Fmijen tim e bera dhurat tek 2 Grek qe nuk bejne dot femije, se u ndava nga Burri dhe... | Histori Të Jetës

Fmijen tim

Fmijen tim e bera dhurat tek 2 Grek qe nuk bejne dot femije, se u ndava nga Burri dhe…

Fmijen tim e bera dhurat tek 2 Grek qe nuk bejne dot femije, se u ndava nga Burri dhe… – Anonim. Prsh te gjithve shpresoj mos ju bezdis me historin time por nuk mundem ta mbaj brenda vetes jam nje vajz 20 vjece ne moshen 18 prinderit vendosen te me fejonin me nje njeri qe un nuk e e njihja dhe nuk e doja kundershtoja cdo dit por nuk ja dola qellimit tim dhe vendosa te fejohesha dhe kshu u be u fejova pas 7 dit fejese ish i fejuari filloi te beshe xheloz cdo dit e me shum me von nisi te me mbante te kycur ne dhome qe mos takoja njeri prinderve te mi nuk ju fola per kete gje se kisha frik nga ish i fejuari pas 4 muajve mbeta shtatezan dhe mendova qe kjo gje do e bente te fejuarin te ndryshonte sjelljen e tij por e kot ai u be me keq filloi te me detyronte me be mardhanie mendonte qe femia qe prisja nuk ishte i tiji kur e dinte qe un isha 24 ore brenda nje dhome i fola nenes se tij qe djali i saj sillet keq me mua por ajo nuk me ndimovi por i tha te birit qe me tha nusja e godet… Ai ishte inatosur me kete gje dhe me futi ne dhome dhe me godiste pa pik meshire un prap beja durim se mendoja per femijen qe prisja por ai te njejten gje bente deri sa vajta 6 muaj shtatezane filloi te me godiste ne barkut per te humbur femijen dhe kete gje nuk e lejova ta bente nuk durroja me ate person dhe vajta tek prinderit e mi ju ula babit ne gjunj dhe i tregova se qfar me bente ai mua dhe se nuk duroja dot me me ate njeri i kerkova te ndahem nga i fejuari dhe te shkoja perseri ne familjen time babi im ndiheshe shum fajtor qe me dha aty dhe me kerkovi shum te falur dhe e fala se ishte fai im qe e pranova jo i tiji. Nejse u ndava nga i fejuari por mendoja per femijen se car do beja si do e e ritja vet pa baba shkova tek nje doktor ta hiqja por ai tha nuk behet kjo gje ngaqe fmija ishte i zhvilluar dhe e mbajta kur hyra ne muajin e 7 fola me nje avokate te me thoshte se cfar do beja me femijen tim ngaqe jetoja ne greqi dhe nuk e dija se car letra duhet te beja ajo mtha qe duhet te kesh shum lek te rregjistrosh femije ne letrat e tua nuk munda ti gjeja ato lek qe me tha ajo dhe i kerkova te me gjente nje zgjidhje tjeter dhe me tha ta lindja dhe ta beja dhurat tek dy grek qe nuk bejn dot fmi dhe pranova njojta gruan qe do beshe nena e djalit tim ishte femer fantastike me mdimovi qe un ti haroja ato qe me ndodhen kur vajta ne muain e 8 te shtatzanise filluan dhimbjet e lindjes dhe shkova direkt ne spital aty bera eko dhe doktoret me than duhet te futesh ne operacjon te marim femijen tend dhe kshu u be e linda femijen tetanik dmth pa i ber nent muaj ne barkun e nenes dhe fmijen e futen ne kupator per nje muaj qe te zhvilloheshe mire un dola nga spitali dhe fmijen e mori gruaja qe ju fola pak me pare nuk e di a kam ber mir qe e kam dhen por nuk kisha rrug zgjidhje tjt por jam shum e lumtur se engjellin tim te vogel vete e shikoj cdo dit te me falni nese u zgjata dhe ju bej kshill te gjithve mendoheniire para se te merni nje vendim.