Prap jam ajo qe kam thene grave ju vjen era flija dhe pite, mbushuni pak mend sepse... | Histori Të Jetës

Prap jam ajo qe kam thene grave ju vjen era flija dhe pite, mbushuni pak mend sepse…

Prap jam ajo qe kam thene grave ju vjen era flija dhe pite, mbushuni pak mend sepse… – Pershendetje o popull jame (Kritikuesja) ajo e temes me flia e pite …Mendonja se do e nerpres me shkr**in ne ket grup por kur po e shoh qe shkr**et e mia jan me të lexuarat e mese shumti komente nuk po du me ju braktis. Tash po me dhimseni ma shume edhe po mendoj ndoshta me kritikat e mia mundem dikujt me i ndihmu edhe pse shume po i ushqehen me energji negative Por. edi qe kur po e lexojn ne fillim po ju nxehet gjaku por edi qe nder koh keni me i perdor kto kritika ne favor te jujin. kjo po rezulton qe jemi popull i mbushur me negativitet duhet me thir zërin e arsyjes e me analizu qe skam asgje personale me as nje nga ju lexues, thjesht shpresoj qe gjuha ime e ashper te ket ndoni pasoj pozitive te pakten tek ndoni person qe lexon ktu. Ju kesha thon qe keni kujdes se sapo i lexova edhe komentet tek shkr**et tjera e u hutova sepse ne fillim e kam mar ket hap si lloj humori por tash po e kuptoj qe tëgjith njerzit qe shkruajn ketu historit e tyre jan njerz qe kan nevoj me zbras vuajten por nuk qenkan ne dijeni qe ju jeni duke i bombardu ata njerz te shkret qe po shprehen para nje grup njerzish paragjykues e aq egoista .Duhet te jua kuptoni gjendjen e tyre psiqkie te tyre me delikates ta ndihmoni me ndoni ide apo kshill sikurse te ishte vellau apo motra juj aty ne shkr**e por…. ju me paragjykimet e juja e me. komentet e jujaa me sarkazem mundeni me i demoralizu e me i damtu keta njerz te sprovuar nga kjo bot e eger edhe me teper se sa para se ju ti sulmoni me ata gishtat e juj te kontrolluar nga truni juj i lodht e i pa ditun. Ju kesha lut te keni kujdes ketu ju shkruajn vaza e djem 20 vjeqar edhe me te medhenj ne mosh por siq po i shoh shumica jane raste qe duhet te ishin trajtuar tek psikologu dhe jan drejtu ktu ku ju i sulmoni me komente aq ofenduese sa qe mbes e hutuar sa shume njez te pa ditun ka e ata njerz me aq pak dituri qe kan hin dhe i paragjykojn njerzit sepse e e paskan gjet vendin ku me zbraz ata helmin qe ju rrin brenda ne gjoks. Po sikur komentuesit e shkr**eve tona ta shkruanin historin e jetes se tyre jam me se e bindur qe nuk kesh me dal me as pak e bukur historia e juj se kto qe po i lexojm. Por shumica as vetes tyre nuk u pranojn realitetin e himaltretim qe e kan, jetojn me iluzjonjn e tyre per veheten se sa i mire e sa i meshirshem e sa shpirt mire e sa sa……. i pa pam eshte vetja e tyre hahahah njeru i pa menqur eshte i prir ta besoj edhe genjeshtren e vet qe ka kriju per vehten e tij. Ehhh…… lexuesit e mi te dashur sepse tash vertet po ju dua dhe me dhimseni me shume se heren e par Gjyshja ime e ndjer thoshte ” gjithmon i qeshni te qesh” ose mundemi me thon qe mas shumti gjykonn e paragjykojn njerzit tinzar. Duke u munduar ta mbulojn vehten e dramatizojn tjetrin qe te len pershtypje kinse sa i mire jame une. Ju pershendes dhe do jem gjith kohen ktu me kritika per juve sa ma shume qe shani e folni fjal boshe aq ma shume do kem tema ti shtjelloj me ju komentuesitve mi te dashur. Ju dua.