Po vuaj shume qe e heka femijen nga barku,I dashuri me la kisha frik se femija do te… – Histori Të Jetës

Po vuaj shume qe e heka femijen nga barku,I dashuri me la kisha frik se femija do te

Po vuaj shume qe e heka femijen nga barku,I dashuri me la kisha frik se femija do te…

Po vuaj shume qe e heka femijen nga barku,I dashuri me la kisha frik se femija do te…-Mirdita dhe pershendetje per stafin Histori te jetes dhe ju lexues jam nje person Anonim kam nje histori shum te veshtir ashtu sic me duket Mua dhe kam nevoj per kshillat e juaja cfar mendime do me jepnit jam nje vajz nga Kosova ku jetoj ne shtetet e bashkuara te amerikes me familje .. Familja sidomos nena me kishte then sta bej kurr hall po s’more shiptar dhe un ja dhash besen se deshira saj dot tej e plotesuar sepse ajo sakrifikoj shum per Mua nje dit nje djal shiptar filloi te me ngacmonte por un nuk I jep ja shancin e shikoja me mrrola kaluan koh dhe ai sdi si me kishte gjetur ne Facebook. Isha ne pun kur pash nje masazh nga ai kur erdha nga puna pash foton e tij dhe I thash oh te njoh Ty por nga me gjete maktheu me te ceshme dhe fillova te bisedoj me te vetem si shok dhe bem nje bised te Madhe e lam te takohemi mbas dy dite u takuam dhe ne at moment e njeva shum afer vetes sikur e njinja shum koh ashtu me ndjehu dhe ai ce nga ajo dit filluam nje dashuri un I tregova nenes dhe ajo ishte shum e gezuar dhe ne vazhdonim te takohemi gadi cdo dit dy familjet e morren vesh kaluan gadi nje vit un fillova te shkoj ne shtepin e tij dhe aj ne shtepin time ishim shum te lumtur filluam te flasim per jeten dhe te bejem nje femij sepse ne smun da shohim jeten pa njeri tjetrin mbas nje viti Mua me desht te operohem ne shpin sepse isha rrezuar ne pun ku dhe kisha thyer diskun kryesor pra mjeket ma vuan nje disk te plastikes ku dhe e mbajen 4 shtrafa isha me dhimje por me ilace kaluan 4 muaj mjeku me tha duhej te bej dhe nje operim shkova per te ber analizat e gjakut erdha ne shtepi pa pritmas ra telefoni ku mjeku me uroi per shtatzanin 9 javshe un u hutova sace me ra telefoni nga Dora u ktheva te mjeket dhe e habitur I thoja mkeni ndrruar gjakun dhe me than Jo esht gjaku juaj dhe te urojem per shtatzanin ma treguan me ne ultrasound erdha ne shtepi I tregova familjes po ashto mora ne telefon dhe te dashurin I thash urime na u plotesu deshira zoti degjoje lutjet jam shtatzen cfar te bej kisha frik dhe nga operimi ce kisha vendosa te shkoj te mjeku per ta hecur por pa pritmas mbetem te habitur un dhe mjeket sepse femija ishte zgjukur mu desh te prisja dhe 1 muaj e gjys u Ben gadi 3 muaj shkova prap te mjeku po benin ultrasound pa pritmas doli beba prap mbetem shum te habitur ku ishte nje mjeke shum besimtate filloi te caj dhe me pyeti a besoj ne zot un me plot zmr ju ktheva po shum me perqafoi dhe me luste tmos te abertoj sepse esht nje mrekulli dhe un vendosa ti Beja ball dhimjedh ce kisha por spranoja te mbys nje engjull nje dhurat nga zoti te cilen ja kishim kerkuar vet zotit dhe nje dit I thash te dashurit te pakten do fejomei por ai sikur se ju shmangte ksaj gjaje nje dit pa pritmas me mori ne telefon dhe me tha se Babi I’m sdo pranoj kurr te martohemi un dhe ti do tme largoj nga shtepija skishte para punonte dhe gjitha parat ja jepte babait tvet un ja afrova per hir te dashuris dhe femij se do shkoj te punoj dhe ato pak ce po me paguante shteti dhe do e marrim nje banes dhe do bejem nje jet nermale deri sa te fillosh dhe ti nje pun por ai me tha duhet te abertosh un fillova te caj zmr po me dilte nga vendi ja ktheva un skam zmr ta bej at gje I thash se zoti do me ndimoj na rris femijen me Ty apo pa Ty por nje gje dije se sdota fal kurr para kisha prit vdekjen se ti tma kthesh shpinen kaluan 2 jav nuk folem shpirtit tim po mi dilte flaka vuajtja me mundi saqe vendosa te marr veturen te dal ne autostrad te mbys veten u futa ne vetur me lot dhe I thash oh Zot e di se po bej gjynah Jo per veten time por per beben por tgjitha shpresat me jan humb provoj ta nez veturen nuk nizet sho nene te vetura po cante me ze po me luste ne Zot te dal nga vetura prap e bera per nenen se po me shkonte menja si me rriti u ktheva mrena po lusja Zotin dhe rash gjum kaluan 1 jav dhe ai me mori prap ne telefon un ja thash se Zoti kurr mos ta beft hallall me tha se familja do flisnin me babin e tij dhe gjithqka dote rregullohej kur mora vesh nga familja e tij se djali qe e dashuroja kishte nje tjeter person dhe bente plane me ik nga bendi ku jetonnte bashk me at femren un e thirra ne tel u bera e qet kinse spo ndodh asgje thash po du te takohemi tha jo smundem thash po du se esht urgjente tha okej kur shkova ja tregova mesazhat nga dikush i familjes qe mi kishte treguar dhe i thash se qysh ste erdh pak gjynah a ki ti zemer a ki shpirt ti qysh mujte me na bo mu dhe qikes qe e kom ne bark ket pisllek tondin.Pergjigja e tij e vetme ke mfal po un e du tjeter kon edhe jo ty me ty u kon gjithqka si hajgarre ka nis po tash per shkak te shtatezanis nuk munem me u nda nga femra qe e du mu dridh zemra,kur i ndegjova keto fjal.Une vetem ni fjal ja thash Zoti ta kthefte.Edhe ika nga aj vend kurr me as telefonin sja kom hap,edhe beben se kam majt e kam abortu po ndihem me faj shume te madh po qe e bera ni llogaritje nuk mundesha me majt pa baben e saj afer neve,e di qe kom gabu edhe jom pendu shum po spo di qka te bej tash…