Pas 30 vite martes kam zbuluar se burri ka lidhje me nje femer ne mosh te vajzes ton, kam xhirim ata tu be mardhenie ne makine... | Histori Të Jetës

Pas 30 vite martes kam zbuluar se burri ka lidhje me nje femer ne mosh te vajzes ton, kam xhirim ata tu be mardhenie ne makine…

Pas 30 vite martes kam zbuluar se burri ka lidhje me nje femer ne mosh te vajzes ton, kam xhirim ata tu be mardhenie ne makine… – Te lutem anonim! Jam e martuar rreth 40 vjet i kam tre femij te rritur, vajza u martua tash veres. Veren e kalume fillova te dyshoj se burri me tradhton, POR ne te njejten koh pata shume probleme me vajzen se ajo ishte pak gjeloze dhe une u mirsha me shume me vajzen. Kur neve na u desht burri dhe vajzes ai na i kthej shpinen dhe u relaksua me nje vajz ne moshen e njejt te vajzes time. Une e pash me syt e mi duke dergu foto, e degjova duke biseduar ne telefon kur e pyetsha kujt i dergove foto a me kan fole u bojke shume nervoz thojke tash do ta thras baben ton edhe pe kryjm kete pune, une i thash me baben tem ski pune trego me kan fole, filloj edhe maltretim thojke ti e qika jote psykopata. Mas vitit te ri me detyroj me percjell e me pas fakte. I lash ne ker nje telefon nje nje vikend. Na jetojm ne diaspor, po ne at vikend i ka ardh ajo femra prej Polonis. Qka degjova une aty inshalla AS hasmi jem nuk degjon. E thirrsha ne telefon me thojke o jam lodh tu punu pune fizike, po ne at koh ai e pritke shfalerken ne aeroport. Une prap e thirra tha grua jam shume i lodhur dhe tash me duhet prap le shku ne kqyr nje pune tjeter, ai le genjeu krejt. Tan rrugen duke u puthur ne ker duke qeshur, mu me bertitke asaj i thojke jeta ime shihemi prap. Do me then te premten e pata lan ne ker telefonin e te dillen e pata hek me degju qka ka ndodh. Kur e degjova kesh la vdes qka degjova aty, e thirra burrin i thash te lutem dil para shpije tu bertit tu kajt ai tha qka ka ndodh dil shpejt, nuk disha ka po voziti para tij kaloja nuk e pajsha, e nala kerin hypi ne ker tha qka u bo thash ku Jan fmija tha ne shpi pse mA bere kete me bere psykopate a po e din qe sjam duke kajt e bertit thash ti pom tradhton tha jo, qysh jo dje te ka ardh ajo lavirja ti e ke mar ke pas mardhanje ne ker inwizimin nuk ja dhash veq i tregova se thash e then telefonin e me hupin senet. Qaq met pa tekst tha une po dal prej shtepije, ja nisa me kajt edhe mA shume e lash kerin ne rrug lendupaova mas tij thash jo dashti pasoshin me mar ja mora e IKA ne ker nuk e disha AS ka po shkoj kisha vozit 30 km jam nal qaty kam than zot me ndihmo. Burri thirke ku je hajde shpi. Mas pak koh u ktheva ne shpi tha ka mu nda prej saj me te soden i thash fund ksaj lidhje, i besova. Te nesermen i thash telefonin tha kurr hiq, ja nisa me dyshu se ska te ndalur ky njeri. E degjova mire inqizimin e gjeta ku e ka adresen ajo lavirja. Burri jem e pat ditlindjen nje NAT perpara u peregadit per te festuar ditlindjen me at une u bojsha kishe Spo di. Heret ne mengjes i thras te punes qe jam smut e drejt te banesa e saj. Ky me thirrke ne telefon une sja mora disa her pastaj e mora i thash me paska zan gjumi jam vanu flasim mA von. Mas nje ore me thirr prap thash kam shume pune jam met mrapa se jam vanu, e siguroj qe jam ne pune. Kur paprit mas kishte dy kafe edhe torte shkonte tek ajo me festu ditlindjen, une hypa shkallve e ky hypi