontrolloj shum po sa her e kontrolloj gjej diqka para dy dite i gjeta biletat qe ka shku me voz dika e mu mtha jam npun gjithmon gjen arsye Mem rrejt skom mo besim nta ju lutem me ndihmoni jam shum keq ketu se kom askend te familjes qe me shku te familja ime e anen tjeter pom vjen inat ky Mem bo hajgare Me mu keshem qe un ktu nuk di asgje me ndihmoni qfar te bej ju faliminderit.