Kunata i tha Burrit "Nusja jote spo na don po mirret vetem me djal, le vlla kete nuse masi sti don motrat! | Histori Të Jetës
Kunata

Kunata i tha Burrit “Nusja jote spo na don po mirret vetem me djal, le vlla kete nuse masi sti don motrat!

Kunata i tha Burrit “Nusja jote spo na don po mirret vetem me djal, le vlla kete nuse masi sti don motrat! – Anonim ju lutem. Do doja mendiimin e lexusve pa ofendime Jam një vajz e martuar që 4 Vite dhe burrin e kam takuar vet familja ime nuk pranonin sepse ,Prind e burrit skan qen njerz te mir por mua sme intersonte sepse edashuroja marrzisht burrin tim. Ufejova dhe mbas 7 Muaj u martova dhe me familjen e burrit kemi qen shum mir u sillsha si me familjen tem por ato nuk me donin mua ikum pas 3 motra tburrit kemi qen si motra por njera ndrishoj sdonte të më shonte me sy asgjë pa i bër une gjithomon jam mundu me i prit mir ju kum nejt gjith ne kemb. Pas 3 Vite ngela shtatzan dhe kam qen shum e semur mu shtu gjak derdhja dhe kam mujt me humb foshnjen se te gjitha punët e shtepis i bejsha vetem askush sme ndimonte edhe pse isha ne at gjendje sju interesojke. Dhe Mjeku me thojke ti duhesh me pushu sepse mundesh me abortu kerkujt sja nike, pas disa javesh prap shkova te mjeku tha me tha Urime ike dy binjak une u gozova shum dhe u ktheva ne shtepi ju tregova askush nuk u gxu , Ma banen te gjith ti sun je te kqyr veten po i Kqyr dy femi. Dhe une shkova ne dhom tu qa thojsha pse kto spo ma dojn tmiren tem sikur une qe jam du tmiren tinve. Mbas 3 muje prap mu lshu gjak derdhja dhe mjeku me tha me vjen keq por eke humb njerin umerzita shum dhe me tha qe ta shpotosh tjetrin do te rrish vetem shtrir nuk do te zgjohesh te ecesh. Dhe burri im me tha te qoj tek prind e tu te pushosh atje sepse ktu sjan tut lan kto me push dhe vjerra jem tha ske nevoj te shkosh te familja jote sepse ne te kqyrem une vendosa te shkoj atje te rri deri 9 muj kur shkove me lind askush nuk erdh prej familjes burrit kur linda u ktheva ne shtepi askush nuk ardhke mem kqyr as mu as djalin tim. Si bera më mir u zgjova dhe tu u mundu prap me jav kri punet e shtepis Vjerra veq porositke me bo kto ato djali qajke pa undal sma kqyrke askush kunatat aty veq kqyrshin me sjell problem ne shtepi me thojshin u bere me femi dhe më sdo te na shikosh neve ne sy ju thosha mos mendoni ashtu sepse spo kam koh djalin te vogel ekam Kunata ekishte thirrur burrin tim ne telefon ti thoshte Nusja jote sna don më neve po mirret vetem me djal dhe lere vlla ket nuse masi sti don motrat. Burri kur erdhi nga puna me tregoj dhe ithash nuk esht ashtu siq te kan then une ter diten me djal po mirrna spo kam koh me nejt me to ato spo ma shikojn aspak djalin Aj me tha motrat du memi rrespektu lere djalin te qaj ithash djalin nuk e lo per askund. Ai me bertiti dhe me tha bëju gati tët qoj te prind e tu ti sqarojm punët thash ske qka i sqaron ti punt me prind e mi sqaroj me motrat tua sepse nese shkoj une atje nuk dote kthehem më tha jo rri ketu ti tha motres vet pse po e bën gjethat problem ti deshiron te me ndash nga nusja ime ajo ithoshte para meje lëre te shkoj vlla une do ta rris djalin une ithash djalin askush sun e merr nga un sepse une vetem po e rris. Burri im po e ndogjon qka fliste ajo dhe me kapi per dore me tha te lutem duro edhe disa muj dhe ikum qe kutu dalum ne shtepin ton Jetojm se bashku me djalin ton , dhe tash po pres tja filloj një Jete vetem me Burrin tim dhe me Djalin tim sepse njeri i drejt gjithmon fiton. Shpresoj te gjith te me kuptoni shum kam jek zoti me ka ndimu te qendroj e fort…