ne lift, e qeli ajo deren e gezuar e ky duke u perqafu, une veq e ngreha deren ka une i thash shume mirr burri jem qeshtu koke nda veq vazhdo, ai dhe ajo mbeten te habitur ja dha kafet e torten ngajti mas meje une kam ec pak dhe jam ulur ke tok nuk le majshin AS kambet edhe nofulla mu koqit, kajsha i thash cdo send mer fund ketu, te lutem mos jepma nje shanc hiq sdu me ni thash mu lut, me mer ne krah me shtini ne ker se une nuk mujsha ma AS me ec. Erdhem ne shpi shkoj ne dhom u shtri, erdhen femija prej shkolles ku a babi e ka ditlindjen, ju thash ne dhom Shkun e zgjuan thojke njerzit kur e kab ditlindjen festojn ti ske ba kurgjo edhe pse une torte pata porosit e dreken e kam ba per shkak te fmive ky fajtor edhe u ankojke. Une ja fala se vajza u martojke veres qysh me ja prish darsmen. Ky thojke spo flas ma me detyrojke me percjell e me zan cdo her ne banes te saj, Erdh dita mu nis Kosov me shku me bo gati me martu qiken, une me dy fmi me aeroplan ky me vajzen me ker, na qoj ne aeroport tha gru qka te kam ba ju mushen syt lot, lot krokodillit si thojm ne, i thash une po shkoj veq te lutem mos shko tek ajo edhe pse e di sigurt qe shkon tha jo jo ka mar fund. Patem Me ndru aeroplanin ne Turki, burri prej aeroportit drej shpi se ka mendu qe kthena, pasi kena zbrit ne turki ky drejt te ajo, e qova nje shoqe qe nuk e njeh ky me qoj foto ky 6 or su lajmru mA telefon 120 thirrje. Kur u lajmru tha e kam harru telefonin ne ker, i thash mashtrus mos nalu qe foto ku e qove at lavire, tha ki me pa kur vi Kosov ka me ndryshu krejt. Te nesermen pat mu nis nuk u nis tha kam pune, ne mramje ka ora 23 me thirri me kamer tha jam lodh po pushoj tha edhe qika ra se kena me vozit larg, thash ani pusho, ja nisen maltretujet e zemres e thirri at shoqen e tham a mun me shku te shpija me kqyr a eshte keri aty, ajo vjen keri nuk eshte tha a te shkoj te banesa e saj thash shko veq kqyr se i ndron keret, kur shkon keri para beneses saj. Thirr nuk e mer telefonin ky hiq thirr hiq, dikur ja shkruj a je lodh shume qe spe nin telefonin, me shkrun a je normal neser heret kena mu nis per rrug. Thash o mashtrus mos me genje ja qoj foton e keritTha nuk vi Kosov kthehu ktu.. Thash jo ti le ardh edhe kena me kry darsmen e pastaj flasim,AS te nesermen nuk u nis, une thash po vdes, treten dit u nis,vajza me thirri tha mami babi po e fsheh telefonin prej meje pom duket po fol le dikan, i thash jo ku me dit pot doket, une e thirrsha ruju prej qikes Ai ma mbyllke telefonin e la vajzen ne rrug, ja shkruva nje SMS i thash qfar babe je kshtu me te mar vesh krejt bota qka je ka bon. Erdhen ne Kosov qaq me injorojke burri qe kesh ka luj u kry darsma veq shpirti jem e din qysh, me te gjitha te mirat. Ai u nis per ne shpi rruges me thojke shume kallabllak drejt ne shpi te saj shkoj bujti nje NAT, kete e kuptova para disa ditve, nuk po nalet sa her me za pe kryj jo tash jam lodh shume spo di qka me bo spo muj AS mu nda AS me jetu me te, vajza hala se din, krejt familja i kan fol, shoqria po i genjen te gjithe, a mundet dikush me me kshillu qka me ba jam dobsu shume veq eshnat me kan met po me dhimen fmija po me dhimet jeta qe e kam jetu 30 vite me te, po me thot mos u marto mos e hup veten, i thash une nuk dua te maj zi per ty qat dit qe vendosi mu nda ka me kqyr mu martu. JU LUTEM ME NDIHMONI Pa ofendime!