Kisha pas deshire qe te jem e martuar me ish te dashurin tim dhe jo me burr sepse ende e dua ate... | Histori Të Jetës

Kisha pas deshire qe te jem e martuar me ish te dashurin tim dhe jo me burr sepse ende e dua ate…

Kisha pas deshire qe te jem e martuar me ish te dashurin tim dhe jo me burr sepse ende e dua ate… – Pershendetje lexues te faqes Historia fillon para shume shume vitesh, aty ku ne moshen me te re tetembedhjete vjec ku une rinis studimet e larta ,nis gjithcka.Pikerisht po ne ate vend pas disa muajve te studimeve njoh nje djal qe studionte aty,qe ishte 2 vite me i madh se une .Me ngacmonte pafund , sigurisht edhe une e pelqeja gjithashtu .Ndjenim qe te dy ,zemrat tona terhiqnin njeri tjetrin ,edhe aty filluam nje lidhje te asaj ndjenje .Nuk kam fjal per ate djal ,koha me te ishte koha me e bukur e jetes time ,por nuk thone kot perrallat nuk ekzistojn ne jeten tone reale.Erdhi koha ai perfundon studimet edhe do te largohej nga ai qytet ,por ritakoheshim flisnim asgje skishte ndryshuar vetem me mungonte prania e tij tashme se kisha cdo dite aty .E kisha shok ,vella ,te dashur gjithcka ,me keshillonte me kuptonte dinte te me drejtonte per cdo gje.Kurr se kam menduar qe nje dit do vinte fundi yne ,jeten pa te se kisha menduar kurre,edhe ate ndjenj e vrava pikerisht une .I kerkoja gjithmon nje njohje mes familjeve ,nje hap me tej ,hezitimi kur me thoshte prit si kemi kushtet akoma, sa te rregullojemi te dy,me vrisnin keto mendime , u lodha nga kjo gje ,shume vite sebashku edhe ai hezitonte ,kur shoket tane te universitetit tashme ishin te martuar,nuk e shpjegoj dot as vet sesi une vendosa i dhash fund .Ate dite sdo ta haroj deri ne frymen time te fundit ,lotet e tij edhe zemren time te shkateruar .Ate dit une e vrava ate edhe veten time Tentoi me mijera here tme rikthente ,por tashme kisha vendosur mos ta kthej koken pas ,e shkela zemren ndjenjat e mia edhe vazhdova me ate mendjen time te cuditshme jeten perpara por pa te .Sot kur pyes veten si e bera ate gje nuk e shpjegoj dot ,mbase ishte e shkruar nga zoti te ndodhte ashtu ai nuk ishte fati im.Njoh nje djal nga te afermit e mi ,qe jetonte jasht,shume djal i mire ne te gjitha drejtimet i shkolluar ,pasi flas me te disa here , ritakohemi shume shume here pas disa kohesh edhe pranoj tashme te lidh jeten me te te rinis nga e para .Edhe vij ne perendim te nis jeten e re.Ishi merr vesh kete gje shkon te njerezit e mi ,edhe ju tregon historin tone ,edhe ju pergjerohet tme rikthejn atje tek ai.Familja sme treguan asgje mendonin jam e lumtur edhe sdonin plagen e vjeter te ma rikthenin.Ai me rigjen nr e kontaktin me shkruan gjithcka .Vendos te rikthehem ne vendin tim ,se di perse por kur zoti ta shkruan qe sje fati i tij asgje nuk behet .Nuk dua te zgjatem pas shume perpjekjeve lendimeve qe i kam shkaktuar atij edhe vetes su riktheva dot .(Doja te isha me te por su be ).Vendosa ti jap fund atij kapitulli te jetes time .Martohem pas disa viteve me vjen ne jete nje femij ,tani jeta ime mori kuptim tjeter kisha nje arsye me shume te jetoja.Theksoj im shoq di gjithcka per historin time te shkuar.E ka lene te shkuar .Por une se di sjam e lumtur ne shpirt ,nuk qesh si ateher ditet sjan te bukura ,vuaj pafund brenda ,sepse une isha ajo qe lendova ate ,edhe sa te jem gjall sdo ja fal vetes kurre.Kam bere shume gjynah shume .E di qe do denohem ketu ose ne tjeter bot por jam penduar pafund ,e di qe ai me uren tashme edhe pse prej shume shume vitesh sdi me asgje per te ,uroj te jete i lumtur e meriton ,por mua nuk e di nese jeta do me buzeqesh nese nje dite do te zgjohem te fshij cdo gje nga mendja ime edhe te filloj te jetoj sepse une marr fryme vetem per femijen tim qe tashme eshte i rritur ,po nis edhe ky jeten e tij por ndergjegja eshte shume e keqe sme le te jetoj e qete me vret cdo nate .Nuk doja gjerat rodhen ashtu si pa kuptuar .cfare do te benit ju te dashur lexues ne vendin tim do falnit veten tuaj theksoj e dua familjen time e kam te mrekullueshme ketu kemi kaluar shume perioeci me tim shoq kemi hequr si cdo prind ne dhe te huaj te risim femijen tone e ta drejtojm ne jeten e tij se di nese zoti me ka falur se di nese jeta do me jap nje shanc te dyt te ma heq kete pesh faji ne zemer .Respekt per te gjithe ,ju uroj vetem te mira