Pranova propozimin qe me beri shoku i tij i ngushte, ishin muajt me te bukur te jetes time, por... | Histori Të Jetës

propozimin

Pranova propozimin qe me beri shoku i tij i ngushte, ishin muajt me te bukur te jetes time, por…

Pranova propozimin qe me beri shoku i tij i ngushte, ishin muajt me te bukur te jetes time, por… – Filloi gjithcka kur ishim ne klase te 1. Ai quhej X, ishim shum te vegjel ai me ngacmonte por si cdo vajze e vogel kisha frike ti afrohesha dhe ziheshim shum. Avash avash shkuam ne klase te 5, ishim me nje klase. Nuk kuptoja pse ai shfaqej nga endrat e mija duke me prekur. Isha akoma e vogel nuk kisha hyre ne adoleshence. Erdhi nje kohe ne klase te 10 andej nga dhjetori kur un fillova te pelqeja dike tjeter nga klasa e 10 te shkolla tjeter. Ne ate moment bota e tij u shemb, ne ate moment kuptova qe ai me donte por nuk doja ta besoja. Dhe muajt kaluan dhe erdhi maji, erdhi dita qe djali i klases se 10 me propozoi. Mendova se ishte dita me e lumtur e jetes time, por ai u shkaterrua por ndenji me krenari, beri sikur nuk me donte dhe filloi te idhej me te tjera. Mbas 4 ditesh ky djali i te 10-tes me kerkoi ta beja me te dhe natyrisht nuk pranova dhe keshtu u ndam. Ishin momentet me te keqija te jetes time. Doja ta kaloja. Per te bere dicka qe ta harroja kete u lidha me nje djal qe kishte ne paralel. Mbas 1 muaji ai me kerkoi te njejten gje dhe si zakonisht nuk pranova isha e vogel. Ishin pushimet verore ishte data 18 qershor kur cuni i xhaxhait te te dashurit tim te pare me propozoi. Un pranova si budallaqe qe isha. Kalova 2 muaj duke hyre ne probleme me familjen per te.Kur erdhi shtatori ai djali qe kisha ne klase dinte cdo gje. Un e lash ate djalin qe isha lidhur sepse kuptova qe me mungonte shoku im i ngushte, jo per ti thene sekretet por per te ndenjur me te sepse miqesia e tij ishte gjeja me e cmuar per mua. Kur filoj shkolla e takova. Ndihesha me e lumtur se kurre. Ai e pranoi qe e donte por nje kohesisht ishte lidhur me nje vajze tjeter. Ai kishte nderruar shkolle per shkak te problemeve me mesuesit por dicka pozitive ishte qe shkollat tona ishin shum afer. Ishte fakti qe ne klasen e 10 ai zdo ishte me nje shkolle me mua.Un fillova te behesha xheloze per te dhe e pranova qe kisha rene kok e kembe ne dashuri me te sa qe nuk e kisha kuptuar gjith keto vite. Ishte dita kur ai u nda nga e dashura dhe me propozoi… Ndenjem dy muaj te lidhur… Ishin muajt me te bukur te jetes time, por shoku i tij i ngushte me thoshte qe ai kishte rene ne dashuri me dike tjeter qe kishte ne klase… Ky shoku tij supozohej qe me donte. Keshtu, me keto thashetheme u ndam. Te nesermen e pash me nje tjeter ne krah… S’mund ta besoja e kisha pare shum here te qante permua dhe shoqerohej me tjter?! Keshtu pranova propozimin qe me beri shoku i tij i ngushte… Cdo nate para se te flija qaja me dense, me mungonte pa mase. Mamaja dhe motra ime e dinin per te… Bera sikur sme interesonte me. Ky shoku i tij doli me tradhetar se ai. Ne kohen kur ne ishim lidhur ai ishte lidhur dhe me nje tjeter. Ai me la mua se kujtonte se un zdi gje. U ndame ishte data 24 dhjetor. Qaja e renkoja. Pse ma beri valle kete gje kur shpresoja te ai?! Ditet kalonin e mendoja a me ka harruar X valle? Ai me kerkoi nje nate te dilja e ta takoja por nuk ishte e drejte sepse ai ishte i lidhur. Kur filloi shkolla ne janar me propozoi nje djale tjeter. E pranova pasi me tha shoqa ime qe eshte djal i mir. Te njejten gje beri dhe ky me kerkoi te shkoja me te por durova e i thash jo por vazhduam lidhjen tone. Motra dhe mami e moren vesh serisht. U detyrova te ndahem. Para kesaj kur un isha e lidhur me te X me kishte puthur ne buze. Po e pranoj me kishte munguar madje dhe me propozoi serisht por nuk pranova. Qaja cdo nat kur mbeta palidhje dhe e vetmuar. Mendoja vetem per te. Erdhi koha qe ky shoku i tij i ngushte me propozoi serisht. I thashe po pasi shoku im tjeter me i ngushte me tha ti them po se duhet te kisha besim te ai kesaj rradhe. U lidhem, te nesermen gjeta justifikim per tu ndare pasi X nuk me fliste me. Mendoj qe ai sme do me. Kjo ngjarje ka ndodhur kete jave. Un u ndava nga ai sepse ai ishte i lidhur prap me vajzen tjeter dhe ajo me kercenoi se e kisha puthur, por nuk ishte e vertete u zura me ate vajzen e mora hak. Tani kam kuptuar qe X e dua me shume se jeten time dhe me shume se gjithcka dhe nuk dua te lidhem me te tjere me por as me te pasi eshte i lidhur me dike qe e do dhe besoj se dhe ai e do. Pasi shkojne shum mire. Kjo ka qene java me e keqe e jetes time. Kam menduar ta filloj nga 0 dhe ashtu do bej. Do i harroj te gjitha dhe te gjith ata qe me shkaterruan jeten.Jam 17 vjec dhe ndihem kaq e perhumbur. Qaj cdo nat per te tani se me ka mare malli por e dij qe ai nuk kthehet me, do ta dua gjithmon por ne djall vafshin te gjith sepse me shkaktuan merzi. Tani kam jetur nje djale qe me do me gjith shpirt, nuk e dua por ai me ben te ndihem mire.Ai eshte i gatshem te me prese deri kur te mbush 20 vjec. Nuk eshte si te tjeret por eshte ndryshe. Por vazhdoj ta dua ate!