Prej qe ja fala nderin ja nisi xjelozija, nuk um lake me dal, nuk guzojsha me vesh qka du, mi ndaloj krejt shoqet! | Histori Të Jetës
nderin

Prej qe ja fala nderin ja nisi xjelozija, nuk um lake me dal, nuk guzojsha me vesh qka du, mi ndaloj krejt shoqet!

Prej qe ja fala nderin ja nisi xjelozija, nuk um lake me dal, nuk guzojsha me vesh qka du, mi ndaloj krejt shoqet! – Halo ma te mirat, du mjav kalxu historien Time kshtu qe Po mundona me jav qel pak syt ketynev qikat te reja qe Po mashtromi dhe Po dashuromi te djemt e gabun, qe Mos te gaboni edhe ju si gabova une. Jam 22 vjecare dhe jetoj ne Zvicerr, para dy vjete per mes shoqrive u njoftova me ni djal, shoqrija jon sgati afersisht 6 muj ku dilshmi gjith me tjera shoqe e shok krejt bashk me pi diqka dhe me kesh e me Ba hajgare Po me ket djalin kurr nuk me ka shku mendja me pas diqka ma shum se shok. Shkrujshmi edhe privat, folshmi per tjera femna e per tjer mashkull, keshmi, kom kajt para tina e ky ma kallxojke qka esht e mira e qka esht e keqja. Ni dit Po dalmi une dhe ky me ni shok t‘vetin e une ni Shoqe temen si gjith me ni shisha bar, kena kesh si gjith Po per te paren her kjo shoqja Pom thot Kqyre Ket djalin esht kat kqyr me ni shikim tjeter po une nuk ja zana per t‘madhe se mashum se shok smujsha me imagjinu, te njejten nat Kur shkum n‘shpi um shkrujti e tha shum mu ke puth, une u qudita Po e morra per hajgare dhe i thash ti um puthe qka te met marak (si zakonisht n‘dy faqet) edhe ja nisa me kesh edhe e ndrrova temen. Mas pak dite pom shkrun edhe Po thot banu gati shkojna shetitmi pak, une pranova normal si shok nuk um pengoj me dal edhe vet. U bana gati edhe erdh mum marr, shkum me ni liqen edhe po shetitmi tu fol e tu kesh deri sa Po mrrim si me ni far kodre ku ishmi vet edhe tu fol um puthi, une u largova meniher pak e nervozt edhe i thash qka je tu ba shoqni jena nuk kam ksi ndjenja per ty. Aj po ja nis me fol seriozisht edhe tha qe esht shum koh qe Po ndjen diqka per mu qe dej tash i kan pelqy shum silljet e mija, sinqeriteti jem, drejtsija jem. Qaty per qaty kto fjal m preken shum edhe i thash ma mir po shkojna n shpi. Me qoj te shpija edhe tan kohen n kerr nuk e qela gojen vetem menojsha qysh mundet me kan qe ky ka ndjenja per mu kur dej tash na veq shoqni jena kan sna ka shku mendja per diqka ma shum. Tan naten kena shkru dhe tjetren dit kan 12 nates Pom shkrun dil jasht para deres tane jam, ja bana dyqysh Mos mem diktu familja qe Po dal ne at vakt haha edhe Nejtem n kerr bashk edhe 3 or tjera, aty folshmi per na dy si qift e jo per shoqnin ton edhe tha prej santit ti bahesh e dashura jeme. Me fjal te mira edhe te buta um bindi e mrena pak sekundav m erdh ni ndjen qe nuk e prita diqka shum e mir po kalojn ditet dhe mujt, une u dashurova shum, bajke gjithqka mem pa te lumtur. Na shkojke shum mir ashtu si gjith kom paramenu me pas ni ksi lloj dashurije, me shum respekt ma njoftoj nanen e vet, motrat dhe vllavin, vllavin e vet e konsiderojsha si vlla tem aq mir qe e qojshmi. Folshmi per te ardhmen ton dhe per mi njoftu familjet e veres me ba fejesen prej asaj dashuris Ma murr mendjen dhe ja fala veten. Gabimi Ma i madh. Prej asaj dites ja nisi gjelozija, nuk um lake me dal, nuk guzojsha me vesh qka du, mi ndaloj krejt shoqet, um shtini mi shly krejt rrjetet socialiale dhe me ndrru numrin e telefonit. Une prej asaj dite u bana e tina. Mue mu doke mir mendojsha ky Pom don dhe i pranojsha te gjithat mas pak kohes ja nisi mem Shajt edhe me qu dor ngaj meje ama apet nuk folsha mendojsha ky me don qata Po nervozohet me mue se dashurija i ka kajher edhe do Momente Ma te vshtira ja nisi me dal gjdo nat me shoqni deri von, Pike edhe shkojke gjdo te shtune naper disko e muzika, Kur Ma heret gjdo te shtune aksham ne ishim bashk, gjith thojke qka me vyn diskoteka Kur te kam tye, e thirrsha dhe nuk e qelke telefonin, me mue dalke shum ma rradh pak si me zor. Une nuk guxojsha me ba qka bajke aj, ku shkojsha u du me pyt, QkA bajsha mi kalxu. Une jam kan e tina aj u pergjigjke per mu. Mas ni vjet lidhje ku familja ime nuk dike asgja per ket djalin ja nisa me vujt shum, hupa shum kille, rrisha veq nervoz, e ftoft, nuk kom pas Shoqe dhe sguxojsha as me pas se aj thojke ski nevoj per tjer njerzi Kur m‘ki mue e familjen tane te ngusht. Deri sa ja nisa me ja kthy fjalen, nuk bajsha qka thojke aj, nuk um interesojke me dit ku esht e me kan esht, ju rroksha shum. Um hupi dashurija qika. Vendosa me nderpre lidhjen, aj nuk pranojke thojke une te du ti je robi im, me luti falje e thojke ka me ndryshu nuk dal ma, e shum premtime tjera. Ja dhash ni shans ashtu si tha u kthy aj i dashuri im qe njofta 2 vjet ma para. Qika mas 1 muj apet u kthy aj pisi qe ke ma heret, apet u kthy me dal me shoqri, mos me pas respekt ngaj meje, me ba qka thot kryt e vet e me ba edhe une vetem qka thot aj, e nderpreva edhe ni her edhe um rehi, qat nat u ktheva ne shpi me gojen xhak dhe me krahun krejt qivita. E luta mem lan rahat, e bllokova gjthkun edhe Zdojsha as me dit e as me ni per ta. i shkrujke motres teme falje me ju kthy qe kishe ka gabu shum me mu Po qe me don e don mem marr mue per grua, Po mue um dhimke zemra. Edhe Vllavi vet me shkrujke edhe um thojke jepja edhe ni shans po sja kom jep ma asni shans, qka po mthuni me ba ju.